Bobik9 Bobik9 komentáře u knih

Spider-Woman Spider-Woman Brian Michael Bendis

Kresba je originální, temná a super sedí na ten příběh. Bohužel právě samotný příběh je dosti slabý. Děj se nijak nerozvíjí. Na všech stránkách se děje to samé. Škoda.

11.10.2020 2 z 5

Nova Nova Dan Abnett

Ty staré příběhy byly těžko snesitelné, ale ten hlavní to nečekaně pozvedl. Nova je jako hrdina celkem sympatický a vtipný. Podobnost se Spideyem je velká. Jen škoda té slabší kresby.

10.08.2020 3 z 5

Prokletí vran Prokletí vran Paul Tobin

Toto nemělo chybu. Třetí a zatím nejlepší díl Zaklínačské série komiksů. Takto bych si představoval všechna podobná díla. Mělo to šmrnc, vtip, neskutečně zajímavou zápletku. Všechno velmi v pořádku.

25.07.2020 5 z 5

Mladá spravedlnost: Jejich vlastní liga Mladá spravedlnost: Jejich vlastní liga Peter David

Kdyby mi bylo 13, tak jsem z toho asi nadšený. Pár vtípků tam je. Kresba je asi cool. Chybí mi tam trošku ta batmanovská ponurost a supermanovská vážnost. Baby verze superhrdinů není úplně ono. Taky mě u toho plně neuspokojili padouši, nicméně celkově to bylo mnohem lepší než bych čekal.

13.07.2020 3 z 5

Star-Lord Star-Lord Chris Claremont

Jedno z těch větších zklamání. Za prvé asi špatně snáším černobílé Marvel komiksy, i když ten první nebyl nijak strašný. A za druhé příběhově nebyl silný ani ten hlavní novodobý Star-lord. Oproti třeba Strážcům galaxii z této série to bylo nijaké a špatně stravitelné.

03.05.2020 3 z 5

Moon Knight Moon Knight Warren Ellis

Velké překvapení. První hrdina, kterého jsem vůbec neznal, ale nevadilo to. Svižná a cool záležitost. Kapitoly jsou krátké a bez zbytečně dlouhých textů. Jediná škoda je, že na sebe příběhově jednotlivé části nenavazují.

13.04.2020 4 z 5

Venom Venom Rick Remender

Svižný a sympatický příběh s dobrými hrdiny ai záporáky. Je to trochu drsnější než ostatní marvelovky, což mi vyhovovalo. Velmi příjmené překvapení.

26.03.2020 4 z 5

Black Knight Black Knight Roy Thomas

Velmi slabé! Jeden z těch komiksů, na které jsem se těšil a i proto je to velké zklamání. Za prvé se tím příběhem dá jen těžko prokousat. Přišlo mi to zmatené a o ničem. Každou chvíli nelogický zvrat. Obecně je to stupidní a nudné. Všichni ti superhrdinové mi přišlo, že vypadá skoro stejně a měl jsem binec v tom, kdo je vlastně kdo a ským chodí. A na závěr, ten příběh vůbec nebyl o Black Knightovi, vždyť ta jeho role byla minimální.

20.03.2020 1 z 5

JLA: Spravedlnost: Kniha druhá JLA: Spravedlnost: Kniha druhá Alex Ross

O stupínek horší než první díl. Kresba je stále fantastická, ale příběh mi přijde, že se trochu osekal a je tam hodně chaotických chvil. Pořád to je asi nejlepší týmovka, co jsem kdy četl, ale škoda té druhé půlky. Starý Shazam ušel.

17.02.2020 4 z 5

JLA: Spravedlnost: Kniha první JLA: Spravedlnost: Kniha první Alex Ross

Naprostá dokonalost! Nejlepší týmovka, ke které jsem se zatím dostal a jeden z nejlepších komiksů, co jsem vůbec měl v ruce. Originální záplatka a především famózní vizuální stránka. Moc se těším na pokračování!

10.02.2020 5 z 5

Hank Pym: Ant-Man / Giant-Man / Yellowjacket / Wasp Hank Pym: Ant-Man / Giant-Man / Yellowjacket / Wasp Larry Lieber

Když pominu ty staré komiksy, které představivaly Ant-Mana, a který byly tak strašně americky hloupé, tak to byla slušná jízda. Krásně plynoucí příběh, parádní kresba, nečekaně fungující týmovka. Kvanta různých hrdinů. U podobné věci bych očekával vyšší hodnocení, protože třeba když to srovnám s prvním dílem série Avengers, tak tohle byla opravdu skvělá věc.

26.08.2019 4 z 5

Wonder Woman: Ztracený ráj Wonder Woman: Ztracený ráj J.M. DeMatteis

Bohužel, tentokrát naprosto souhlasím s místními hodnoceními. Těžko se mi tímhle komiksem prokousávalo. Ten první příběh je strašně zmatený a přitom mohl mít opravdu velký potenciál. Spoustu postav, včetně takových jako Batman, Poisov Ivy, Harley Qiunn nebo Joker, a přesto taková slátanina. Samotný Ztracený ráj je o chloupek lepší, ale pořád je to moc překombinované a to rozuzlení je vyloženě trapné, jednoduché a pro mě naprosto nepochopitelné. Wonder woman vyleze ven, řekne větu a tisíce amazonek přestanou válčit. Tleskám. Paradoxně asi nejlepší byl starý komiks s Robinem. Přesto, že to je postava, kterou vyloženě nemusím, tak tady v tom hnoji se mi zalíbil nejvíce.

19.08.2019 2 z 5

Liščí děti Liščí děti Paul Tobin

Bylo to vesměs dobré. Nicméně žádné velké nedšení se z mé strany nekonalo. Kresba je opět slabá a příběh je mnohem slabší než u prvního dílu. Je zde aspekt velice zábavné postavy trpaslíka, ale jinak mi to přišlo odfláknutější než jednička. Rozhodně mě to ale neodradí o dalších zaklínačových komiksům nicméně doufám ve zvednutí kvality.

13.08.2019 3 z 5

Warlock Warlock Roy Thomas

Když jsem se prokousal těmi dvěma úvodními komiksy, které byly strašné, tak jsem uvažoval, jestli má cenu pokračovat. Bylo to naprosto nesnesitelné pro mě. K mému velkému překvapení, ta druhá část s delším příběhem mě bavila více. Byly tam zajímavější postavy z Infinity watch a celkový příběh působil uceleněji a věděl jsem o co jde vlastně. Nic to nemění na tragické kresbě, která byla v obou příbězích. Suma sumárum, Adam Warlock nebude můj oblíbenec a další jeho komiksy mě nezajímají, ale dalo se to celkem v pohodě přežít.

01.08.2019 3 z 5

Triumvirát Triumvirát Matt Wagner

Tak tohle bylo mnohem lepší než jsem čekal. I když to byla vlastně týmovka, které snáším trochu hůře, tak to mělo neksutečný spád a vynikaly všechny tři postavy rovnoměrně. Naštěstí je navíc ani nepřevyšovala Wonder woman se svými patriarchálními řečmi. Příběh dobrý, padouši velmi solidní. Hodně mi vadila kresba, která byla dost slabá na takto dobrý komiks. Musím také výjimečně ocenit starý komiks, který mě tentokrát relativně pobavil svou originalitou.

22.07.2019 4 z 5

Skleněný dům Skleněný dům Paul Tobin

První setkání s komiksovým Zaklínačem dopadlo velmi dobře. Ten příběh je fajn, je tam akce, sex, vtípky, klasický zaklínač. Co mě trošku mrzí a ruší u tohoto díla je ta kresba. Ta mi přijde vyloženě slabá a nedůstojná takovéto značky.

19.07.2019 4 z 5

Shang-Chi Shang-Chi Leandro Fernández

Čekal jsem to horší. Připravoval jsem se na jeden z nejhorších komiksů série, takže jsem vlastně mile překvapen. Shang-Chi šel do této doby naprosto mimo mě. Nejsem velkým fanouškem kung-fu filmů a příběhů, ale tohle mělo spád. Kresba je slabá a příběh také nic extra, ale uteče to tak rychle, že vás to ani nestihne začít nudit.

19.07.2019 3 z 5

Wolverine: Starej dobrej Logan Wolverine: Starej dobrej Logan Mark Millar

Pro mě mistrovské dílo komiksu. Nejlepší komiksárna, jaká se mi kdy dostala do ruky. Dechberoucí kresba, neskuteně kvalitní a propletený příběh. Wolverine je moje nejoblíbenější postava obecně, ale tady se dostal na úplně jiný level. Hrozně moc bych si přál, aby tento příběh dostal nějaké české pokračování, nebo cokoliv souvisejícího. Mistrovské dílo!

08.07.2019 5 z 5

Superman/Batman: Supergirl Superman/Batman: Supergirl Jeph Loeb

Jedno z nejlepších překvapení pro mě v DC kolekci. Nejsem velký fanda ani Supermana, ani Supergirl, ale tohle bylo dobré. Superman byl zaslepený a dělal chyby, což je sympatické. Mělo to Batmana, Wonder woman a parádního padoucha Darkseida. Když pominu tradičně úsměvný komiks z 50. let, tak to bylo rychle zfouknuté a zábavné.

01.07.2019 4 z 5

Thor Thor Jack Kirby

Moc jsem se na Thora těšil a možná proto jsem čekal více, než jsem dostal. Ten komiks je samozřejmě krásný. Kresba je naprosto úchvatná, ale co se týče příběhu, tak jsem s enmohl zbavit dojmu, že mi chvilkama chyběly nějaké stránky. Přišlo mi to zmatené a nedotažené. Ale asi je to jen můj ojedinělý názor.

30.06.2019 3 z 5