branislav1814 branislav1814 komentáře u knih

Černobyl: Historie jaderné katastrofy Černobyl: Historie jaderné katastrofy Serhii Plokhy

K přečtení mě, jak jinak, donitolo shlédnutí seriálu Černobil z produkce HBO. Bylo to hodně zajímavé a poutavé čtení. Kniha je napsaná velmi poutavým stylem který Vás vtáhne do doby, do děje. Není to těžkopádne historické dílo popisující jenom fakty. Je psané stylem příběhu a děj postupně plyne. Opravdu se čte velmi dobře.

Kniha výborně doplňuje některé fakty a nezodpovědené či otevřené otázky které seriál nastínil.

28.11.2019 5 z 5

Nevím co bych víc dodal... Tak neskutečně a krutě silné příběhy... Někdy zmatené? No... a co se divíme? Těžká kniha, z jistého úhlu pohledu... silná... autentická.. Černobyl... to není jenom katastrofa, statistiky a čísla... to jsou skuteční lidé a lidské osudy.... to nebyl jenom svět v ohrození.. to byli reální lidé, lidské osudy, city, lidské životy... skuteční lidé, ne čísla a statistiky... Něco se ve mně zlomilo, změnilo. Zatím to neumím popsat... nevím co, ale... děkuji autorce...

18.10.2019 5 z 5

Průvodce světem plastikového modeláře - Úplný průvodce stavbou modelu pro začátečníky i pokročilé Průvodce světem plastikového modeláře - Úplný průvodce stavbou modelu pro začátečníky i pokročilé Jakub Vilingr

Co dodat... pro začínajícího amatérskeho modeláře, TOP publikace s tipy a praktickými radami.

03.10.2019 5 z 5

Pohřešuje se prezident Pohřešuje se prezident James Patterson

Parádní kniha, skvělý příběh a zápletka. Kniha se čte velmi dobře a rychle (v porovnání s jinými knihami).

23.04.2019 5 z 5

Jak prodat více díky affiliate marketingu Jak prodat více díky affiliate marketingu Mário Roženský

Zadny velky literarni pocin, ale to take neni cilem teto knihy. Pro nekoho kdo nema s provozovanim vlastniho affiliate programu zadne zkusenosti je to celkem praktická prirucka jak zacit. Pro mne, splnila svuj ucel.

22.04.2019 5 z 5

Potravinový podvod páchaný na vašich deťoch Potravinový podvod páchaný na vašich deťoch Michal Pataky

Díky tomu, že se problematice věnuji dlouhodobě, plně chápu myšlenku autora i jeho cíl a to, co se snaží sdělit. Bohužel, je vidět, že autor není "vypsaný", kniha neprošla korekturou a rukami editora. Myšlenky a motiv by se dali zpracovat mnohem lépe a detailněji. Takhle to na mně působí jenom jako marketingový nástroj autora, na jeho produkty, na jeho web stránku, na partnery kteří jsou uvedení na konci knihy. Což mi evokuje i to, že si knihu autor vydal sám. Škoda, dobré téma, ale v podání této knihy hodně odfláknuté.

04.11.2018 2 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Je mi .. sám nevím... smutno, těžko... Nutí mně to přemýšlet. Přemýšlet nad tím v jaké době žijeme a co za banality a krávoviny řešíme den co den.... Budu citovat svůj FB post který jsem napsal v souvislosti s přečtením této knížky:
"Nezabúdajme, nesmieme zabudnúť.

To nie sú len čísla, to nie sú len "židia" alebo "Židia", to nie sú len "tisíce", "miliony", sú to ľudia, sú to ľudské osudy. Za každým jedným číslom sa skrýva príbeh, rodina, osud.

Vážme si to, v akej dobe žijeme, to, ako sa máme, v akom svete žijeme. Aj keď sa može zdať že tu máme množstvo problémov v spoločnosti, v rodinách, v práci. Iste, to nepopieram. Uvedomme si však, že to čo riešime, aké problémy riešime my je v porovnaní s osudmi týchto ľudí banalita. Buďme vďačný za to čo máme a v akej dobe žijeme. Nezničme si to a neprizerajme sa mlčky na to zlé.

Aj ich životy boli normálne, aj oni riešili tie bežné životné "banality", žili si svoj kľudný a obyčajný život. Všetko sa však zmenilo zo dňa na deň. Z minúty na minútu. Teraz píšem tento post, zajtra... ktovie?

Nikto ich na to nepripravil, nikto na to nepripraví nás. To jediné čo ich trápilo boli osudy ich rodiny, priateľov ale predovšetkým boj. Boj o vlastný život. Alebo... možno niekedy... boj, snaha, možno prosba či modlitba aby sa to už skončilo, aby už radšej nežili. "

06.05.2018 5 z 5

Ako sa dá predchádzať chorobám srdca a ciev Ako sa dá predchádzať chorobám srdca a ciev Viliam Bada

Absolutně nejlepší! Rozhodně must-read pro všechny!

16.03.2018 5 z 5

Projezte se k novému tělu (Aneb hladovění nikam nevede) Projezte se k novému tělu (Aneb hladovění nikam nevede) Pavel Walek

Absolutně ta nejhorší kniha na tému hubnutí, živitosprávy a fitness. To opravdu dnes už může knihu napsat a vydat kdokoliv. Jestli těmato kecma krmí někdo lidi tak bůh ochraňuj lidi a jejich zdraví. Tohle je těžký hazard se zdravím který bych dal na odpovědnost autorům. Komerční brak plný keců, polopravd, prázdných a život a zdraví ohrožujících slov . Pan Michal Josef Toth a Pavel Walek vážně ohrožují zdraví lidí...

15.02.2018 odpad!

Prodávat je lidské Prodávat je lidské Daniel H. Pink

Kniha se opravdu dobře čte, jak z důvodu rozsahu tak formou. Nicméně, informace které jsem od knihy očekával jsem čekal podané v lepší a věcnější formě. Určitě jsem v knize našel několik zajéímavých tipů a inspirace, no jsou k dostání určitě i lepší tituly v daném tématu.

14.01.2018 3 z 5

Pozitivní leader Pozitivní leader Jan Mühlfeit

Ze začátku se mi to četlo hodně těžko, bylo to utrpení a už jsem zvažoval že tuhle knižku nechám být. Pak se to ale rozjelo a než sem jí dočetl musím říct, že opravdu skvělá kniha, nejenom o líderství, o tom jak má fungovat manager ve svém tímu nebo v řízení svých lidí ale také jak změnit svůj život, změnit své myslení a pracovat sám na sebe. Mnoho myšlenek je už takové notoricky známe klišé které se opakuje i v jiných (zejména amerických pro osobnostní rozvoj) ale v tomhle podání jenom utvrzuje v tom, že i když jsou některé rady jednuduché, drtivá většina lidí je nedokáže dodržovat nebo se nimi neřídí. Ano, všichni jsme strůjci svého štěstí a tato knižka Vás může navést na tu lepší cestu, Vašemu štěstí naproti.

08.12.2017 5 z 5

Na volné noze Na volné noze Robert Vlach

Perfektní komplexní přehled pro začínající podnikatele na volné noze, ale také pro již podnikající profesionály. Myslím, že každý si v knize najde něco co ho posune kupředu nebo mu ukáže jiný pohled či směr kam a jak své podníkání a působení posunout. Kniha se čte velmi dobře a rychle i přes svůj rozsah a počet stran.

01.10.2017 5 z 5

Doporučuji přečíst ! Kniha by měla být povinný čtením pro střední školy .

21.05.2015 5 z 5