Na volné noze

Na volné noze https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321161/bmid_na-volne-noze-PNH-321161.jpg 4 142 88

První kniha v češtině o podnikání nezávislých profesionálů těží ze zkušeností mnoha set českých freelancerů z desítek oborů. Nabízí osvědčené postupy a know-how pro podnikání na volné noze: základy pro prvopodnikatele, nejlepší praktiky a kariérní strategie, ale také pokročilé nástroje, které ocení i profíci s více než desetiletou podnikatelskou praxí. Kniha tak pokrývá celé dlouhé období rozvoje podnikání, od zkusmých krůčků a začátečnických chyb, přes náročné první roky, až po plně zavedený osobní byznys postavený na odbornosti a dobrém jméně (s překvapivou pointou na závěr).... celý text

lenka2525
08.05.2020 5 z 5

Kedysi som sa dušovala, že ja na voľnú nohu nepôjdem nikdy. Zdalo sa mi to nebezpečné, plné neistôt, jednoducho príliš dobrodružné.

Napriek tomu, že z okolia som cítila dostatočnú podporu a povaha môjho povolania skutočne priam nabádala k tomu, aby som na voľnú nohu prešla, niekoľko rokov som odolávala. Našťastie len tri.

Potom ma život sám dokopal, aby som sa konečne vydala na freelance dráhu a som mu za to nesmierne vďačná! Iný životný štýl si momentálne už ani nedokážem predstaviť.

Kniha Na volné noze od Roberta Vlacha sa mi síce do rúk dostala až po niekoľkoročnom voľnonožectve, no napriek tomu som z nej nasala úchvatné množstvo tipov a umožnila mi urobiť si aj určitý audit vlastného podnikania.

Je to poriadna viac ako 700-stranová biblia, ale obavy, že by bola preplnená len balastom a prázdnymi rečami, nie sú vôbec na mieste.

Je plná praktických tipov, rád, návodov a skúseností pre nováčikov aj ostrieľaných freelancerov. Ak si teda nie ste úplne istí, či máte perfektne zmáknutú oblasť cenotvorby, produktivity, IT výbavy, starostlivosti o portfólio svojich klientov, marketingu či financií, určite po knižke siahnite.

A čo je najlepšie, na svete je už nejaký čas aj anglická verzia The Freelance Way prispôsobená zahraničnému publiku, ako aj audio kniha.

antenka161
17.04.2020 5 z 5

Tuto knihu doporučuji všem, kdo přemýšlí o podnikání nebo už podnikají. Nikdy na ni není pozdě, každý si v ní najde svoje. Díky za ni!

@knihomolka
17.03.2020 5 z 5

Kniha je naprosto famózní. Dala jsem do čtení pár dnů poté, co jsem začala podnikat jako SEO copywriter na volné noze. Musím říct, že ačkoli kniha nespecifikuje žádný konkrétní obor, velice mi pomohla. Díky ní jsem se naučila základům komunikace s klienty, znám ty nejcennější komodity, kterými překvapivě není hromada příspěvků na sociálních sítích, ale v první řadě spolehlivost a dobré jméno. Kniha ukazuje oborové zvyklosti, pomáhá s naceňováním, což je pro každého podnikatele zcela zásadní dovednost, ale málokdo ji ovládá a ještě méně lidí ví, jak na to. Natož, aby informace sdílel veřejně. Zkrátka, máte-li jakékoli pochybnosti v tom, co právě děláte a kam se svým podnikáním míříte, tahle bible vás z dilematu snadno vyseká a vrátí vás na tu správnou cestu!

HanaJadavan
13.03.2020 5 z 5

Ať už jste nezávislým profesionálem mnoho let, nebo po životě volnonožce teprve pokukujete, tato knížka vám bude tím nejlepším přítelem na vaší cestě. Slušelo by jí možná i lepší označení "encyklopedie". Najdete zde totiž absolutně vše, co potřebujete jako freelancer vědět, a vlastně ještě mnohem více. Všechno je navíc vysvětleno do toho nejmenšího detailu, takže by podle ní zvládlo začít podnikat snad i malé dítě. Fascinující je na této knize však nejen její rozsah a detail, ale i univerzálnost použití - její rady vám budou přínosné nejen v každém freelance oboru, ale dokonce i když jako volnonožec vůbec nepůsobíte! Já sama jsem případ stálého zaměstnance, který občas udělá placenou zakázku bokem jako vedlejší činnost, a o čistém freelancingu uvažuju až v horizontu několika let. Přesto pro mě kniha byla velmi zajímavým a přínosným čtením.

ZajdaMP
03.03.2020 5 z 5

Jsem začínající freelancer a tato kniha mi v začátku hodně pomáhá. Robertu Vlachovi se v této knize povedlo vytvořit plnohodnotný manuál jak začít podnikat. A nejen to. Jak si podnikání udržet, jak se mu věnovat i jak na něj pohlížet z nadhledu.
Skvělé čtení a lituji jen toho, že jsem si knihu nepřečetl dříve.

MichalSouček
03.03.2020 5 z 5

Jako realitní makléř se cítím být freelancer každým coulem. V Robertově knize jsem našel spoustu ideí, se kterými se absolutně ztotožňuju i mnoho nápadů, které mohu použít ve svém každodenním životě. Robert Vlach je skvělý profesionál a jeho kniha již pomohla tisícům a tisícům nezávislých profesionálů na celém světě.

romi13
03.03.2020 5 z 5

Moje slabost pro Roberta a jeho naprosto skvělé a užitečné přednášky pro nás freelancery, jen potvrdila jeho kniha Na volné noze. Kniha je naprosto bezkonkurenční a obsahuje všechno důležité a podstatné pro podnikání na volné noze.
Stala se mým rádcem a pomocníkem při dlouhé cestě podnikání a úplně otevřeně a upřímně ji doporučuji všem, kteří se na volnou nohu teprve chystají nebo už podnikají a chtějí vědět to nejlepší know-how.
Kniha má vše co potřebujete. Je to to nejlepší co kdy pro nás freelancery vyšlo!

ondrej4587
27.02.2020

Asi nejužitečnější kniha, kterou jsem si mohl přečíst před přechodem na volnou nohu. Kniha, kterou bych zařadil do povinné četby každého freelancera. Některé tipy z knihy jsem začal aplikovat i ve svém podnikání.
Nějakým způsobem je mi forma provedení strašně sympatická. Kromě podrobného zabřednutí do freelancerské tématiky mě hodně bavilo číst autorovy vlastní zkušenosti.

Lamentia
18.02.2020 5 z 5

I když tento typ „motivačních“ knih ze zásady nečtu, protože je těžké "nenaletět" slibům na obálce a nezklamat se prázdným obsahem uvnitř (který mnohdy končí výzvou "poslední krok se dozvíte po zaplacení kurzu"), tak z knihy Na volné noze jsem byla nadšená. Obsahuje úplně všechno, ÚPLNĚ! Proto jsem o ní už během čtení začala mluvit jako o Bibli a psychologické poradně freelancerů v jednom. Po knize jsem sáhla v období lehce zmateném a ztraceném (což je, jak jsem se dočetla, v prvních letech podnikání normální) a během čtení si uvědomila spoustu věcí. Kéž bych o ní věděla dřív a přečetla si ji ještě před „vstupem“ na volnou nohu.

Líbí se mi na ní i to, že to není takový ten rádce „udělej toto a tamto, pak dosáhneš úspěchu“ (i když i to jsem trochu čekala). Naopak je to rozhovor s mnoha příklady, doporučeními, odkazy na další zdroje… Volnonožská cesta je pro každého jiná a „zaručené cesty k úspěchu“ tak nemůžou fungovat. Děkuju za tuto poradnu, za spoustu doopravdy užitečných věcí, které mě nasměrovali v podnikání dál. Určitě se ke knize ještě do budoucna vrátím.

s.mirka1
11.02.2020 5 z 5

Dobrý návod pro začínající podnikatele.

JanMašín
31.01.2020

Myslím si, že nebudu přehánět, když si dovolím tuto knihu nazvat biblí volnonožců. Nejde jenom o tloušťku knihy a počet stran, ale především o její obsah, kde autor Robert Vlach vystihl to, s čím se v podnikání na volné noze dennodenně setkávám. Osobně byly pro mě nejpodstatnější kapitoly o cenotvorbě a vyjednávání. Některé z tipů jsem úspěšně převedl do praxe. Děkuji a zároveň doporučuji.

jiri6351
01.12.2019

Bible pro všechny freelancery. Každý si tam něco najde.

MartinKuropka
23.11.2019 5 z 5

Vrelo odporúčam prečítať všetkým, ktorí rozmýšľajú začať podnikať na voľnej nohe, ale aj profesionálom ktorí už nejaký čas na trhu pôsobia. Nájdu v nej mnoho inšpirácií ako posunúť svoje podnikanie na vyššiu úroveň. Robert Vlach skvele opísal všetky klady aj zápory podnikania na voľnej nohe. Kniha nie je koncipovaná ako motivačná literatúra, ale skôr ako praktická príručka, ktorá verne zobrazuje mnohoročné skúsenosti autora.
Ja ju osobne zaraďujem medzi "povinné čítanie"

vklaus
29.10.2019

Opravdu hutný titul (750 stran) rozebírá podnikání, nebo spíše živnostničení, opravdu do detailu a ze všech možných úhlů pohledu. Od úplných základů a možných vstupů do podnikání, přes postupnou profesionalizaci, vzdělávání, řešení podnikatelských záměrů, vhodnou spolupráci s ostatními profesionály, ale především tak zásadní věci, jako je cenotvorba, příprava projektu, včetně smluv, hlídání financí. Kniha je velmi čtivá a je vidět, že autor má opravdu bohaté zkušenosti, podložené řadou praktických postřehů, včetně z toho plynoucích doporučení či varování. "Na volné noze" je jednoznačně nejlepší publikací, která u nás pro volnonožce vyšla!

vitavalka
18.09.2019 5 z 5

Robo je kapacita sám o sobě a touto kuchařkou se snaží celému světu pomoci lépe podnikat.

2934
15.09.2019

Kniha Na volné noze je unikátní kniha o freelancingu/volnonožství/podníkání na českém trhu, a jsem strašně rád, že jsem si ji přečetl více než jednou. Je tak obsáhlá, že není možné z ní přestat čerpat, nutí stále se posouvat vpřed a budovat svoji profesionalitu. Časté reference na jiné freelancery a knihy zaručuje neomezené možnosti vzdělávání se v každém směru od dalších ověřených profesionálů na volné noze.

Tato kniha by měla byt první, kterou jakýkoli budoucí volnonožec vezme do rukou. Dá jasný vhled do freelancingu od A do Z. Dostanete obrovskou výhodu ve startu.

Jsem na volné noze od roku 2014, knihu jsem přečetl v roce 2019, připadám si jako bych začal podnikat teprve nyní.

eirehandmade
07.09.2019 5 z 5

Knihu Na volné noze jsem měla původně půjčenou, ale přála jsem si ji k narozeninám, protože mi přijde, že je to kniha, kterou se vyplatí mít doma, aby se k ní člověk mohl vracet. Je fakt, že je obsáhlá, ale beru to jako plus - Robert Vlach se v ní pokusil zachytit všechny aspekty podnikání a často to byly oblasti, o kterých mě předtím ani nenapadlo vědomě přemýšlet, třeba o tom, jak vyjednávat se zákazníky nebo si budovat dobré jméno. Kniha je velmi srozumitelně a čtivě napsaná a poznatky z ní se dají brzy převést do praxe. Je asi dobré si ji dávkovat, já třeba začala rovnou kapitolou o cenotvorbě, kterou jsem v té době nejvíc řešila.
Myslím, že je to kniha, kterou by neměl minout žádný freelancer, který to se svým podnikáním myslí vážně. Nedávno vyšla také anglická verze The Freelance Way, pokud máte někoho v zahraničí, komu by se mohla hodit, určitě doporučuju!

iveta3689
03.09.2019 5 z 5

Velmi čtivé, jako beletrie. Teorie je napsaná velmi zajímavě a vše je doplněné spoustou srozumitelných příkladů. Přehledně poukáže na vše, na co při podnikání narazíte. Kniha je velmi rozsáhlá, ale ne rozvleklá. Každé téma je zpracované tak akorát, aby bylo vystihnuto bez zbytečné omáčky.

lubospanda
05.06.2019 4 z 5

Jsem velmi příjemně překvapen. Robert Vlach se zhostil nelehkého úkolu vysvětlit základy podnikání pro začátečníky a povedlo se mu to na výbornou. Oceňuji, že ke každé kapitole uvádí mnoho příkladů z české praxe. Pochvalu si zaslouží i to, že ačkoliv toho Robert Vlach už dokázal celkem dost, kniha vyznívá skromně, resp. nikterak samolibě. Nepatrným zklamáním pro mě bylo zjištění, že ačkoliv kniha na první pohled vypadá jako vhodná pro všechny "volnonožce", převážná většina doporučení je mířena na "podnikatele s počítačem" (grafici, IT, markeťáci). Řemeslníci jsou trochu upozaděni. Nicméně chápu, že nebylo možné napsat jednu knihu pro úplně všechny "nezaměstnance". Pokud zvažujete, že byste zkusili podnikat, tuhle knihu včele doporučuju.

Rosta33
27.04.2019

Kniha je napsána velmi čtivou formou a mohu ji doporučit nejenom nově začínajícím volnonožcům, ale i těm kteří již na volné noze již jsou nějakou dobu. Obzvláště oceňuji konkrétní příklady, které jsou v knize uvedeny. Je to kniha must read pro lidi, kteří se někam chtějí dostat a kniha jim v tom dává spoustu vhodných a hlavně cenných informací já sám se ke knize vracím abych si osvěžil informace které jsem tam našel. Takže jen do toho vřele doporučuji.

podnikání podnikatelé svobodná povolání

Autorovy knížky

Robert Vlach
česká, 1978
2017  88%Na volné noze

Kniha Na volné noze je v