Madam X: Můj nechvalně známý život

Milostný román, rodinná sága i obraz bouřlivého politického klimatu ve viktoriánské době. Předestírá čtenáři skandální příběh Axie Muldoonové, dcery chudých irských vystěhovalců, která se stala neobyčejně úspěšnou porodní bábou. Živnost sice vzkvétá, ale mladá žena záhy zjistí, že správná cesta nemusí být vždy v souladu se zákony a že nelze spoléhat na muže, který říká: „Jen mi věř!“ A když se dostane do střetu s fanatickým zakladatelem Společnosti pro potírání hříchu, je nucena nasadit všechny síly i bohatství, aby zachránila sebe i svou rodinu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/240680/madam-x-muj-nechvalne-znamy-zivot-qHu-240680.jpg 4.463

My Notorious Life by Madame X (2013)

Vydáno:, Knižní klub, Euromedia

Kniha Madam X: Můj nechvalně známý život

IvcaIvet
17.04.2018

Příběh je to zajímavý. První dvě třetiny měly spád,jen ta poslední už mě trošku nudila. Hvězdičky mi nevadily, myslím si ,že vulgární slova by knihu trochu podhodnotila. Je ale fakt, že některé výrazy tam klidně mohly být zveřejněny.

gigi77
05.02.2018

Tak to je KNIHA!!! To mě opravdu moc bavilo jak po obsahové stránce, tak i styl psaní. Další kousek, který si přidám mezi doporučované.

Paganfairy
13.12.2017

Poutavý příběh popisující osud porodní báby, která se nebojí jít proti proudu puritánské a patriarchální společnosti 19. století v Americe a stojí si za svým snem a přesvědčení. Při čtení jsem ztrácela pojem o čase, kniha mě úplně uchvátila. Nejenom originálním, i když jednoduchým stylem vyprávění, ale i historickými detaily o době, lidech, společnosti, zvycích, předsudcích atd.

nase_zuzu
18.08.2017

Skvělé. Až je mi líto, že to dál nepokračuje. Přečteno za 3 dny.

LucieAlexandra
09.08.2017

Kniha se mi moc líbila, ale drásala mi nervy cenzura... co je k vycenzurování na slově "pohlavní styk, těhotenství..."? Paradoxně tohle bylo vyhvězdičkované, ale jedno nebo dvě sprostá slova tam nechali celá

Phewell
09.08.2016

Mám o knize rozporuplné pocity. Jak píše Ariko (databazeknih): nemohu říct, že by se mi nelíbila, jen to pro mě nebyla taková pecka. Většinou jsem se do čtení musela nutit. Občas mě zajímavá zápletka bavila, a říkala si hurá konečně se to rozjede...a nic. Obsahově velmi zajímavá a poutavá témata (vikt. doba, chudoba, sirotčinec, manželství, ženy, porodnictví atd.)
Ale myslím, že ji ještě někdy dám zase šanci.

bookcase
25.07.2016

Tak to se mi líbilo hodně. Vytečkovaná slova mi zpočátku vadila, pak jsem si zvykla.

hrechaniuk
09.07.2016

Nádherný historický román o ženě, která byla ve své době fenoménem. Příběh krásně popisuje život ve viktoriánské době, přesněji 60. až 80. léta v New Yorku, a tehdejší porodnictví. Hlavní hrdinka, Axie Muldoon, je velmi odvážnou a silnou ženou, která si jde za svým i přes četné překážky osudu. Knížka mě nesmírně bavila, takže jsem ji měla za dva dny přečtenou. Vřele doporučuji. :-)