Na volné noze

První kniha v češtině o podnikání nezávislých profesionálů těží ze zkušeností mnoha set českých freelancerů z desítek oborů. Nabízí osvědčené postupy a know-how pro podnikání na volné noze: základy pro prvopodnikatele, nejlepší praktiky a kariérní strategie, ale také pokročilé nástroje, které ocení i profíci s více než desetiletou podnikatelskou praxí. Kniha tak pokrývá celé dlouhé období rozvoje podnikání, od zkusmých krůčků a začátečnických chyb, přes náročné první roky, až po plně zavedený osobní byznys postavený na odbornosti a dobrém jméně (s překvapivou pointou na závěr)....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321161/big_na-volne-noze-PNH-321161.jpg 4.5108

Kniha Na volné noze

pavel9410

Na volne noze sice nejsem, ale po precteni tehle knizky to mam o to vetsi chut zkusit. Neni to zadne okecavani jedne myslenky porad dokola, aby to tupec ctenar konecne pochopil, ani “ten jediny mozny navod jak to delat”. Ani vykradeny compilat ze zahranicnich zdroju. Je tam spousta (a ted myslim opravdu hodne) konkretnich prikladu z autorova zivota, odkazu na dalsi uspesne lidi z CZ a jak na to sli, pripadne kde si precist jejich konkretni tipy. Je to nejen inspirativni, ale i hodne prakticky navod a to pro ruzne faze podnikani. Za mne 5 hvezd a velke diky autorovi!

ElaS.

Řada knih je napsaná s cílem udělat si reklamu, nalákat zákazníky apod. Z této knihy je ale cítit skutečný zájem podělit se o všechny své zkušenosti a budoucím profesionálům jejich cestu usnadnit. Kniha pokrývá snad všechny aspekty podnikání, je nabitá konkrétními informacemi a postupy a navíc je čtivě napsaná. Tomu, kdo uvažuje o podnikání, může opravdu hodně pomoci, aby nezapomněl zohlednit nějaký důležitý faktor. Opravdu maximálně doporučuji.

PietroGrencik

Almanach podnikania "na voľnej nohe".
I když se neplánuji stát v nejbližší době freelencer, tato kniha mi přiblížila co vše obnáší být úspešný volnonožec ;)

roso.mak

Asi nejužitečnější kniha tohoto žánru, co jsem četla. Jednak je to zasazené do českého prostředí, psané člověkem z praxe a jednak není třicet let stará.

A přesto, že stačí jen číst názvy kapitol a pak jen to, co zaujme, není to plné plytkých informací a "příběhů ze života". Je to tak trochu učebnice se spoustou zajímavých tipů na další knihy. Ten autor asi ví, co dělá a opravdu může radit.

Lessana

Užitočná kniha pre (nielen) začínajúcich podnikateľov na voľnej nohe, tzv. freelancerov. Keď nemajú pri sebe niekoho, kto dlhé roky podniká a bol by im ochotný poradiť, tak by som povedala, že je až nevyhnutná. Je múdro členená, s praktickými radami, návrhmi, postupmi a odporúčaniami, ktoré sa určite zídu, kladúc na prvé miesto odbornosť, etiku, spoľahlivosť, zodpovednosť a i. A aj keď ide o odbornejší a rozsiahlejší text (vďaka čomu autor spomenul všetko dôležité a potrebné), autor zvolil moderný štýl, často aj okorenený humorom, vďaka čomu kniha nepôsobí únavne ani odstrašujúco.
Ako skoro 10-ročný voľnonožec som mnohokrát pri čítaní súhlasne prikyvovala, s niečím som sa nestotožnila, ale to vychádza zrejme z povahy mojej špecifickej profesie, resp. mojej osobnej. V každom prípade knihu odporúčam tým, ktorí si myslia, že podnikanie na voľnej nohe je len tak, a aj tým, ktorí už nejaký ten rôčik podnikajú, aby zistili, čo môžu zlepšiť, prípadne, kde robia chyby a ako ich napraviť.

jirincz
30.12.2020

Poslouchal jsem jako audioknihu při sportu, takže ne všechno jsem pochytil. Dostal jsem pár tipů na články na dočtění, ale nic moc extra. Asi by bylo lepší mít jako knihu a podívat se podle toho co zrovna řeším. Jinak jsem zkrachovalý volnonožec a čekal jsem, že by mě to mohlo k něčemu nasměrovat, párkrát jsem měl nával k tomu, pustit se do toho, ale tady je to jiná liga, než dělat řadového volnonožného introvertního programátora :-)

Petr184
30.12.2020

Nemám rád tlusté knihy. Proto jsem dlouho odolával. Až opakovaná vysoká hodnocení známých mě přiměla knihu koupit. Nečetl jsem ji. Používám ji totiž jako studijní nástroj a pozornost věnuji pouze vybraným kapitolám. To když potřebuji zapracovat na nějakém tématu, či oblasti (např. cenotvorba, či vyjednávání), které jsou zrovna úzkým hrdlem v mé "volnonožné" obživě. Pak je mi kniha velmi užitečným pomocníkem. Komplexnost, systematičnost, srozumitelnost jsou přednosti knihy, která má potenciál být učitelem těch, kdo se rozhodli pracovat sami na sebe. Těch, kteří často netuší, jaké dovednosti (kromě své odbornosti, za kterou budou vystavovat faktury) budou pro trvale udržitelnou živnost potřebovat.
Z pohledu dalšího studia za drobný nedostatek považuji, že přehled literatury, ze které autor čerpal, není uveden v závěru každého tématu a to s popiskem, k jakým kapitolám byla kniha autorovi inspiračním zdrojem.

kleozpatra
21.09.2020

Na hodně vysoké volné noze, nic pro příštipkáře.