branislav1814 Online branislav1814 komentáře u knih

Marťan Marťan Andy Weir

Film si moc nepamatuju, i když jsem jej viděl. Ale knížka? Naprosto skvělý příběh s neskutečnými detaily. Popisy dění na zemi mi přišli někdy hodně slabé, dialogy mezi postavami tak trochu... hloupé a primitivní, ale všechno ostatní naprosto supr.

29.03.2022 4 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

To byla katastrofální telenovela... Pro mně, zklamání. Bez těch omáček by knížka klidně měla o 200 stran méně a byla by čtivější. Začátek a konec celkem fajn. Většina toho mezi tím, úplně k ničemu.

23.03.2022 1 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

neskutečný bizár. co víc dodat.

07.03.2022 odpad!

Po 16 letech jsem si s radostí přečetl můj nejoblíbenější díl HP. Nemá smysl o tom cokoliv psát, jsem si jistý, že všechno bylo již řešeno v předchozích komentářích. Těším se na další ze série.

06.03.2022 5 z 5

Kdybych tuhle knížku četl dřív, než Sapiens - Stručné dějiny lidstva tak bych si Stručné dějiny lidstva nikdy nepřečetl. Tohle bylo opravdu těžkopádné a nudné čtení. Příliš hutné, množství vaty kolem. Měl se co dělat abych to dočetl. Na druhou stranu, Sapiens - Stručné dějiny lidstva jsou naprosto skvělá knížka a jsem rád, že jsem jí četl dřív než tuhle.

02.03.2022 1 z 5

Formule 1 – Oficiální historie Formule 1 – Oficiální historie Maurice Hamilton

Plno krásných fotek prakticky přes celou knížku. Zajímavé jsou hlavně ty z úplných začátků a historie F1 - 50., 60. roky. Co se týká samotného obsahu, tak to je to takovej bleskovej průřez historií. Doprovodný text jsou v podstatě takové rychlé souhrny a opisy událostí. Hodně povrchní, bez velkých detailů. Hodně jmen - jak jezdců tak týmů, ztrácel jsem se hlavně u těch starších ročníků kde jsem jezdce a menší týmy neznal. Docela škoda, čekal jsem něco víc - trochu víc do hloubky.

10.02.2022 2 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Hrozně dlouho jsem tuhle knížku odkládal. Vůbec mně nelákala. Takové staré knížky, proč bych to četl. Nakonec teď jsem se jí rozhodl přečíst. Chvilku mi trvalo dostat se do rytmu, do těch archaizmů a archaického stylu. A teď, když jsem jí dočetl... Pouhých 150 či 170 stran ve mně vzbouřilo tolik emocí jako snad ještě nikdy žádná jiná knížka (snad kromě Můj poslední výdech). Tak silný, tak neskutečně silný příběh, protkaný tolika emocemi, tolika hlubokými myšlenkami... Nevím co víc dodat. Tak neskutečně nadčasové, upřímné a hluboké. Dostal jsem na frak. Úplně mně to semlelo. Na západní frontě klid, knížka která vyšla téměř před 100 lety, knížka o necelých 200 stranách. Tahle knížka mně úplně rozsekala. Nadčasová a i teď hodně aktuální, zejména k vývoji na Ukrajině a Rusku. Tohle by si měl přečíst úplně každý... Byť styl jakým je napsaná je takový jaký je a dnes pro nás asi těžší ke čtení, tohle si musí přečíst každý... Pouze výjimečně dávám hodnocení 5* a tahle knížka si to rozhodně zaslouží.

07.02.2022 5 z 5

Môj posledný výdych Môj posledný výdych Paul Kalanithi

Naprosto dechberoucí osobní příběh. Paulův styl psaní, jeho vyjádření pocitů, popisů a zapojení do děje, na to, že to je/byla jeho jediná kniha, je naprosto skvělý a vyspělý. Závěr knihy... bylo a pořád mi je... smutno. Silný, dojemný...

19.01.2022 4 z 5

Jak postavit monopost F1 Jak postavit monopost F1 Adrian Newey

V technických detailech a popisech jsem se někdy hodně ztrácel - o konstrukci aut, aerodynamice, technický detailech motorů a pod. nevím vůbec nic, proto jsem těmto pasážím moc nerozuměl. Na druhou stranu mně bavily popisy událostí, vzpomínky a různé zákulisní zážitky a informace. Kniha se čte moc dobře. Pro fanoušky F1 rozhodně must read.

16.01.2022 4 z 5

Válka o Uber: Příběh zběsilé ctižádosti Válka o Uber: Příběh zběsilé ctižádosti Mike Isaac

Naprosto skvělá kniha! Spousta detailů, faktů, velmi dobře se čte a plyne. I když autor někdy některé události opisuje znovu, obecně je to skvělý a detailní insight pohled o na první pohled technologického gigantu Uber. Hned po dočtení jsem koukal na jaké hodnotě se obchodují akcie Uberu dnes. Musím říct, že jsem byl docela překvapen. Nebudu ale spoilovat :) Každopádně, na rozdíl od podobné knížky o společnost Spotify která byla hrozná, je tohle skvělá publikace. Škoda, že takhle dobrá nebyla i právě ta o Spotify.

10.01.2022 4 z 5

Spotify Spotify Sven Carlsson

Na jednu stranu je zajímavé vidět co bylo za zrodem Spotify, služby kterou využívám de facto denně. Jaké překážky si museli projít a jakou cestu vyšlapat. Třeba, já ani netušil, že to je firma ze Švédska, což jsem byl mile překvapen. Na druhou stranu, co se týká zpracování a autorova stylu, není to žádná sláva. Kniha je dle mého názoru hodně plytká, někdy nezáživná. Autor často vychrlí na Vás spoustu jmen a osob, které se pak (alespoň mně) hodně pletli. Abych to nějak shrnul, z literárního hlediska, nic moc. Z obsahového hlediska, pro mně celkem zajímavé.

27.12.2021 2 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Mnohem lepší než první díl. Očekával jsem tak nějak něco podobného jako u prvního dílu ale Hedvábník mně bavil mnohem víc. Ani nevím jak, knížku jsem přečetl asi za 4 dny. Jak již bylo zmíněno, postav sice více, ale díky postupné dynamice, bez zbytečného tlačení na pilu a zbytečného "pozlátka" či umělých akcí, děj a čtení ubíhalo rychle, plynule a v postavách se dalo lehce zorientovat (i díky četným zmínkám a nenápadným připomínkám toho kdo je kdo).

17.12.2021 3 z 5

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Velký obdiv k tomu, jak Anne dokázala vyjádřit své pocity a popis různých situaci. Nedokáže to leckterý dospělý dnes. Nemluvě o dětech / dospívajících v jejím věku a v dnešní době. Na deníku je také vidět progres kterým Anne prošla za ty dva roky. V myšlení, v cítění i vyjadřovaní.

13.12.2021 3 z 5

Babišovo Palermo I Babišovo Palermo I Jaroslav Kmenta

Pan Kmenta je jedním z mých oblíbených autorů a opět se překonal. Každopádně, jak již přede mnou v komentářích čtenáři uvedli, obsah knihy je místami hodně depresivní a úzkostlivý. Dělalo se mi z toho hodně často špatně a popadal mně pocit beznaděje a smutku... Kdy tohle konečně skončí?

22.10.2021 4 z 5

Konec stárnutí - Proč stárneme a proč už nemusíme Konec stárnutí - Proč stárneme a proč už nemusíme David Sinclair

(SPOILER) Nečekal jsem žádný zázračný lék, pilulku či suplement na to, jak zastavit stárnutí a být věčně mladý. Něco jako elixír života či kámen mudrců. nicméně, kniha je pro mně totálním zklamáním. futuristické vize a snění autora střídající se s biochemickými a genetickými popisy genů a výrazy kterým na první přečtení (možná ani na druhé) člověk stejně nepochopí a bez hlubší znalosti tématiky a nebo dalšího studování a rešeršování jsou mu stejně k ničemu. pokusy provádění na myších nebo kvasinkách? supr, rozhodně je to něco! ale... opravdu má být tohle tématem téhle tak "senzační" knížky? témy kalorické restrikce, přerušovaného hladování a otužování se autor dotýká hodně z lehka a jenom dle mého hodně okrajově. Věci jako sledování konkrétních biomarkerů, zápaly, chronické zápaly, mikrobiom, propustnost střeva, to autor vůbec neřeší. Nečekal jsem nějaké vyhipované biohackerské rozbory, nebo analýzy ale takhle povrchní a chaotickou knihu jsem rozhodně nečekal. No a když autor začal na tému ekonomika, globalizace, sociální politika a další tak to byl pro mně rozhodně STOP point.

01.09.2021 1 z 5

Trabantem kolem světa: Velký deník z cest Trabantem kolem světa: Velký deník z cest kolektiv autorů

Jako fotoalbum naprosto skvělý! Jak rozsahem tak množstvím a kvalitou fotek. Zpracování / formát knihy, skvělý a klobouk dolů. Nicméně, co se týká textu a textového obsahu... No řekněme že... jako fotoalbum skvělý.

28.08.2021 2 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Vzrušující? Spíše vleklý, zdlouhavý, místama až nudný. Žádná akce, pouze dlouhé a přímo nekonečné opisy. Čekal sem o hodně víc, vzhledem k hodnocení, autorce a komentářům tady. Nevím, jestli má vůbec smysl ztrácet čas a číst další díly. Zklamání... Taková vleklá telenovela i když rozhodně v Robin a Strikovi je velký potenciál, v téhle knize nebyl dle mého názoru naplněn a využit. A o tom, kdo "nakonec" byl "pachatel" to snad radši ani nebudu komentovat :)

10.08.2021 1 z 5

Ty vyber, kdo přežije Ty vyber, kdo přežije Stephan R. Meier

není to žádné velké literární dílo, víceméně se ztotožňuji s komentáři přede mnou. nicméně, myslím si, že klíčová je celková myšlenka a to, co autor chce říct nebo naznačit. příběh i myšlenka dobrý, zpracování horší.

06.08.2021 2 z 5

Vzpoura proti globalizaci Vzpoura proti globalizaci Nadav Eyal

Jedna z mála které rozhodně doporučuji přečíst. Již druhý izraelský autor který měl vyrazil dech (ten první byl Yuval Noah Harari). Knihu jsem přečetl téměř jedním dechem. Poutavě zachycuje všechny aktuální výzvy se kterýma se aktuálně jako společnost potýkáme. Zahrnuje konkrétní příběhy konkrétních lidí, různé pohledy s přesahem do minulosti (a jejich původu) a s vizí jejich vývoje či řešení. Neříkám, že se ve všem s autorovi názory ztotožňuju, ale je to rozhodně kniha který donutí zamyslet a vnese širší a kontextuální pohled do různých krizí čí vývoje událostí o kterých se z mainstreamu dovídáme pouze hodně zkreslené a neúplné informace.

19.07.2021 5 z 5

Karanténa Karanténa Peter May

první a obávám se že i poslední knížka od tohoto autora kterou jsem četl... jo, tohle byla pro mně docela velká katastrofa a zklamání.

29.04.2021 2 z 5