Vídeňské nokturno

Román Vídeňské nokturno, literární debut americké operní pěvkyně Vivien Shotwellové, je na historické detaily bohatý a skvěle vyprávěný příběh o mimořádném boji ženy snažící se získat lásku a slávu v operním světě osmnáctého století. Vídeňské nokturno je jak historickým a milostným příběhem, tak i plastickým portrétem doby, v němž před čtenáři ožívají dvě výjimečné postavy – Wolfgang Amadeus Mozart a jeho múza, mladá anglická sopranistka Anna Storaceová. Děj se odehrává převážně v Benátkách a ve Vídni, věrně a citlivě ozvláštněných dobovým koloritem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/246093/big_videnske-nokturno-246093.jpg 4.228
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Práh

VIENNA NOCTURNE, 2013

Kniha Vídeňské nokturno

Oliinecka
17.02.2020

Knihu jsem přečetla jedním dechem ale vnímám ji spíš jako odpočinkové čtení na dovolenou. Hezky a čtivě napsaný příběh o lásce a o světě opery, pro neznalce může být i motivací k poslechu Mozartovy hudby, ale hlubší zážitek mi čtení nepřineslo a ve srovnání s jinými životopisnými díly mi chybí více dobového kontextu.

BUBINA1971
09.06.2019

Krásná kniha. Anna Storeová, ve skutečnosti Nancy Storeová opravdu žila. A snad doopravdy mezi ní a Mozartem bylo nějaké pouto.❤️

birgitte
07.01.2019

Chci opravit komentář uživatele Jaruš7, Lazebník Sevilský patří k opera G. Rossiniho, ne Mozarta. Děkuji

Damato
08.11.2018

Nádherná procházka po starodávné Vídni, úžasná ženská postava, která si vybojovávala v tehdejší době své místo na slunci - a úspěšně vybojovala. A setkání s Mozartem, to jako třešnička na dortu.
Při čtení jsem si vzpomněla na knihu o malém Mozartovi, kterou jsem četla, jako mladá - vůbec si nevybavím, jak se jmenovala, ale vím, že se mi moc líbila. Kdy by náááhodou někdo vytušil název knihy - děkuji předem za nápovědu.

Jaruš7
03.09.2018

Lazebník Sevilský, to je Mozartovo dílo, které mi díky knize bude bližší a vzpomínka na tuto knihu a hrdinku bude existenčně živější.
Jaksi životopisný románový příběh by stál za hlubší procítění, bez sentimentu ,ale chápu, že autorku věk hrdinky (21) jaksi s vlastním stejným věkem vyladil na vlnu souznění, takže odvaha nabrala na síle a dílo má jistý punc mimořádnosti..
Citace :"Benátčané zpívali stejně tak často, jako mluvili. Zpívali během práce, vzájemného namlouvání i ve spánku, zpívali na gondolách, prámech, tržištích, povzbuzeni pitím a samotnou atmosférou místa - města na vodě, které se v noci probouzelo a přes den spalo, města, které si více než zdravého rozumu cenilo pošetilosti, města, které se nešetřilo, ale naopak dávalo všechno všanc,to vše pro rozkvět krásy a potěšení. Město , jež své obyvatele nabádalo schovávat se za masky, aby se přátelé mohli setkávat jako cizinci a cizinci jako přátelé".
Skvělý počin.

čef
01.01.2018

"Byl to nestálý a proměnlivý svět, který časem zastará a vyjde z módy", ale je zde vykreslen tak mnohostranně a barevně, že i člověk neznalý tohoto koutu hudby,jako je opera, se může více než dobře vcítit do tehdejší doby. Živě si může představit i umění hlavní hrdinky, která okouzlila Mozarta, (samozřejmě nejen) tím že "dokázala dosáhnout takové akustické rezonance a preciznosti tónů a měla takový dynamický rozsah a hloubku citů. Její průzračný, upřímný hlas ho svou přesností mistrností zkrátka chytil za srdce". Nádherná návštěva Vídně v časech před Velkou francouzskou revolucí.

PavlínaAlžběta
27.12.2017

Konečně román, kde jsem si užila čtení od počátku do konce a žánr patří do mé krevní skupiny. Historický román, který líčí příběh operní pěvkyně, která svádí boj o slávu, viditelnost, prosazení se v opeře v 18. století, kdy ženy byly pouhé ozdoby pro muže, je velmi krásně i pravdivě s fakty popsán. Příběh hrdinky popsán od dětství, kde je vylíčen celý její osud. Děj je vykreslen velmi pěkně, čtivě, nechybí romantická milostná zápletka, dokázala jsem se do románu vžít a octnout se v Benátkách či ve Vídni. Tento žánr je můj oblíbený.

akrash
12.07.2017

Prvotřídní román. Nemám co dodat.