bravefox bravefox komentáře u knih

Ariadna Ariadna Jennifer Saint

Knihu jsem objevila po čtení Kirké a Achielleovy písně od M. Miller, když jsem hledala nějaký podobný typ převyprávění antického mýtu. Kniha sice nedosahuje takových kvalit jako již dvě zmíněné, ale i tak je to nádherný příběh, který stojí za to si přečíst.

08.08.2023 4 z 5

Hrdinové umírají Hrdinové umírají Matthew Woodring Stover

Další kniha, ke které jsem přišla v rámci svých manýrů, že budu číst i knihy žánrů, které nevyhledávám. Ani nevím proč jsem nikdy nevolila sci-fi hlavně když jsem ve filmové tvorbě velkým fanouškem sci-fi žánru. Kniha je pořádná bichle, ale čte se velmi zlehka a stránky mizí pod rukama. Ze začátku jsem si musela chvilku zvyknout na ten mužský pohled včetně explicitního vyjadřování a množství vulgarismů, ale přiznávám, že bych si klidně něco podobného zopakovala.

07.08.2023 5 z 5

Důvěrnosti z kuchyně Důvěrnosti z kuchyně Anthony Bourdain

Tahle kniha je prostě svá jako její autor. Je to prostě totální jízda od začátku do konce a budete se u toho ošívat, budete se smát a budete naštvaní. A to byl přesně Bourdainův cíl. Všechno na rovinu, bez zbytečných keců...

06.08.2023 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Kniha opravdu krásná, ale znám příběhy, které umí chytit za srdce malinko více, ikdyž moudrost a jazyk, kterým je psaná je nezaměnitelná.

06.08.2023 3 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Opět proti proudu... Opravdu je tohle něco nad čím by měl čtenář ztrácet čas? Je to tak neskutečně hloupé a naivní, postavy jsou protivné a já trpím, při každé straně...

06.08.2023 1 z 5

Tenhle díl je malinko slabší, než Moc geografie, ale opět je to naprosto skvělé čtení, které obsahuje značné množství informací, které jen tak někde nenajdete.

Moc geografie v 21. století Moc geografie v 21. století Tim Marshall

Skvělá kniha, která přiblíží jak svět funguje i v těch nejskytějších koutech Země. Obsahuje velké množství informací, takže jsem tuhle knihu prokládala ještě druhou, ale je to skvostné.

05.08.2023 5 z 5

Výpravy do divočiny: Dobrodružství mladého přírodovědce Výpravy do divočiny: Dobrodružství mladého přírodovědce David Attenborough

Je to prostě jedna z těch milých knížek, které chcete číst jako oddechovku, do toho milý humor a dobrodružství, o kterém si můžeme nechat jen zdát.

05.08.2023 5 z 5

Výpravy na druhý konec světa: Další dobrodružství mladého přírodovědce Výpravy na druhý konec světa: Další dobrodružství mladého přírodovědce David Attenborough

Pohodové čtení na léto, s historkami o cestování v době, kdy to bylo ještě dobrodružství se vším všudy a jemným humorem sira David Attenborougha. Co si víc přát...

Make home cooking great again Make home cooking great again Marek Pavala

Na kuchařkách Marka Pavaly je vidět kvalitní a profesionální práce a vášeň pro kuchařské řemeslo. A to za mě raketově posouvá jeho kuchařky na jedny z nejkvalitnějších v Česku. Tuhle mám sice o malinko raději než Fuego, ale obě jsou každá svým vlastním způsobem geniální.

Vše sváteční Vše sváteční Iveta Fabešová

Jak moc české kuchařky ve sbírce nemám, tak jsou tři výjimky, které si nemohu odpustit. A to je bílá edice Romana Vaňka, knihy od Marka Pavaly a potom knihy Ivety Fabešové. S předchozí knihou Vše sladké nastavila laťku pěkně vysoko a proto i to nižší hodnocení, ale stále je to jedna z nejkvalitnější českých kuchařek.

05.08.2023 4 z 5

Faktomluva Faktomluva Hans Rosling

Hans Rosling byl naprosto skvělý člověk se srdcem na svém místě, naprosto neuvěřitelným talentem (nejen na polykání mečů) a moudrostí. A tato kniha je jeho vrcholným kouskem, který by neměl chybět v žádné knihovně. Kniha vás totiž naučí kritickému myšlení, poukáže na fakt, že ne vše je tak temné, jak se může zdát a ještě jako bonus v každé kapitole ukáže, jak moc se člověk přesvědčený o své pravdě může mýlit a to vždy naprosto podmanivým způsobem, že i po dočtení se chcete neustále mýlit dál, jen aby jste mohli být přesvědčeni o opaku.

Život na našej planéte Život na našej planéte David Attenborough

Kniha je zdrojem zkušeností a vědomostí Davida Attenborougha nastřádaných během let práce, které jsou naprosto nezaměnitelné. Ale také zdrojem příkladů alibismu a naivity, která se okolo záchrany planety a našich životů včetně odvíjí v nynější době. Naleznete zde spoustu užitečných faktů o minulosti i současnosti našeho bytí na Zemi, ale také různé návrhy, jak pracovat tak, abychom přírodě odlechčili a sami si zachovali život, jaký chceme žít. Nejdůležitější je však to uvědomění, že pokud nezachráníme planetu, nezachráníme ani sami sebe.

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

U Gaimana jsou dle mého a ne zrovna skromného názoru dvě skupiny čtenářů bijící se o to, kdo má pravdu. Ti, kteří ho nemusí, přijde jim už v některých pasážích příliš a zároveň vlastně zcela nudný a ti, kteří ho zbožňují a hltají vše. Já jsem až na jednu výjimku skupina druhá. Američtí bohové, jsou ta kniha, kterou čtu nejméně jednou do roka. Ten nápad je neuvěřitelně přitažlivý, ten chlap je prostě génius...

Dobrá znamení Dobrá znamení Terry Pratchett

Další z mých milovaných knih a jediná kterou jsem četla hned po dočtení znovu. A opět byla skvělá! Na jednu stranu je to tak neskutečně trhlé, že si říkám, že už je to příliš. A potom čtu dál a sama se utvrzuji, že je to přesně tak akorát a zbožňuji všechnu tu hru se slovy a fantazií.

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Gaimanovi knihy jsou jedny z nejoblíbenějších. Ale tohle, je pro mě velkým zklamáním a možná tomu uškodilo filmové zpracování, které je naprosto geniální. Tohle je prostě ta výjimka, kdy film je lepší než kniha. Dočetla jsem s velkým sebezapřením, možná se k ní jednou vrátím, ale prozatím ji odkládám hodně hluboko do knihovny.

05.08.2023 2 z 5

Achilleova píseň Achilleova píseň Madeline Miller

Po Kirké další skvostná kniha, opět naprosto nádherný styl vyprávění a neskutečný konec, který mě chytil za srdce.

Kirké Kirké Madeline Miller

Srdcovka, která se dostane neskutečně hluboko do duše. Ten vývoj, kterým postava Kirké během celé knihy projde a to víceméně jen na svém malinkém ostrově je neuvěřitelná. A konec, který v knize zažila, jí z celého srdce přeji pokaždé, když knihu čtu.

05.08.2023 5 z 5

Let duchů Let duchů Bear Grylls (p)

Ani nevím jak jsem zjistila, že Bear něco takového napsal a pamatuji si, že když jsem si prohlížela obálky, říkala jsem si, že to asi bude pěkná blbost. Ale to, co je uvnitř je až nečekané, tohle je dobrodružný román se vším všudy! A kdo má rád Gryllsovy pořady, určitě nebude litovat.

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Kniha, kterou jsem četla nejméně dvanáckrát. Už začátek je naprosto dechberoucí a zbytek knihy se nese ve stejném duchu.