Bobik9 Bobik9 komentáře u knih

Nick Fury Nick Fury Stan Lee

Výborný kousek série! Skvělý jak starší příběh, tak ten hlavní. To staré představení Furyho je přehnané. Americká kravina, jasně. Ale velmi zábavné! No, a hlavní příběh. To byla krásná jízda. Nikdy bych nečekal, že pro mě neznámé postavy mě budou tak bavit. Furyho rekruty jsem totiž totálně neznal, ale byli super. Trochu mi to připomnělo X-meny. Krásná krebsa, všechno opravdu vysoká úroveň. Jen je škoda, že to skončí jak poslední díl jedné řady nějakého resiálu. Totálně otevřený konec, který nastolí akorát další otázky. To je jediná kaňka.

13.02.2018 5 z 5

Punisher Punisher Mike Zeck

Překvapivě velmi dobré. Punisher je hrdina podle mého gusta. Nevyumělkovaný, nepřehnaný. Co mě překvapilo je to, že ty starší komiksy se mi většinou moc nelíbí. Mívají slabší příběhy i kresbu. Na to, že to jsou osmdesátky, tak ten příběh je parádní. Celé jsem to prolítnul fakt rychle. Hezk yse to čte, je to velmi zábavné. Kresba je trochu slabší, co si budeme povídat. Nicméně jako reklama na Punishera na mě tato knížka zapůsobila stoprocentně.

06.02.2018 4 z 5

JLA: Rok jedna: Kniha první JLA: Rok jedna: Kniha první Mark Waid

Příšerný počin z DC kompletu. JLA je slabota, to jsem věděl, ale netušil jsem, jak moc velká slabota to bude. Hrdinové jsou naprosto nezajímaví, příběh je neuspořádaný, zdlouhavý a nudný. Padouši jsou bez sebemenší fantazie, prostě někoho napadlo načmárat nějakou postavu a udělali z ní padoucha bez charakteru a to je nejhoší. A když už jsem u toho čmárání, tak graficky to také nestojí za moc. Martian je naprosto k ničemu, Aquaman, Black Canary a Flash jsou totálně trapní a Green lantern by mohl být k něčemu, ale v té nicotě se taky ztrácí. Chyběl Batman nebo Superman, nebo kdokoli, kdo nemá tak debilní charakter. Potom je na konci ještě ten straý příběh, který jsem myslel, že by mohl být dokonce lepší než ten hlavní. Nebyl. Byla to stejná slátanina. Pětkrát jste si přečetli ty stejné dvě až tři stránky a potom ještě jednou jako nášup. JLA Rok jedna je strašná knížka, přesto zkusím přetrpět pokračování a pevně věřím, že za druhou část dám alespoň tu jednu hvězdu.

24.01.2018 odpad!

Lovec duší Lovec duší Brian Edmund Posehn

Překvapivě o dos tlepší než první díl s mrtvými prezidenty. Je to vtipnější, zajímavější příběh a setkáte se tam s několika hostujícími hrdiny. Jsem rád, že Deadpool mě konečně přesvědčil o důvodu, proč je tak populární protože všechny předešlé jeho příběhy mi přišly velmi slabé a trapné. Jsem moc zvědav na pokračování.

23.12.2017 4 z 5

Superman/Batman: Nepřátelé státu Superman/Batman: Nepřátelé státu Jeph Loeb

Batman, Superman a spousta padouchů a různých superhrdinů, které jsem ani moc neznal. A především superpadouch Lex Luthor. Jeden z nejlepších dosavadních dílů série. Nemám vůbec nic, co bych tomuto komiksu vytknul. Vynikající, propracovaný příběh a nádherná top kresba! Dokonce i starý bonusový komiks se dal v pohodě přežvýkat, ale Nepřátelé státu jsou naprostá jednička!

09.12.2017 5 z 5

Valkyrie Valkyrie Cullen Bunn

To zakončení určitě posunulo mé hodnocení výš. Valkyrie není tolik feministicky dělaná jako například Black Widow, což mě trochu potěšilo, ale zároveň je tam té ženské síly na mě stále moc. Samotná Val mi tam nevadí, ale ty její kamarádky, které vůbec neznám (černoška s robotickou rukou a úplně nijaká lesbická kra*ka), tak ty mě štvaly celou dobu. Kresba je jinak krásná a konečná frakce složená ze spousty superhrdinek byla zábavná podívaná. Nenadchne, neurazí.

04.12.2017 3 z 5

Superman: Poslední syn Kryptonu Superman: Poslední syn Kryptonu Kurt Busiek

Nemyslím si, že je to tak dobré, jaké to má hodnocení. Jasně, je to nadupaná knížka s několika bonusy, to je určitě pozitivní. Ten příběh je raletivně originální a kresba samozřejmě krásná. Ale celé to podle mě nemá takovou šťávu, jak bych doufal. A také se mi zde vůbec nelíbí stvárnění Lois Laneové. Nenadchne, ale rozhodně neurazí. A za zmínku rozhodně stojí také doplněk v podobě Nejlepšího dne. To byla tak sentimentální sra*ka! To mě naprosto zničilo.

23.11.2017 3 z 5

Deadpool Deadpool Adam Glass

Nesmyslně přehodnocené podle mě. Deadpool je sám o sobě super nápad, velmi originální supehrdina. Ale podle mě tohle tak dobré nebylo. Jeho první komiks je naprostá blbost, to s ena mě nezlobte. Nude bez špetky nápadu. Hlavní komiks, Sázka na nejistotu je samozřejmě lepší. Je super, že se setkáte s Punisherem, Spider-manem nebo Daredevilem. I záporací jsou vlastně fajn, ale celé to nemá takovou šťávu, jak bych čekal. Kresba je tradičně výborná, ale ten příběh trochu postrádá šmrnc. A co se týče vtípků, tak jen tak třetina je tak vtipných, jak si tvůrci myslí.

16.11.2017 3 z 5

JLA: Babylonská věž JLA: Babylonská věž Mark Waid

Jednoznačně nejhorší díl série DC kompletu! JLA Babylonská věž mi přišla, jak kdyby tam chyběly stránky. Kresba byla neobvykle slabá a celý příběh byl bez vtipu a bez šťávy. Samostatně by fungovaly ty postavy lépe, ale určitě nechci JLA zatracovat. No a potom tam byly ty staré komiksy a to už byla taková debilita, s prominutím, že jsem byl snad poprvé rád, že tu knížku mám dočtenou.

30.10.2017 1 z 5

Falcon Falcon Stan Lee

Pro mě to bylo nečekaně příjemné překvapení. Se staršími příběhy mívám problé, protože mi vadí ty prvoplánové a nedomyšlené dialogy, ale musím říct, že jak starší Captain America, tak i novější minisérie Falcona mě dost bavily. V prvním případě superpadouch Red Skull a ve druhém především Falcův kámoš od policie. Skutečně povedené. Mozná je škoda, že tento superhrdina nedostal další samosttnou šanci. Věřím, že v moderní tvorbě by to mohla být pecka.

21.10.2017 3 z 5

Superman: Pro zítřek: Kniha druhá Superman: Pro zítřek: Kniha druhá Brian Azzarello

Opravdu to tvůrci dokázali. Po úžasném prvním dílu přišlo nudné a dlouho střízlivění. Pořád se tam plká o smyslu a nesmyslu a potom se vždy stane něco, co vůbec netušíte s čím souvisí. Několikrát jsem si připadal, že mi chybí pár stránek v té knížce, protože souvislosti nesouvisely. A příběh o Superboyovi na konci taky žádný top.

09.10.2017 2 z 5

Superman: Pro zítřek: Kniha první Superman: Pro zítřek: Kniha první Brian Azzarello

Podle místních komentářů a hodnocení jsem čekal něco mnohem MNOHEM horšího. Podle mě je to naprosto bez chyby. Něčekaně ukacaná věc, která je ale velmi zajímavá! Superman je trochu lidštější než by člověk čekal. Navíc to končí tak skvěle, že se hned musím vrhnout na druhou knihu. A dokonce i původní starý komiks byl docela vtipný a zábavný.

28.09.2017 5 z 5

Vision Vision Roy Thomas

Bylo to nečekaně lepší než jsem doufal. Vision je podle mě jeden z nejnudnějších hrdinů u Marvela. Nicméně hlavní příběh byl vcelku zábavný. Původní starý, kde se objevil android poprvé stál tradičně za prd. Kresba je hezká a celé je to příjemným překvapením pro mě.

26.09.2017 3 z 5

Human Torch (Jim Hammond) Human Torch (Jim Hammond) Mike Carey

Nečekaně dobré. Zám Torche spíš jako Johnnyho Storma z F4, ale tenhle byl lepší. Velmi pěkný příběh, dobrá kresba a super padouch Mad Thinker, ten dává komiksu tu nadstavbu. Jeden z těch lepších v sérii NHM.

17.08.2017 4 z 5

Batman: Dlouhý Halloween: Kniha druhá Batman: Dlouhý Halloween: Kniha druhá Jeph Loeb

Naprosto bez chybičky! Dlouhý Halloween je totální top batmanovského komiksu! První i druhý díl! Bez jediné nudné chvilky. Navíc to má skvělé zakončení. Nad prvním příběhem Two-face musím trošku zamhouřit oči, protože kdykoli vidím, že je to Batman a Robin zázračný chlapec, tak mám tik. Zázračný chlapec je jedna z nejstupidnějších věcí v DC. Ale jina příbě Two-face slušný.

10.08.2017 5 z 5

Batman: Dlouhý Halloween: Kniha první Batman: Dlouhý Halloween: Kniha první Jeph Loeb

Asi zatím nejlepší komiksárna, co jsem kdy četl! Příběh, kde si najdete všechno! Skvělá, drsná kresba. Velmi temné pojetí! Totálně parádní pasáž s Jokerem mě taky moc potěšila! Navíc starý komiks s Hádankářem byl nečekaně povedený. Ten s Poison Ivy už byla kravina, ale přesto. 5* jasnejch!

08.08.2017 5 z 5

Strážci galaxie Strážci galaxie Dan Abnett

Nemyslím si, že to bylo tka dobré, jak všichni tvrdí. První starý příběh byl tradičně docela nuda, ale to nehodotím. Ale novější příběh a začátek týmu, který známe dnes, také nebyl žádným zázrakem. První dva-tři komiksy se ztrácíte v postavách a nerozumíte tomu, co říkají. Chybí souvislosti a všechno je tak nové a pro člověka, který se Strážci nezajímá, naprosto nepochopitelné. Kresba je super, pár vtípků tam je a postupem času je to i zábavné. Ale pdole mě moc pozdě. Spíše průměr.

03.08.2017 3 z 5

Wolverine Wolverine Len Wein

Jeden z nejlepších komiksů této série!

31.03.2017 5 z 5

Avengers Avengers Stan Lee

Nepříliš zdařilý začátek série. Původní první komiks je nejslabší, co jsem snad kdy četl. Novodobý příběh yl určitě lepší, ale žádná sláva

31.03.2017 2 z 5