JLA: Hřebík

Americká liga spravedlnosti, kterou založili největší hrdinové světa, se může pyšnit tím, že je nejsilnějším uskupením ochránců, jaké Země má. Už od jejího založení se jeden z hrdinů vyjímal na všechny ostatní, jako inspirace, zářný příklad a morální jádro - Superman. A teď si představte svět bez Muže z oceli... Obsahuje: Justice League of America: The Nail 1-3 (1998) a Superman (Vol 1) č. 13 (1941)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/367866/jla-hrebik-pTI-367866.jpg 3.740

DC komiksový komplet (28.)

Justice League of America: The Nail (1998)

Komiksy
Vydáno:, Eaglemoss Collections, BB art

Kniha JLA: Hřebík

RaggamuffinSVK
19.11.2018

Komiksy s alternatívnym príbehom mám veľmi rád (napríklad Injustice) a Hřebík spĺňal požiadavky na to, aby bol presne tým, čo mi sedí. Síce stavia na jednoduchej zápletke, Supermana nikdy nenašli Kentovci a tým pádom svet nepoznal žiadneho Muža z oceli, ktorý by zamedzil akejkoľvek katastrofe. Celý príbeh však veľmi rýchlo začne prechádzať do DC klišé plného postáv, udalostí a trápnych situácií. V priebehu desiatky strán je komiks na vás schopný vychŕliť aj 40 postáv, pričom napríklad celá vojna s Darkseidom je úplná vata. Zaklincovali to potom superhrdinovia, ktorý sú naozaj bez nápadu a pôsobia len ako nejaké nepotrebné krovie. Kresba je našťastie veľmi dobrá, hlavne záverečný súboj je spektakulárny. Škoda, že celý príbeh nebol viac odviazaný a dospelší. V podstate tam, kde začína byť zaujímavý už aj končí.

Kopta
29.07.2018

Jakože není to špatné. V rámci toho jakou odpornost je mnohdy DC schopno vyplodit, tak nejde o špatný potenciál. Alternativní příběh, ve kterém Superman není hrdinou se zdá být docela zajímavý. Problémem trochu je to, že DC klasicky přeplňuje příběh kravinami. Zbytečně se do jednoduchého komorního příběhu cpou další emzáci a problémy, které zde ani nemají vyvrcholení a nemají vlastně smysl. Ztrácíte jenom zbytečně čas. Je to dost smutné, jelikož se tím neuvěřitelně ztrácí čas a pointu samotného příběhu. Potenciál dobrý. Tím to končí.

risha03
30.04.2018

Tři hvězdy. Za Aleca, Abigail a Erdogana čtyři :) Fajn fiktivní historie, občas na přezhubu hloupé chování, ale má to místy světlá místa.

Hwaelos
10.04.2018

Davisův příběh z alternativní reality je po stránce struktury prostě dobrý - rozehrává politickou detektivku, hravě nakládá s DCčkovskou mytologií a přes množství postav má čtenář pořád přehled. Ve všech ostatních ohledech je to ale spíš podprůměr. Dialogy jsou zoufale popisné a/nebo nabubřele patetické a kresba ordinérní (jak by se sem hodilo používání temnějších, monochromatičtějších koloringů!). Není to samozřejmě fér srovnání, ale člověku to nedá, aby nepřemýšlel, co by s tím tématem svedl scenárista jako Moore.

B-artX
28.03.2018

JLA: Hřebík je zcela jistě jeden z nejzábavnějších DC komiksů, co jsem kdy četl. Některé Batmanovi sólovky jako Ticho či Dlouhý Helloween jsou jistě kvalitnější díla, ale Hřebík je neuvěřitelně zábavná týmovka. Mnoho dalších uživatelů zde píše, že v komiksu je až moc zbytečných postav, to je bohužel pravda, ale dle mého to nebylo nic drastického.

Alternativní reality mám doopravdy velmi rád, protože se čtenář podívá i do jiných, nepoznaných krajin, které jsou mnohdy zajímavější, než ty standardní. Takže mi Hřebík udělal velikou radost. Do komiksu jsem šel jen díky tehdy ještě červenému hodnocení a jsem velmi rád, že jsem si jej koupil. Po dlouhé době jsem také cítil jisté napětí, což je něco, čehož si myslím, že je v komiksech málo. Čtenář prostě ví, "že všechno dopadne dobře, dobrák všechny porazí a zlo prohraje". Avšak u alternativních realit člověk nikdy neví.. právě to se mi líbilo.

Druhý příběh o Supíkovi a Jimovi byl na poměry komiksů ze 40. let skvělý.

Spoiler

Nejvíc cool moment komiksu je jistě smrt Robina a Batgirl, škoda že do konce komiksu už pak nikdo nezemřel. Příběh by hned měl větší koule. Také závěrečný fight a odmaskování hlavního záporáka bylo velmi dobře zpracované.

Konec spoileru.

Kresba mohla být lepší, moc barevná a živá, troška černě by jí jen prospěla. Ale jinak jsem spokojen. Za mě tak 93%, kresba, smrti a postavy mohly jistě být lepší, ale celková myšlenka Hřebíku se mi velmi líbí. Doporučuji.

Unterwald
14.03.2018

Krásná ukázka toho, co je podle mě na celém DC vesmíru nejzajímavější: Alternativní světy. Právě v pokládání otázek typu "Co kdyby...?" je podle mě největší síla tohoto multiversa. Příběh mě příjemně překvapil, spousta pomrknutí po alternativních verzích známých i méně známých osob potěšilo i mě, který se rozhodně ve všech těch hrdinech a zloduších neorientuji ani zdaleka lehce a bez pomoci Wikipedie. :-) pro mě zaručeně milé překvapení, hodně hektické, ale to je podle mě něco co k dynamice klasického komiksu prostě patří.

Gordonlord
23.02.2018

Hřebík představuje přesně to, co na comicsech nesnáším. Je tu snad stovka hrdinů, v téměř každém druhém panelu se mihne nějaký nový (prostě jenom proto, aby se ukázal), naprosto nikdo z nich nesehraje žádnou významnou roli a z jejich přítomnosti v příběhu mám pocit, že tu jsou jen proto, aby vyplnili panely a aby si tu každý nerd aspoň na půl stránky užil svého oblíbence. Všichni hrdinové jsou naprosto ploší, nudní, nevýrazní a vzhledem k tomu, že žádný z nich nemá žádný prostor, tak mě taky žádný z nich nezajímá a rovněž ani premisa příběhu drtivou většinu z nich vůbec nepotřebuje.

Absence hlavního hrdiny a desítky a desítky těch vedlejších činí z příběhu (nejen) pro někoho, kdo nezná DC skrz naskrz, naprosto nepřehledný guláš, který drží pohromadě snad jen primitivní pokus o sociálně - politický přesah, který má sice dobrou myšlenku, základ a potenciál a sem tam díky němu čtenář zažije aspoň malý moment něčeho, co připomíná uspokojení z nějakého děje. Ale jinak se zmíněný potenciál zajímavé myšlenky využít nepodařilo.

Suma sumárum, je to z 99% neskutečně stupidní volovina, která jen přilévá benzín na oheň všem odpůrcům comicsu, kteří jej považují za kulturu kriplů.

I když to podle toho co píšu nevypadá, jsem skutečně obrovským fandou comicsů a DC především, ale nejsem vůl, abych zbaštil každou volovinu.

milan1935
07.02.2018

Zajímavé zpracování průběhu, které je dobře uděláno. Kresba je v celku dobrá. A je to takovej dobrej příběh. Rozhodně si to přečtěte.