Prodávat je lidské

Tradiční způsoby prodeje a obchodničení jsou nenávratně minulostí, pro úspěšou prezentaci produktu či služby jsou nezbytné nové schopnosti a dovednosti. Dostupnost informací bere prodejcům náskok, kupující je častokrát stejně dobře nebo i lépe připraven. Již nelze pracovat podle prodejních scénářů, manipulovat nebo cokoliv zatajovat. Z prodeje se stal proces spolupráce partnerů, v kterém je výhodou umění improvizace a jedinou funkční zbraní je pokora. Daniel Pink umně kombinuje poznatky z psychologie a sociologie se zkušenostmi, příběhy a pozorováním těch, kteří umějí prodat, aniž by mnohdy tušili, že to dělají. Vítejte ve světě obchodu, který už nikdy nebude jako dřív; éra nových obchodníků právě začala!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181333/prodavat-je-lidske-181333.jpg 3.922
Literatura naučná, Ekonomie a obchod

Vydáno: , Jan Melvil

To sell is human, 2011

Kniha Prodávat je lidské

Davidoff21
26.12.2020

Ta kniha opravdu skvěle navede jak obchodovat. Doporučuji.

stanislav2410
14.10.2019

jedným slovom super

HaltěvS
07.04.2019

První část knihy, kde je uvedeno mnoho průzkumů, které v podstatě dokazují čtenáři a ladí ho na to, že jsme všichni prodejci, mne zaujala méně. Druhá část knihy byla naopak velmi čtivá právě pro to, že jsem hledala a našla tipy na to, co funguje a jak se naladit na druhou stranu v diskusi, motivaci, vyjednávání, prostě prodeji. Nečekejte ale velmi jednoduché čtení s přímými návodkami. Spíše inspiraci pro uvědomění a podněty k přemýšlení, co z uvedeného by se mohlo hodit pro vaši situaci.

branislav1814
14.01.2018

Kniha se opravdu dobře čte, jak z důvodu rozsahu tak formou. Nicméně, informace které jsem od knihy očekával jsem čekal podané v lepší a věcnější formě. Určitě jsem v knize našel několik zajéímavých tipů a inspirace, no jsou k dostání určitě i lepší tituly v daném tématu.

ji7967
12.03.2016

Za mě super.

momo01
30.05.2015

Podle knihy se prodávat sice nenaučíte, ale každý se v ní něčím inspiruje. Je zde řada zajímavých paralel a hlavně praktických cvičení - jak zlepšit prezentování, naslouchání atd.
Na mě sice dost americká, ale rozhodně mě přivedla v několika bodech k zamyšlení.

ruda.karny
14.05.2015

Kniha mi nic moc nedala, očekávala jsem víc.

janulka1310
23.11.2014

Kniha je netypická tím, že je zde velký výčet různých výzkumů a příkladů. Tím se pro mnohé může zdát náročnější, či málo srozumitelná, na druhou stranu, kdo se v této oblasti pohybuje trochu déle, ocení tento podrobnější popis nejběžnější lidské činnosti a to je prodej. Je zde i spousta praktických návodů a ukázek, jak se snažit lépe komunikovat, naslouchat, sloužit a tím vším vlastně prodávat.