Na volné noze

Na volné noze https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321161/bmid_na-volne-noze-PNH-321161.jpg 4 142 88

První kniha v češtině o podnikání nezávislých profesionálů těží ze zkušeností mnoha set českých freelancerů z desítek oborů. Nabízí osvědčené postupy a know-how pro podnikání na volné noze: základy pro prvopodnikatele, nejlepší praktiky a kariérní strategie, ale také pokročilé nástroje, které ocení i profíci s více než desetiletou podnikatelskou praxí. Kniha tak pokrývá celé dlouhé období rozvoje podnikání, od zkusmých krůčků a začátečnických chyb, přes náročné první roky, až po plně zavedený osobní byznys postavený na odbornosti a dobrém jméně (s překvapivou pointou na závěr).... celý text

sihelnil
28.09.2017

Kniha "Na volné noze: Podnikejte jako profesionálové" mě nejprve lehce vylekala svým rozsahem. Když jsem se ale začetla, byla jsme velmi příjemně překvapená. Kniha je opravdu čtivá. To hlavně díky tomu, že navádí čtenáře prostřednictvím řady příběhů z různých podnikatelských prostředí. Rozhodně se nesnaží diktovat, jak přesně při podnikání na volné noze postupovat. Respektuje individualitu jednotlivých oblastí podnikání i každého freelancera. A co vnímám na knize jako to úplně nejdůležitější? Pochopení. Ne každý freelancer má ve svém blízkém okolí zkušeného freelancera, s nímž se může poradit, popovídat o svých starostech, úspěších a neúspěších. Díky všem těm příběhům, které kniha nabízí, si člověk uvědomí, že v tom není sám a že těch, kteří prožívají něco velmi podobného, je dost. Kniha sama se vám stane přítelem, který potěší a pomůže.

Nad
08.09.2017 5 z 5

Dočetla jsem knihu Na volné noze, kterou napsal Robert Vlach a můžu potvrdit, že si přezdívku bible freelancerů právem zaslouží. Celkově musím vyzdvihnout skvělou čtivost knihy, která je přehledně a logicky strukturovaná. Vůbec se nejedná, o jednoduchý manuál na zaručený úspěch v podnikání na volné noze, ale o stovky užitečných námětů, nápadů, návodů a příkladů, často podložených příběhy z praxe, jak své freelance podnikání zlepšit a pozdvihnout na vyšší úroveň, a také zároveň popis světa na volné noze takový jaký je, bez příkras a bohémské aureoly, jak si mnozí freelancing představují. Za sebe vřele doporučuju ke čtení.

bgpgc
04.09.2017 5 z 5

Knížku upřímně doporučuji.

RenataP
01.08.2017

Každá stránka této knihy je klenot a každého osloví právě to, co se týká jeho oboru, či něco obecného. Je to jedna praktická rada za druhou, odkazy na další knihy, z nichž jednu doma také mám a velmi mi pomohla pochopit styl svého soustředění, práce a především to, že něco takového se může v průběhu let měnit v závislosti možná na věku, možná na životní situaci (jinak se asi pracuje bez dětí, jinak s dětmi, jinak ve školní rok, jinak o prázdninách...) a líbí se mi z hlediska ženy, že autor neopomněl ani cykličnost ženského organismu a psychiky a já si konečně nepřipadala nenormální, když jsem svou práci rozvrhovala i podle toho... nebo když jsem si k pracovnímu stolu dala boty na podpatku, abych neměla cukání od práce prokrastinovat v kuchyni u vaření nebo při úklidu. Ne ne, pracovat z domova není žádný med, i když výhod máte moře!
Pro začátečníky bych řekla, že to je kniha, která jim umožní se vyvarovat spousty začátečnických chyb, se kterými jsem bojovala řadu let a nyní vidím, že přece jen jsem na ně jako samouk přišla, ale... ale kdybych o nich věděla hned zkraje, bylo by všechno jiné.

A souhlasím s tím, že to není návod na rychlý úspěch, je to o dřině a neustále pružné mysli.

Mercatino
30.07.2017 3 z 5

Tak zbytečně roztahanou knihu jsem již dlouho nečetl. Místy tak únavné, že nezbude nic jiného než přeskakovat stránky.

+ soubor zajímavých poznatků na jednom místě
+ střízlivý pohled na freelance podnikání v ČR
+ autor nešetří dobrými radami
+ skvělá kniha do začátku podnikání
+ určená pro velký rozsah podnikatelů od menších i pro větší, každý člověk se pročte k tomu co je pro něj přínosem

- roztahanost, dost krát by se věc dala shrnout do jednoho odstavce
- Facebook je základ, protože tam jsou všichni. Co je to za blbost?
- přišlo mi, že tato kniha je samo o sobě velkou reklamou na knižní vydavatelství MELVIL a její knihy
- občas mi kniha přišla opakující se a zmatená

Kateřina820
17.07.2017

Pan Robert Vlach v knize shromáždil rozsáhlé vědomosti o podstatě podnikání. Je pro mě prvním a jediným člověkem, který se tímto oborem u nás intenzivně zabývá a konstruktivně o něm píše, s důrazem na etickou a profesně kvalitní úroveň poskytovatelů služeb a na příslušné ohodnocení bezchybně odvedené práce. Jeho kniha mi nastínila řešení některých konkrétních potíží a podpořila mě při hledání dalšího směru. Velmi užitečné jsou jak praktické rady, tak autorův osobní vklad a jeho celkové smýšlení o dráze profesionála.

danielgamrot
29.06.2017 5 z 5

Robertova kniha je balíčkem neuvěřitelně čtivě sepsaných postřehů a zkušeností, které za dlouhé roky své podnikatelské praxe sesbíral. V žádném případě nečekejte prostý manuál, jež je zárukou úspěchu. Jde o stovky námětů k zamyšlení a implementaci, které mě baví i dnes, když již poněkolikáté listuji stránkami a nacházím stále nové tipy pro zlepšení vlastních postupů.

Hostas
14.04.2017 5 z 5

Doporučuji všem na volné noze jako povinnou četbu! Nejedná se o návod na rychlý úspěch, kniha naopak popisuje svět freelancingu bez příkras takový jaký je. Pro začátečníky je skvělým zdrojem užitečných informací, stejně tak ale i profesionálové, kteří už jsou na volné noze řadu let, v ní najdou určitě spoustu nových poznatků.

podnikání podnikatelé svobodná povolání

Autorovy knížky

Robert Vlach
česká, 1978
2017  88%Na volné noze

Kniha Na volné noze je v