Triumvirát

Megalomanský ekoterorista Ra's al Ghul realizuje svůj šílený plán - chce předělat svět k obrazu svému. Po jeho boku stojí Supermanův demoliční klon známy jako Bizarro a smrtelně nebezpečná odpadlická Amazonka. Společně tato hrůzostrašná trojka vrhne temný stín na budoucnost lidstva. Staňte se svědky zrodu legendárního spojenectví Batmana, Supermana a Wonder Woman, kteří spolu musí spojit síly, aby ochránili Zemi před apokalyptickým nepřítelem. Dále si Batman a Superman ve svém prvním společném dobrodružství vymění totožnost. Obsahuje: Triumvirát (Trinity č. 1-3, 2003) a World's Finest (Vol 1) (č. 71, 1954)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/364836/triumvirat-mo8-364836.jpg 435

DC komiksový komplet (26.)

Trinity (2004)

Komiksy
Vydáno:, Eaglemoss Collections, BB art

Gordonlord

Jedna hvězda za několik sympatických okamžiků, kdy se Batman chová tak, jak je mu to vlastní - jako totální sociopat a zakaboněný xicht. Tak ho mám rád a tenhle povahový rys při kontaktu s osobnostmi Wonder Woman a Supermana mě baví. I těch pár kostrbatých, omletých a fousatě neobratných vtipů na tohle téma mi jemně pozvedlo koutky úst. Ta druhá za to, že mě tenhle comics nijak neotravoval a dal se číst.

Jinak příběh je to neskutečně klasický, maximálně klišovitý. Je to vlastně to nejklišovitější klišé, sestavené z těch nejotřepanějších póz, hlášek, příběhových twistů...a vlastně z úplně všeho, do úmoru milionkrát použitého. Krom výše zmíněné Batmanovy suché a antisociální osobnosti tu není nic, co by si z toho člověk odnesl, pamatoval, nebo co by ho překvapilo. Četl jsem to včera a už si matně vzpomínám na něco, co mě mohlo zaujmout. Jo - Wonder Woman byla otravná hysterka a hnusná mužatka. Toť asi vše.

Hwaelos

Nelogické chování postav (fakt, že totálně), zoufalá psychologizace (svatej Snyder, kterej sice batmanovskou figuru taky prezentuje jako asociála, ale způsobem, kterýmu se dá uvěřit) a kresba, která nepříliš snaživě předstírá styl Eduarda Rissa (to by ovšem musel mít vykloubený zápěstí a kterého by lobotomie připravila o cit pro kompozici. Pokud tohle DC prezentuje jako své top příběhy, tak bůh dík za Marvel.

Woodinko

Ra's al Ghula mám spomedzi záporákov celkom rád pretože mi príde ako solídny protivník pre superhrdinou preto ma tento komix celkom potešil. Kresba je mierne "jednoduchšia" ale v podstate sa mi páčila. Jediné čo by som bral ako mínus je predvídateľnosť príbehu.

Kopta

Menší navození atmosféry a ukázka toho jak to chodí ve společenství Trinity. Zde je trochu smůla to, že zpracování je hodně nezáživné v rámci grafiky a jak už bývá, ani příběh není nijak nic extrémně dobrého a zajímavého. DC v tomto ohledu není žádná výhra a komiks po komiksu si to více uvědomuji.

Unterwald

Příjemné počtení o první spolupráci nejslavnějších "supersuperhrdinů". Sice by se chtělo napsat "zase", ale příjemná kresba a příjemné čtení brání v jakémkoli negativním podtónu. Ra'as patří mezi mé nejoblíbenější záporáky a tady dal opět pěkně na odiv svou slizkost a aroganci. Fuj na něj! Na druhou stranu, že bych si tenhle komiks zapamatoval déle než pár týdnů? Nemyslím si :-(

B-artX

Bylo to velmi dobré, ale očekával jsem víc. Byl jsem rád za Bizzara a Ra's Al Ghula. Trojice hlavních hrdinů byla fajn, ale trošku mi vadilo, že byli všichni tři tak stejně.. nezajímavý. Třeba v tomto mi přišel komiks Hodný, Zlí a Ošklivý od Marvelu mnohem zajímavější, protože tam byli všechny hlavní postavy charakterově rozdílné, což dělalo příběh o dost zajímavější. Ale i přesto jsem spokojen. Příběh byl velmi dobrý a já se nenudil. Za mě 84%.

P1tr

Výtečně zpracované společné dobrodružství tří nejvýznamnějších DC superhrdinů, které vtáhne hned na začátku a do konce nepustí. Netradiční kresba může zpočátku působit lehce infantilně a nepatřičně, ale po pár stranách si naprosto získá Váš zrak a po celou dobu čtení nepřestane překvapovat, neboť narozdíl od jiných komiksů nenabízí zajímavé vizuály pouze na větších panelech, ale servíruje pohledné obrázky i na menším prostoru a cpe do čtenářů líbeznost ve velkém. Příběh není nikterak převratný, ovšem účelu spojení titulních hrdinů slouží perfektně a nabízí možnost každému z nich vyniknout nejen dialogově, ale také přímo v akci. Zamrzí pouze místy nepřehledný styl vyprávění, kdy se nelze přesně orientovat, kdo je zrovna u vypravěčského kormidla, ale nejedná se o zásadní chybu, která by kazila dojem z jinak čisté práce.

fvalek

Tenhle díl mě opravdu nadchnul. Kresba byla zvláštní, ale hrozně příjemná, dokonce se mi i líbil hodně... "statný" Superman, bylo to skvělé. Seznámení s Wonder Woman bylo fajn a byla tu mnohem příjemnější, než třeba v JLA. Supermana mám rád, ten nezklamal. Batman byl jako vždy, nemám ho rád, hodně arogantní, nedůvěřivý, ale co mě opravdu pobavilo byla jeho takřka impresionistická chvilka v ráji. :D
Kdo mě doopravdy moc potěšil byl Bizzaro a dá se říct, že "jednou stránkou osobnosti" i Ras. Bizzaro je takový roztomílek, bavil mě tam (osobně doufám, že jednou v Česku vyjde i samostatný komiks se Supergirl a Bizzarogirl). Kdo mě vůbec nijak neoslovil byla Artemis a Ras ve své "druhé stránce osobnosti". Na jednou je to prostě geniální padouch a podruhé to je magor. :D

FireOfFilth

Nebylo to vůbec špatné. Jak píše kolega "hroubek" kresba se mi ze začátku taky nelíbila, ale pak mě začala bavit. V jednoduchosti je síla.
Příběh se mi také líbil, taková klasická akčňárna o záchranu světa.
Kniha také obsahuje poměrně vtipnou a trefnou hlášku od Ra's Al Ghula, zneškodni tuhle . . barvitě oděnou dívku.

Retro komiks byl tentokrát dost trapný. Nechápu jak Lois nerozezná Bruce Wayna, Clarka Kenta a Supermana.

Knihu hodnotím 4-

hroubek
24.12.2017

Když, jsem tento komiks otevřel, tak první věc, která mě praštila do očí byla kresba. Kresba, jenž se mě na první pohled vůbec nelíbila a celková stylizace mě prostě nebrala. Jenže jen co jsem se trochu začetl, tak si kresba získala a já s ní pak ve výsledku neměl nejmenší problém. To se bohužel nedá říci o scénáři Matta Wagnera, který není špatný, ale přehršel dialogů ho v konkrétních místech dost sráží. Fakt mě vadilo, že komiks má čtyři vypravěče(Batman, Superman, Wonder Woman a autora). Nejblbější na tom pak je, že nikoho nenapadlo tyto myšlenkové pochody rozlišit různými barvy, abych se v nich čtenář vyznal. Co se týče komiksu jako takového, tak je to opravdu dobré čtení, které baví a hlavně interakce mezi hlavní trojicí je skvělá a zajímavě prokreslená. Funguje akce, postavy, záporák a i ty dialogy. DCKK mě opět udělalo radost a fakt se těším na další čísla.

Lenka.Vílka
20.12.2017

Pokud bych hodnotita jenom kresbu, tak úplná pecka. To jsem se opravdu vynadívala. Příběh sám o sobě taky nebyl špatný. Ba naopak. Seznámení na úrovni. Batman jako poděkování za hudlana dostane od Wonder Woman facáka. Ono, tam je hodně vtipných momentů. Zbytek textu si ale autor mohl odpustit, protože ten byl zase na facáka od mě. Tam to fakt drhlo. Ale myšlenkové pochody Bizarra super.
Starý komiks jako vždy k pousmání. Je to pták. Je to letadlo. Ne, je to Superstěhovák. Fakt bizár. Takže se to tématicky k Bizarrovi hodilo.