Život na Zemi

od:


KoupitKoupit eknihu

Život na Zemi se vyvíjel nejméně tři a půl miliardy let. Atenboroughovi se podařilo na 344 stránkách skvěle vykreslit vznik života na Zemi tak dokonale, že si lze jen těžko představit dokonalejší a srozumitelnější formu výkladu. Kniha vznikla současně se stejnojmenným třináctidílným televizním seriálem BBC a v jejích třinácti kapitolách autor vypráví strhující dějepis všech skupin živých organismů na naší planetě. Při početných výpravách za nejzajímavějšími, nejkrásnějšími i nejvzácnějšími představiteli přírody všech kontinentů procestoval přes dva milióny kilometrů. Jeho výklad může být proto tak zasvěcený a bezprostřední, protože je očitým svědectvím. ,,Kniha není jen jednou z dalších publikací o přírodě, je to fascinující a smělý nástin historie života na Zemi podaný zasvěceně, se zápalem, ale zároveň i pokorně a způsobem, jenž dráždí chuť k dalšímu poznávání,, napsal o tomto díle nositel Nobelovy ceny Niko Tinbergen....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29316/zivot-na-zemi-29316.jpg 4.921
Orig. název:

Life on Earth (1979)

Žánr:
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy, Příroda, zvířata
Vydáno:, Panorama
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Přidat komentář
Nočnípták
04. listopadu

Moc a moc zajímavá kniha. Četla jsem ji už kdysi dávno a od té doby ji beru do ruky docela často. Nečtu ji od začátku do konce. Spíš si v ní tak nějak listuju, pak si něco přečtu, zase listuju, čtu a listuju. A pokaždé mne něco překvapí/buď jsem to předtím přeskočila, nebo zase zapomněla/. David Attenborough dokáže srozumitelně podat čtenáři odborná témata a opravdu zaujmout.

fnoudek
18. března

krásné pro pochopení, jak nicotní my lidé zde na Zemi jsme :-)

Finskej
07.02.2014

Povinná součást knihovničky každého, koho život na Zemi zajímá alespoň trochu. Ne vždy se autorovi povede vysvětlit téma odborné tak laicky přístupně a čtivě. Řemeslné provedení vysoké úrovně, kvalitní papír a spousta nádherných barevných fotografií na něm.

kattyV
18.02.2013

Od jednoduchého k složitému. Od prvoků k člověku. Kapitolu po kapitole se seznamujeme s pestrým životem na zemi.

pajonek

..........milionová kniha , nic lepšího jsem z daného tématu nečetl...............

Autor a jeho další knihy

David Attenborough

David Attenborough
anglická, 1926

Uživatelé mají knihu

v Přečtených28x
v Čtenářské výzvě7x
v Doporučených4x
v Knihotéce26x
v Chystám se číst35x
v Chci si koupit10x
v dalších seznamech1x