Wonder Woman: Ztracený ráj

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Do Gothamu i na Rajský ostrov dorazila válka. V Gothamu se prastaří bohové války, sváru, strachu a hrůzy znovuzrodili v tělech Batmanových nejvražednějších nepřátel. V Themysciře se dva kmeny Amazonek vyzbrojují ke střetu, který ohrožuje samotnou jejich existenci. Jedinou nadějí je princezna Diana, Wonder Woman. Obsahuje: Wonder Woman: Ztracený ráj (2001) a New Teen Titans (Vol 1) č. 38 (1984)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365094/wonder-woman-ztraceny-raj-ifs-365094.jpg 2.647
Nahrávám...

Komentáře (14)

Kniha Wonder Woman: Ztracený ráj

Ivan Kučera
07.05.2022

Bože, to čo bolo? Vôbec netuším, čo si mám myslieť. Dúfal som, že druhé čítanie to vylepší, ale nielenže som tomu stále nerozumel, ale absolútne som rezignoval (na všetko). WW: Ztracený ráj je prehustený komiks. Kresbou, i textom. Kresba je monumentálna a úžasne detailná, takže to by nevadilo, skôr naopak. Ale ten scenár... Jedným slovom: ach! Pozostáva z dvoch príbehov, ktoré spolu vlastne nijak nesúvisia. V jednom zavíta vojna do Gothamu a v druhom na rodný ostrov našej obľúbenej Amazonky. A ja fakt netuším, či je horší prvý, alebo druhý. Keď je nezáživný Batman (Batman!), tak to chce fakt veľký „talent“. Pritom zmixovanie Gothamu a gréckej mytológie je úžasný nápad, ale uchopené je to za zlý koniec. V deji som sa strácal a i atraktívne postavy (Joker, Harley Quinn...) sú úplne zle spracované. Wonder Women pôsobí ako vedľajšia postava (+ blbka). Na námete a scenári pracovalo päť osôb a je to poznať. Ja vlastne ani poriadne neviem, čo sa tam dialo (a to bol jedným z autorov J.M. DeMatteis, autor kultovky Kravenův poslední lov). Nečudujem sa, že pre mnohých je napokon najzaujímavejšie bonusové retro z r. 1984. Nie snáď, že by to bol zázrak, ale jednak sa aspoň na nič nehrá a jednak je zaujímavé v zmysle, že vidíme, ako komplikovane sa niektoré postavy v priebehu desaťročí vyvíjali, menili a hľadali svoje miesto pod slnkom (v tomto prípade Wonder Girl alias Donna Troy). K tomu 8-stranová galéria obálok.

trudoš
18.06.2020

Ztracený ráj pracuje s podobnou premisou jako konkurenční Herkules, avšak zdaleka ne tak zábavně. Zase je ale znát úsilí o výrazně propracovanější scénář, který směřuje k nějakému cíli. Problém je, že vyprávění vyžaduje znalost souvislostí s tím, co se stalo dříve nebo jinde, jinak tvůrčí snaha o finální osudovost vychází naprázdno. Ono kromě dvou zázračných Amazonek je tu také několik podobně se jmenujících Spolků spravedlnosti a tenhle mišmaš vám nikdo jasně nevysvětlí. Nejvýraznější slabinou pro mě ale byla morální ukecanost a to i na poměry devadesátých let. Ať je situace sebevypjatější, hrdinové - od Huntress s Artemis, přes Batmana a Wonder Woman, až po Nightwinga s Donnou Troy - si pokaždé najdou chvilku na mudrování a polemizování o životě, vesmíru a vůbec.
Přesto nemůžu říct, že by mě kniha jako celek nebavila. Bohové Gothamu mají perfektní nápad, Rajský ostrov zase šlape v akční rovině a závěrečný bonus s Robinem a Wonder Girl „dojal“ svou upřímnou snahou o pohnuté drama.


Bobik9
19.08.2019

Bohužel, tentokrát naprosto souhlasím s místními hodnoceními. Těžko se mi tímhle komiksem prokousávalo. Ten první příběh je strašně zmatený a přitom mohl mít opravdu velký potenciál. Spoustu postav, včetně takových jako Batman, Poisov Ivy, Harley Qiunn nebo Joker, a přesto taková slátanina. Samotný Ztracený ráj je o chloupek lepší, ale pořád je to moc překombinované a to rozuzlení je vyloženě trapné, jednoduché a pro mě naprosto nepochopitelné. Wonder woman vyleze ven, řekne větu a tisíce amazonek přestanou válčit. Tleskám. Paradoxně asi nejlepší byl starý komiks s Robinem. Přesto, že to je postava, kterou vyloženě nemusím, tak tady v tom hnoji se mi zalíbil nejvíce.

RaggamuffinSVK
19.11.2018odpad!

Snažím sa to dočítať už hádam tri mesiace, ale márne. Od tohto počinu naozaj ruky preč.

Hwaelos
17.05.2018

Fskutečnosti tři příběhy: 1. o padouších posedlých antickými padouchy, který je prostoduchý, utahaný jako nudle z nosu a nakreslený jako ve stylu osmdesátek, 2. o válce Amazonek, který je tohle všechno + naprosto nepřehledný, pokud nejste hardcore fanoušci Dianiny mytologie, 3. s detektivním Robinem, který opravdu je z osmdesátek a alespoň odsýpá.

Woodinko
20.03.2018

Musím priznať že som sa na tento komix tešil ale nakoniec som bol dosť sklamaný (ako čítam komentáre iných čitateľov nie som v tom sám). Kresba bola celkom ok ale príbeh ma nezaujal. Prvý príbeh už vôbec nie - druhý sa dal aspoň prečítať. V tomto prípade se mi najviac páčil Bonusový komix kotrý mal hlavu aj pätu čo v prvých dvoch príbehoch dosť chýbalo.

Kopta
13.03.2018

Dobrá. Shrňme si o čem to vlastně bylo. Wonder Woman řeší problém s jedním záporákem. Přijde Batman. Pak Robin a tuna dalších. Řeší Jokera, který vypadá jako kdyby to v autě napálil v Mountfieldu do sekce hadic. Pak se řeší jiný záporák a tím to končí. Necelých 200 stránek prostě o ničem. Jsem slušný. DC mě zklamává čím dál víc.

Unterwald
04.03.2018

Pro mě prozatím nejhorší díl kompletu. Snažil jsem se ho přelouskat téměř týden, ale vždy ho jsem ho musel po několika stranách odložit, částečně určitě kvůli vlastním mezerám v reáliích, které mě nutili si neustále něco dohledávat, z velké části ale i zmatečnou kresbou, úpravou a scénářem (především u první, gothamské, části. Mé dvě hvězdičky jsou tentokrát čistě za retro dodatek 'Kdo je Donna Troyová', který mě svou atmosférou a podáním naopak bavil víc než dost.

1