Na volné noze

První kniha v češtině o podnikání nezávislých profesionálů těží ze zkušeností mnoha set českých freelancerů z desítek oborů. Nabízí osvědčené postupy a know-how pro podnikání na volné noze: základy pro prvopodnikatele, nejlepší praktiky a kariérní strategie, ale také pokročilé nástroje, které ocení i profíci s více než desetiletou podnikatelskou praxí. Kniha tak pokrývá celé dlouhé období rozvoje podnikání, od zkusmých krůčků a začátečnických chyb, přes náročné první roky, až po plně zavedený osobní byznys postavený na odbornosti a dobrém jméně (s překvapivou pointou na závěr)....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/321161/na-volne-noze-PNH-321161.jpg 4.461
Literatura naučná, Ekonomie a obchod, Osobní rozvoj a styl
Vydáno:, Jan Melvil

Na volné noze (2017)

Kniha Na volné noze

lubospanda

Jsem velmi příjemně překvapen. Robert Vlach se zhostil nelehkého úkolu vysvětlit základy podnikání pro začátečníky a povedlo se mu to na výbornou. Oceňuji, že ke každé kapitole uvádí mnoho příkladů z české praxe. Pochvalu si zaslouží i to, že ačkoliv toho Robert Vlach už dokázal celkem dost, kniha vyznívá skromně, resp. nikterak samolibě. Nepatrným zklamáním pro mě bylo zjištění, že ačkoliv kniha na první pohled vypadá jako vhodná pro všechny "volnonožce", převážná většina doporučení je mířena na "podnikatele s počítačem" (grafici, IT, markeťáci). Řemeslníci jsou trochu upozaděni. Nicméně chápu, že nebylo možné napsat jednu knihu pro úplně všechny "nezaměstnance". Pokud zvažujete, že byste zkusili podnikat, tuhle knihu včele doporučuju.

Rosta33

Kniha je napsána velmi čtivou formou a mohu ji doporučit nejenom nově začínajícím volnonožcům, ale i těm kteří již na volné noze již jsou nějakou dobu. Obzvláště oceňuji konkrétní příklady, které jsou v knize uvedeny. Je to kniha must read pro lidi, kteří se někam chtějí dostat a kniha jim v tom dává spoustu vhodných a hlavně cenných informací já sám se ke knize vracím abych si osvěžil informace které jsem tam našel. Takže jen do toho vřele doporučuji.

Zbysek987

Kniha nabízí ucelený pohled na problémy a výzvy, kterým někdy čelí asi každý volnonožec. Knihu jsem přečetl celou, což se teď hodí, když potřebuji najít konkrétní problém. Knihu je dobré mít po ruce a čas od času do ní nahlédnout.

Nevýhodou knihy je to, že je zaměřená spíše na již zaběhlé volnonožce, kteří chtějí své podnikání nějak optimalizovat. Knihu jsem si koupil jako začínající volnonožec, takže pro mě některá témata nebyla relevantní. I tak lze ale v knize nalézt spoustu ponaučení i pro začínající.

Jedná se o povedenou "volnonožcovu encyklopedii", která nemá na českém trhu obdoby. Doporučuji.

sarka11459

Nejsem typický freelancer, podnikáme s manželem společně na mléčné farmě a vyrábíme vlastní výrobky, přesto mi kniha pomohla vyjasnit mnohé. Velmi čtivě a zábavně, s neobvyklou otevřeností jsem se dozvěděla, co děláme dobře a kde máme mezery. Beru ji jako svou první učebnici svého sebevzdělání v podnikání. Díky Robertovi za čas, který této knize věnoval.

matejmrazek
10.12.2018

Jedná se o pořádnou bichli, nabitou informacemi. Na přečtení je trochu náročnější delší teoretický úvod, kniha se více rozjede asi v třetině. Vyplatí se být pečlivý a pozorně číst i zdánlivě nenápadné poznámky - já takto například objevil klub Toastmasterů, který mě v podnikání podpořil hned v několika směrech.

JanS.
28.11.2018

Kniha působí velmi uceleně, má hlavu i patu, nic zásadního v ní zřejmě nechybí. Na závěr je uveden seznam kvalitní literatury, kterou autor v průběhu textu obstojně anotuje. Usnadňuje tím orientaci v dalším „seberozvoji“ dle individuálních potřeb každého freelancera a není tudíž nutné (ani žádoucí) rozvíjet v jedné knize (beztak obsáhlé) všechna témata příliš dopodrobna. Autorovi, ač neprofesionálnímu spisovateli, se podařilo vydat vysoce kvalitní monografii k dosud u nás řádně neukotvené problematice.

eva5326
27.10.2018

Milí přátelé, to je moc prima čtení o podnikání na volné noze. Já podnikám 16. rok (v kavárně a realitách) a tak oceňuji, že Robert má velký přehled o mnoha oborech, dokáže poradit začínajícím i pokročilým, zkušeným lidem, vidí i budoucnost jasněji než já. Knížka se moc dobře čte, hlavní myšlenky jsem si odnesla z dvoudenního semináře a následně si vše znovu detailně přečetla. Potěšilo mě, že podnikání Robert vidí podobně jako já - budování dobrého jména (každodenní poctivá práce) je důležitější než velká reklama a marketing. Poznatky a doporučení o správné cenotvorbě svých služeb jsem hned uvedla do praxe a fungují skvěle. Doporučuju přečíst kdykoliv, ať nehledáte již objevené principy úspěšného dlouhodobého podnikání a máte se fajn. Kniha vám rozptýlí hodně obav, hlavně ženám s dětmi.

pic
15.10.2018

Ačkoli podnikám již téměř dvacet let, Robertova kniha pro mně byla užitečná ve dvou ohledech. Spoustu věcí, které dělám, ať už podvědomě nebo cíleně, jsem si potvrdila jako správné a mohla je pustit z hlavy. O to cennější byly podněty, které nabízely jiný pohled nebo bořily zažité návyky. Robertova argumentace vždy stála za promyšlení a u několika věcí jsem skutečně změnila názor. A konečně, vážím si hlavně otevřenosti, s jakou autor předkládá své zkušenosti a kolik příkladů uvádí. To v našich šířkách nebývá obvyklé. Děkuji.