Život na Zemi přehled

Život na Zemi
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29316/bmid_zivot-na-zemi-wC1-29316.jpeg 5 46 46

Život na Zemi se vyvíjel nejméně tři a půl miliardy let. Atenboroughovi se podařilo na 344 stránkách skvěle vykreslit vznik života na Zemi tak dokonale, že si lze jen těžko představit dokonalejší a srozumitelnější formu výkladu. Kniha vznikla současně se stejnojmenným třináctidílným televizním seriálem BBC a v jejích třinácti kapitolách autor vypráví strhující dějepis všech skupin živých organismů na naší planetě. Při početných výpravách za nejzajímavějšími, nejkrásnějšími i nejvzácnějšími představiteli přírody všech kontinentů procestoval přes dva milióny kilometrů. Jeho výklad může být proto tak zasvěcený a bezprostřední, protože je očitým svědectvím. ,,Kniha není jen jednou z dalších publikací o přírodě, je to fascinující a smělý nástin historie života na Zemi podaný zasvěceně, se zápalem, ale zároveň i pokorně a způsobem, jenž dráždí chuť k dalšímu poznávání,, napsal o tomto díle nositel Nobelovy ceny Niko Tinbergen.... celý text

Literatura naučná Cestopisy a místopisy Příroda, zvířata
Vydáno: , Panorama
Originální název:

Life on Earth , 1979


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Život na Zemi. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (14)

hana1070
22.11.2023 5 z 5

Je to edukativní (zejména pro nás, kteří si z učebnic biologie moc nepamatujeme), plné parádních fotek a vlastně i dost vtipné. Věděli jste například, že když si představíte celou historii života na Zemi v podobě jednoho kalendářního roku, že první řasy se objeví v srpnu, ryby koncem listopadu a lidé až v předvečer Silvestra?
Více tady: https://naskokjinam.blogspot.com/2023/11/david-attenborough-zivot-na-zemi.html

Hema
21.11.2023 5 z 5

Cokoliv, co od tohoto pána vidím nebo čtu, tak mě neskutečně dojímá. I v této knize předvedl svou vybroušenou schopnost vnímat krásy přírody, její důležitost a proměny. Je skvělá.


kramver
23.01.2023 5 z 5

Nádherné čtení, úžasné fotografie, spousta informací. Nelze než doporučit.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Život na Zemi v seznamech

v Právě čtených3x
v Přečtených60x
ve Čtenářské výzvě8x
v Doporučených6x
v Knihotéce62x
v Chystám se číst95x
v Chci si koupit33x
v dalších seznamech1x