branislav1814 branislav1814 komentáře u knih

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Film jsem sice neviděl ale... Kniha taková pohodová oddechovka. Vypnout mozek a jenom číst. Kniha je čtivá, poutavá, bez zbytečného natahování děje a zbytečného motání se. Jak říkám, ideální k oddechu. Pro mně žádný velký literární počin ale neurazí.

22.03.2021 3 z 5

Hnev Hnev Arpád Soltész

V porovnaní s dvomi predchádzajúcimi knihami má Hnev vôbec nezaujal, skoro až nudil. Prelúskal som knihu asi za 3 dni ale veľký dojem teda u mňa nezanechala, o "čitateľskom zážitku" ani nehovoriac. Na moj vkus príliš mnoho postáv, príliš mnoho zvratov, nejasné časové línie, príliš časté zmeny "strán" postáv.

14.03.2021 2 z 5

Vlastnou hlavou 2 - Ako za Fica ovládla štát mafia Vlastnou hlavou 2 - Ako za Fica ovládla štát mafia Marek Vagovič

Keď si to porovnám s prvým dielom tak toto je za mňa prepadák. Je to taký sumár novinových článkov, televíznych reportáží ale inak, nič nové, žiadne ďalšie zákulisné či doplňujúce informácie. Je to taká kronika. Žiaľ, sklamanie.

10.03.2021 2 z 5

Rudý Zeman Rudý Zeman Jaroslav Kmenta

Můj odpor k panu Zemanovi po přečtení knížky vzrostl ještě víc, pokud je to vůbec možné. Spousta faktú, velmi čtivá (pro mně víc než Boss Babiš) a srozumitelná.

26.02.2021 4 z 5

Prekážka je cesta Prekážka je cesta Ryan Holiday

Nejsem fanouček všech těch různých motivačních knih ale pokud budeme brát tuhle knížku jako úvod a představení stoického učení a stoicismu jako takového, rozhodně doporučuji. Je to jedna z knih ke kterým se budu určitě vracet.

17.01.2021 4 z 5

Velká kniha fuckupů Velká kniha fuckupů Ivan Brezina

Čte se docela rychle, nicméně výběr samotných fuckupů je diskutabilní. Každopádně, to že většina z nich neoslovila mně neznamená, že někomu jinému se líbit nebudou a nenajde v nich inspirující myšlenku či poučení. Chtěl jsem knížku "posunout" dál ale nakonec u několika příběhu jsem našel něco inspirativního a motivujícího nakonec i pro mně a proto si jí zřejmě ponechám. Pokud mi nebude zabírat moc místa :)

07.01.2021 2 z 5

Advokát Advokát Václav Láska

Není to žádný výjímečný literární počin. Úvody kapitol mně neskutečně iritovali. Příběh, postavy, zápletka, závěr, styl takovej průměr. Četl jsem to přes svátky "po probuzení", neurazilo, dalo se to číst, ale ani neokouzlilo.

Update: Jak tak teď čtu předchozí komentáře, svým názorem jdu docela proti proudu. To se omlouvám, ale opravdu jsem čekal o hodně víc.

28.12.2020 2 z 5

Kdy - Věda a umění dokonalého načasování Kdy - Věda a umění dokonalého načasování Daniel H. Pink

Víceméně jsem to jenom prolistoval, protože mně to vůbec nebavilo a každou kapitolu jsem pročetl zhruba tak na 60%. Ani autorův styl, ani příběhy / studie ne kterých své myšlenky a názory demonstroval. Prostě, takové nemasné neslané, až bych řekl že to byla pro mně ztráta času.

04.12.2020 2 z 5

Tajemství skupiny Queen Tajemství skupiny Queen Brian May

Nádherné fotky doprovází historii kapely Queen od jejího vzniku až po současnost, s profily jednotlivých členů a to vše s požehnáním od Briana a Rogera. Pro mně jako skalného fanouška skupiny Queen skvělá kniha která nesmí chybět ve sbírce.

24.11.2020 5 z 5

Houževnatost – Síla vytrvalosti a vášně Houževnatost – Síla vytrvalosti a vášně Angela Duckworth

Kniha je celkem čtivá. I když mi už někdy ty neustále vědecké poznatky a "vědci zjistili že..." lezli krkem, líbilo se mi pojetí, kdy autorka svá sdělení podává formou reálných příběhu reálných lidí. Knížka je tak mnohem lépe a jednodušeji stravitelná, než kdyby byla nacpaná pouze strohými suše vyloženými fakty, jako u spousty jiné literatury stejného či podobného žánru. Spousta myšlenek se mi líbila a vzal jsem si je za své. Mysím, že 3* je fér.

17.10.2020 3 z 5

Vlastnou hlavou Vlastnou hlavou Marek Vagovič

Nuž... neviem čo by som viac dodal. kolegovia v predchádzajúcich komentároch boli maximálne výstižný... toto je čítanie pre silné zalúdky. Zároveň je to must-read nech sa už konečne na slovensku preberieme. Netrpezlivo očakávam pokračovanie Vlastnou Hlavou 2 ktoré zrejme bude pokračovať v duchu nových skutočností a odhalení - vražda novinára atď. Prečo "len" 4*? V niektorých častiach mi chýbajú prepojenia medzi jednotlivými kapitolami / obdobiami v ktorých sa "príbeh" odohráva. Niekedy príliš veľa faktov a samotný dej a príbeh a jednotlivé súvislosti zapadajú.

10.10.2020 4 z 5

Svět, který skončil včera: Co se můžeme naučit od tradičních společností? Svět, který skončil včera: Co se můžeme naučit od tradičních společností? Jared Diamond

Vcelku hodně zajímavé informace, no místami příšerně těžkopádné - alespoň pro mně. Některé pasáže/kapitoly jsem musel prostě přeskočit. Z části z důvodu, že se mi informace opakovali z dřívě čtené Sapiens - stručná historie lidstva od Noaha Harariho, a z části pak proto, že opravdu nebyly moc čtivé.

26.08.2020 3 z 5

Pro mně, nesmírně fascinující knížka. Rozhodně jedna z TOP co jsem četl a jedna z těch které by měli být současátí povinné četby.

22.08.2020 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

(SPOILER) Bohužel, tohle jsem moc nedával... První polovina ještě šla, pak ty politické kecy jsem musel přeskočit úplně, závěr už jenom se sebezapřením.

26.07.2020 2 z 5

Lídři jedí poslední Lídři jedí poslední Simon Sinek

Líbí se mi případové studie a převyprávěné skutečné příběhy a události které autor pak elegantně použije vyjádření hlavní myšlenky kapitoly. Některé "omáčky" se docela táhnou, opakují a docela mně části knihy hodně nudili a četl jsem je jenom hodně mechanicky. KAžodpádně, některé části a myšlenky z knihy rozhodně stojí za to si osvojit a připomínat.

01.07.2020 3 z 5

Světla na obloze Světla na obloze Lisa Lueddecke

E-book byl zdarma dostupný ke stažení od knihy dobrovský. Začal jsem číst na základě recenzí tady na webu. Nevím no, číst se to dalo ale už na začátku bylo jasné jak tahle pohádka hlavní hrdinky dopadne :) Na druhou stranu chápu, kniha je pro děti a mládež, takže to beru.

19.05.2020 3 z 5

Zuřivost Zuřivost Sandra Brown

Nebýt těch erotických "scén", dal bych tomu snad i 3*

06.04.2020 1 z 5

Mauthausen Mauthausen Antonín Hruban

Mimořádně silná a autentická výpověď.... Četl jsem již vícero knih výpovědí a svědectví z koncentračních táborů no tahle je jedna z nejlepších a zároveň nejstarších.

30.12.2019 5 z 5

Kniha o penisu Kniha o penisu Aaron Spitz

Skvělá kniha, měla by být povinným čtením nebo součástí výuky biologie když už ne na základních skolách tak alespoň na středních. Díky autorovi, že něco takového napsal a takhle shrnul! Penis je opravdu fascinující orgán a hodně jsem se naučil.

29.12.2019 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Když já nevím... Místami mně to tak nějak nudilo, příliš mnoho krát zbytečná snaha o gradaci opakováním stejných frází a "ujištění" (počkej, už to pŕijde, už se k tomu dostanu, ....). Čte se to celkem dobře, autor se snaží udržovat tě v napětí. Ale že by to bylo něco tak extra jak z toho všichni dělají? To asi ne. Beletrii moc nečtu, horor, fantasy či thrillery už vůbec ne a Trhlina mi připomněla proč. To, jestli je to příběh skutečný nebo ne, to snad komentovat ani nebudu. Autor sám nám pořád dookola opakuje "utvořte si názor sami a myslete si co chcete, mně se to netýká". Jaký názor jsem si z toho utvořil já? Autor je skvělý vyprávěč, vymyslel působivý příběh, skvěle ho podal a hlavně prodal. True or False? :) Za mně asi tak skutečný jako Harry Potter. K odreagování od reálného světa ale dobrý.

12.12.2019 2 z 5