Na volné noze

První kniha v češtině o podnikání nezávislých profesionálů těží ze zkušeností mnoha set českých freelancerů z desítek oborů. Nabízí osvědčené postupy a know-how pro podnikání na volné noze: základy pro prvopodnikatele, nejlepší praktiky a kariérní strategie, ale také pokročilé nástroje, které ocení i profíci s více než desetiletou podnikatelskou praxí. Kniha tak pokrývá celé dlouhé období rozvoje podnikání, od zkusmých krůčků a začátečnických chyb, přes náročné první roky, až po plně zavedený osobní byznys postavený na odbornosti a dobrém jméně (s překvapivou pointou na závěr)....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/321161/na-volne-noze-PNH-321161.jpg 4.615
Literatura naučná, Ekonomie a obchod, Osobní rozvoj a styl
Vydáno:, Jan Melvil

Nad

Dočetla jsem knihu Na volné noze, kterou napsal Robert Vlach a můžu potvrdit, že si přezdívku bible freelancerů právem zaslouží. Celkově musím vyzdvihnout skvělou čtivost knihy, která je přehledně a logicky strukturovaná. Vůbec se nejedná, o jednoduchý manuál na zaručený úspěch v podnikání na volné noze, ale o stovky užitečných námětů, nápadů, návodů a příkladů, často podložených příběhy z praxe, jak své freelance podnikání zlepšit a pozdvihnout na vyšší úroveň, a také zároveň popis světa na volné noze takový jaký je, bez příkras a bohémské aureoly, jak si mnozí freelancing představují. Za sebe vřele doporučuju ke čtení.

bgpgc

Knížku upřímně doporučuji.

RenataP

Každá stránka této knihy je klenot a každého osloví právě to, co se týká jeho oboru, či něco obecného. Je to jedna praktická rada za druhou, odkazy na další knihy, z nichž jednu doma také mám a velmi mi pomohla pochopit styl svého soustředění, práce a především to, že něco takového se může v průběhu let měnit v závislosti možná na věku, možná na životní situaci (jinak se asi pracuje bez dětí, jinak s dětmi, jinak ve školní rok, jinak o prázdninách...) a líbí se mi z hlediska ženy, že autor neopomněl ani cykličnost ženského organismu a psychiky a já si konečně nepřipadala nenormální, když jsem svou práci rozvrhovala i podle toho... nebo když jsem si k pracovnímu stolu dala boty na podpatku, abych neměla cukání od práce prokrastinovat v kuchyni u vaření nebo při úklidu. Ne ne, pracovat z domova není žádný med, i když výhod máte moře!
Pro začátečníky bych řekla, že to je kniha, která jim umožní se vyvarovat spousty začátečnických chyb, se kterými jsem bojovala řadu let a nyní vidím, že přece jen jsem na ně jako samouk přišla, ale... ale kdybych o nich věděla hned zkraje, bylo by všechno jiné.

A souhlasím s tím, že to není návod na rychlý úspěch, je to o dřině a neustále pružné mysli.

Mercatino

Autor v této knize nikomu med kolem huby nemaže a přesto dobrými radami rozhodně nešetří. Líbila se mi na knize forma osobního přístupu, kterým nás autor provází složitými výzvami na poli podnikání. Občas jsem si připadal jakoby jsem s autorem vedl nějaký dialog. Kniha funguje skvěle i k sebereflexi a zjištění vlastních mezer a nedostatků.

Protože autor v této knize odkazuje na mnoho různých webu, aplikací a softwarů, tak si myslím, že z tohoto důvodu kniha nebude moc dlouho aktuální.

+ soubor zajímavých poznatků na jednom místě
+ střízlivý pohled na freelance podnikání v ČR
+ autor nešetří dobrými radami
+ skvělá kniha do začátku podnikání
+ určená pro velký rozsah podnikatelů od menších i pro větší, každý člověk se pročte k tomu co je pro něj přínosem

- roztahanost, dost krát by se věc dala shrnout do jednoho odstavce?
- Facebook je základ, protože tam jsou všichni. Tady jsem byl docela zklamaný.
- přišlo mi, že tato kniha je samo o sobě velkou reklamou na vydavatelství MELVIL a její knihy.
- občas mi kniha přišla opakující se a zmatená.

Vcelku to nebylo vůbec špatné, ale občas jsem měl pocit, že je to jen souhrn něčeho co jsem četl všude jinde. Celkový dojem z knihy je pozitivní, ale není to ten typ knihy u které by jsem si řekl, tak toto musím mít doma, protože je to bomba. Stačilo jednou přečíst a předávám dále.

Kateřina820

Pan Robert Vlach v knize shromáždil rozsáhlé vědomosti o podstatě podnikání. Je pro mě prvním a jediným člověkem, který se tímto oborem u nás intenzivně zabývá a konstruktivně o něm píše, s důrazem na etickou a profesně kvalitní úroveň poskytovatelů služeb a na příslušné ohodnocení bezchybně odvedené práce. Jeho kniha mi nastínila řešení některých konkrétních potíží a podpořila mě při hledání dalšího směru. Velmi užitečné jsou jak praktické rady, tak autorův osobní vklad a jeho celkové smýšlení o dráze profesionála.

OndřejMergl

Když jsem viděl, že má kniha 750 stran, lehce jsem se zděsil. Po přečtení jsem pochopil, že má kniha jenom 750 stran, navzdory tomu, že se do ní autorovi podařilo vměstnat k tématu úplně vše, za což má můj obdiv.

Logicky strukturovaná, přehledná, obsahující vše důležité - za mě knihu jenom doporučuji. Kdybych chtěl podnikat, tato kniha by neměla chybět na mé poličce.

danielgamrot

Robertova kniha je balíčkem neuvěřitelně čtivě sepsaných postřehů a zkušeností, které za dlouhé roky své podnikatelské praxe sesbíral. V žádném případě nečekejte prostý manuál, jež je zárukou úspěchu. Jde o stovky námětů k zamyšlení a implementaci, které mě baví i dnes, když již poněkolikáté listuji stránkami a nacházím stále nové tipy pro zlepšení vlastních postupů.

Hostas

Doporučuji všem na volné noze jako povinnou četbu! Nejedná se o návod na rychlý úspěch, kniha naopak popisuje svět freelancingu bez příkras takový jaký je. Pro začátečníky je skvělým zdrojem užitečných informací, stejně tak ale i profesionálové, kteří už jsou na volné noze řadu let, v ní najdou určitě spoustu nových poznatků.