Formule 1 – Oficiální historie

Formule 1 – Oficiální historie https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462067/bmid_formule-1-oficialni-historie-kf0-462067.png 4 15 4

Oficiální publikace Mezinárodní automobilové federace (FIA) představuje kompletní historii nejvýznamnějšího a nejprestižnějšího automobilového sportu. V knize Formule 1: Oficiální historie oceňovaný odborník a žurnalista Maurice Hamilton líčí sedmdesátiletou historii závodů v sedmi kapitolách, každá je věnovaná jedné dekádě. Připomenete si tak legendární i současné piloty, dočtete se o nejzajímavějších závodech, průlomových pokrocích ve vývoji monopostů a získáte ucelený přehled. S předmluvou ředitele F1 pro motorsport Rosse Brawna a s využitím archivů FIA vzniklo mimořádné dílo plné exkluzivních fotografií.... celý text

Literatura naučná , Hobby , Sport

Vydáno: , Universum (ČR)

Formula 1- The Official History , 2020

Markéta.
Markéta.
03.03.2023 4 z 5

Fotky byly úplně skvělé a veliké. Obsahově asi nemám co vytknout. Občas byl časový skok dost veliký, ale nemám to autorovi za zlé. Je fajn mít takovou knihu doma, pokud jste fanouškem.

Auto999
Auto999
21.06.2022 4 z 5

Není to špatná kniha, ale ani není perfektní. Je nekonzistentní. Někdy jsou popisovány jednotlivé závody a někdy je vynechaná celá sezóna. Ale jako stručná historie to stačí. Obsahuje velké množství nádherných fotografií.

hippiesak
hippiesak
24.05.2022 4 z 5

Pro skalního fandu něco jako "must have" ;) Fanda jsem velkej, ale asi ne skalní. Nevysypu z rukávu kdo vyhrál tu a tu GP v tom a tom roce. Mám rád F1 tak nějak plošně. Více mě asi bavila technická knížka od Adriana Neweyho Jak postavit monopost F1, než tato ucelená historie, která šla někdy do detailů, kde se popisoval souboj v 46.kole GP XY atd. Fotky geniální (zejména ty historické), obsahuje i tabulky vítězství atd. Ve výsledku je kniha dobrá, pěkně ucelená. Fanda F1 ji jistě bude mít hrdě ve své sbírce ;)

branislav1814
branislav1814
10.02.2022 2 z 5

Plno krásných fotek prakticky přes celou knížku. Zajímavé jsou hlavně ty z úplných začátků a historie F1 - 50., 60. roky. Co se týká samotného obsahu, tak to je to takovej bleskovej průřez historií. Doprovodný text jsou v podstatě takové rychlé souhrny a opisy událostí. Hodně povrchní, bez velkých detailů. Hodně jmen - jak jezdců tak týmů, ztrácel jsem se hlavně u těch starších ročníků kde jsem jezdce a menší týmy neznal. Docela škoda, čekal jsem něco víc - trochu víc do hloubky.

sport závody (sport) automobilový sport Formule 1, závody F1

2021  77%Formule 1 – Oficiální historie