Lídři jedí poslední

Lídři jedí poslední

Silný titul pro každého, kdo chce úspěšně vést malý tým, firmu či velkou organizaci. Simon Sinek, antropolog, konzultant a autor bestselleru Začněte s proč ve své nové knize představuje principy moderního vůdcovství. Ukazuje, proč někteří lídři uspěli a jiní své podnikání potopili. Vůdcovství není o řízení — ale o schopnosti inspirovat a obětování se....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/241146/lidri-jedi-posledni-241146.jpg 4.320

Leaders Eat Last (2013)

Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno:, Jan Melvil

Night

Pro mě jako studenta ekonomie opět skvělý obohacení všech teorií, které se v Leadershipu, Strategii atd. učíme. Neskutečně široká kniha, která se dotýká od historie po současnost dané problematiky. Nepochybně povinná literatura. Pozitivní a inspirativní.

ilona6064

Velice zajímavé a inspirativní. Některé postřehy jsou však v dnešní době, bohužel, těžko uplatnitelné

momo01

Když jsme nespokojení v práci, může nás to i zabít – a Sinek vysvětluje hned v první části proč. Začíná popisem působení „sobeckých“ a „sociálních“ neurotransmiterů (dopaminu, adrenalinu, serotoninu a oytocinu), jejich úlohou v naší evoluci a toho, jak to s nimi máme dnes. Potřebujeme je mít v rovnováze, ale ve většině firem se bohužel jede jen na adrenalin a dopamin. Jako řešení navrhuje dostatečnou pozornost ze strany šéfa ke svým lidem vytvoření „kruhu bezpečí“, jinak totiž mají lidé v práci hlavně na starost ochraňování se jeden před druhým a obavy o denní chleba. Z mého pohledu Sinek už ke konci knihy ztrácí dech a opakuje předložené myšlenky. Přesto pokaždé přidává něco, čím se čtenářem zatřese: například se ptá, jak se cítíme, když si představíme, že jsme v letadle a přitom víme, že dispečer si může číst maily a psát sms (a průběžně to dělá). Jak to, že to tedy můžeme dělat my, uprostřed čehokoli? Nebo jen tak napíše, že pocit pohody dětí neovlivňuje tolik, jak dlouho jejich rodiče zůstávají v práci, ale s jakou náladou se vrátí domů…

petr3048
23.09.2016

"Miluj svého bližního jako sám sebe." (Mk 12,31) Nebo možná, "víc, než sám sebe". Tak by se dalo shrnout éma, kolem kterého celý obsah knihy neustále krouží. Kniha dává jak historický pohled na leadership, tak aktuální doporučení, stejně tak výhled do budoucna. Začátek a konec knihy až tak záživný nebyl, protože se neustále opakuje stejné téma. Ale prostřední pasáž knihy je zásadní. Její poselství, služba druhým, je ale velmi aktuální a důležité. Proto bych knihu rád doporučil každému, kdo přímo jedná s vlastními zákazníky, kolegy či podřízenými.

archandelka
18.08.2015

Povinná literatura pro všechny vedoucí pracovníky - snad by se po jejím přečtení začalo měnit pracovní prostředí v našich organizacích.

Bublline
01.04.2015

Inspirující a velmi motivující kniha, která by neměla chybět v knihovně žádného lídra. Srdečně doporučuji.