Výpravy do divočiny: Dobrodružství mladého přírodovědce přehled

Výpravy do divočiny: Dobrodružství mladého přírodovědce
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475956/bmid_vypravy-do-divociny-dobrodruzstvi-m-ISB-475956.jpg 5 88 88

Žijící legenda a průvodce sérií Zázračná planeta z produkce BBC, sir David Attenborough, vypráví příběh začátku své kariéry přírodovědce, dokumentaristy a popularizátora. V roce 1954 se mladému Davidu Attenboroughovi naskytla životní příležitost cestovat po světě, hledat vzácná, stěží polapitelná zvířata pro Londýnskou zoologickou zahradu a zároveň celou expedici zachytit pro pořad BBC Výprava za zvířaty. Výpravy do divočiny jsou příběhem těchto cest. Aby mohl Attenborough a jeho tým představit neuvěřitelnou krásu a biodiverzitu naší planety, museli se při pobytu u domorodců a výpravách za mravenečníky velikými v Guyaně, varany komodskými v Indonésii a pásovci v Paraguayi vypořádat nejen s agresivními dikobrazy, divokými prasaty a dravými rybami, ale i se zrádným terénem a nevypočitatelným počasím. Attenborough píše s typickým humorem a šarmem. Výpravy do divočiny nejsou však jen příběhem fascinujícího dobrodružství, jsou také příběhem muže, který nás přiměl zamilovat si přírodu a který nás dodnes učí, jak důležité je ji chránit.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Příroda, zvířata
Vydáno: , Argo
Originální název:

Adventures of a Young Naturalist: The Zoo Quest Expeditions , 2017


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Výpravy do divočiny: Dobrodružství mladého přírodovědce. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (26)

daisypec
13.04.2024 5 z 5

Úžasná kniha. Ta láska k přírodě a zvířatům u tehdy tak mladého člověka. Kolikrát jsem nemohla uvěřit vlastním očím, co všechno byl s kolegy ochoten, kvůli zvířatům, prožít. Klobouk dolu, sir...

Deia
25.01.2024 4 z 5

Sir David Attenborough je snáď žijúca legenda a ja mám jeho (novšie) dokumenty veľmi rada. A tak som si musela prečítať aj túto knihu, aj keď je trochu iná, ako som čakala. Hlavne by som nepovedala, že sa jedná o biografiu, pretože mi príde, že priamo o ňom som sa toho veľa nedozvedela, okrem toho, ako veľmi zbožňuje zvieratá (to cítiť snáď z každej strany), ale tak to zrejme všetci vieme. Je to naozaj skôr cestopis, ktorý mapuje jeho prvé tri expedície. Kedysi som rada čítala knihy od Josefa Vágnera, ktorý tiež odchytával zvieratá pre svoj safari park a táto kniha mi to veľmi pripomínala, aj keď mám pocit, že tie od Vágnera sa mi predsa len páčili viac. Ale aj táto je skvelá, len sa musím priznať, že niekedy mi od čítania dosť odbiehali myšlienky, hlavne keď dlho putovali a veľa sa tam toho nedialo. Ale celé to bolo veľmi zaujímavé, od plánovania expedície (ktoré nie stále vyšlo), cez odchyty zaujímavých zvierat až po rôzne príhody s domorodým obyvateľstvom. Dozvedela som sa veľa nových informácií a to nie len o zvieratách. V knihe je navyše aj dosť fotiek, ale vzhľadom na to, kedy boli robené, nie sú veľmi dobré. Celé sa mi to čítalo veľmi príjemne a teším sa na pokračovanie.


soukroma
21.11.2023 5 z 5

Výborná připomínka toho, jak výpravy do divočiny, za zvířaty, v polovině minulého století začínaly a jak se zabydlely i na obrazovkách televizních diváků, tehdy nejprve BBC. Čtenář přímo slyší autora, však také o svých začátcích i řadě zážitků sám vyprávěl v nedávném televizním dokumentu. A život na obrazovce i se zvířaty mu nesmírně svědčí!

všechny komentáře

Související novinky (1)

Poslední Mona Lisa a další knižní novinky (12. týden)

21.03.2022


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Výpravy do divočiny: Dobrodružství mladého přírodovědce v seznamech

v Právě čtených15x
v Přečtených114x
ve Čtenářské výzvě37x
v Doporučených10x
v Knihotéce114x
v Chystám se číst131x
v Chci si koupit52x
v dalších seznamech1x