Bobik9 Bobik9 komentáře u knih

Beast Beast Steve Englehart

Nečekaně dlouho mi trvalo než jsem se tímhle komiksem prokousal. Jsem fanda X-menů, ale Beast je pro mě hrozné zklamání (asi jako pro většinu). Já tedy většinu příběhů z těch sedmdesátých let zvládám hůř, protože se mi nelíbí ani kresba a mám odpor k těm nesmyslným příběhům a stupidním padouchům. Uznávám, že závěrečný komiks s Hulkem byl o stupeň lepší než zbytek knížky.

04.06.2019 1 z 5

Hodný, zlý a ošklivý Hodný, zlý a ošklivý Brian Edmund Posehn

Nečekaně emotivní příběh. Na Deadpoola to byl opravdu dost silný příběh. Minimálně poslední dva/tři sešity šel humor trochu stranou a tvůrci nám nabídli velmi solidní, dramatickou a napínavou scénu. Cpt. America a Wolverine mě v komiksu velmi potěšili, protože to jsou parádní protiklady a k Deadpoolovi fakt seděli. Jediné, co bych této knížce vytkl, je úvodní "retro" komiks, který je trapný až to bolí.

29.04.2019 4 z 5

Robin: Rok jedna Robin: Rok jedna Charles Dixon

Robin, ten zázračný chlapec. Spíš nevychovaný blbec. Robin - Rok jedna je asi nejslabším komiksem s Batmanem, který jsem kdy měl v ruce. Osobně naprosto nesnáším tohle přidělování dětských pomocníků superhrdinům, ale Robin mi ještě ve spoustě případů vadil nejméně. Tady je to opravdu pohroma. Kresba nestojí za nic! A celý ten příběh a nesympatičnost postav mě opravdu znechutili. K tomu ten starý komiks z roku 1940, o kterého jsem ani nic nečekal, byl možná i lepší než celý hlavní příběh.

18.03.2019 1 z 5

Inhumans Inhumans Stan Lee

Myslím, že je to trochu podhodnocené. Jedná se o velmi zajímavý příběh o invazi Skrullů, který má parádní kresbu a rychle plyne. Dokonce i starý příběh mě zaujal, takže jsem nečekaně spokojen s celými Inhumans.

22.02.2019 4 z 5

Flash: Zrozen k běhu Flash: Zrozen k běhu Mark Waid

Moje první setkání se sólovkou Flashe nedopadlo nic moc. Hlavní příběh byl vyloženě slabý, potom následovalo pár novějších komiksů, které byly naprosto vytrženy z kontextu a vůbec na sebe nenavazovaly a potom přišel ten starý komiks. A to byl snad nejhorší DC zážitek, co jsem četl. Naprostá stupidita Kid Flashe! Takže po této tragédii ze 60. let vypadal zbytek knížky, jako fajn věc.

03.02.2019 2 z 5

Blade Blade Marv Wolfman

Pro mě jedna z nejočekávanějších knih této série. A nezklamala. Starší příběh byl celkem cool, na to, že se jednalo o 70. léta, ale tak ono černoch v sedmdesátkách, který zachraňuje bílé je vždycky cool. A hlavní tahák byl super. Parádní kresba, dobrá akce, zábavné hlášky, akorát lehce slabší příběh. Mrzí mě, že není vydáno v češtině více dílů.

24.01.2019 4 z 5

Iron Fist Iron Fist Roy Thomas

Velmi povedený kousek s nesmyslně nízkým hodnocením. Vůbec nejsem fanouškem kung-fu a podobných bojových umění. Nikdy mě tyhle filmy nebo příběhy nebrali. Nicméně toho hlavního příběhu Iron fista si tyhle kung-fu řečičky můžete klidně vypustit z hlavy a soustředit se na krásně temnou kresbu, celkem slušný příběh a výborné flashbacky do minulosti jiným Iron fistů. Samozřejmě starší příběh nestojí za moc, jak už to bývá. A když si vzpomenu na Power mana, tak jsem opravdu rád, že autoři zařadili Iron fista z 21. století. Jedno z nejmilejších překvapení série.

16.01.2019 4 z 5

Superman: Supermanova smrt Superman: Supermanova smrt Roger Stern

Byla to vskutku tragédie. Takový slavný komiks a taková nesmyslná blbost. Začnu tím starším příbehem, který byl tentokrát o moc lepší než ten hlavní. Měl alespoň nějakou dějovou linii, nějaký vývoj a zápletku, ale Supermanova smrt? Hrůza! Kromě posledních pár stránek, kde je opravdu povedená kresba to nestálo za nic. Superman běhá za nějakým emzákem, který nevíte kde se vzal, proč se vzal a každý to stále říká. Odkud je? Proč to dělá? Na každé druhé stránce Superman řekne, že bude muset použít svou sílu na maximum, tak jí použije a nic. Potom si to řekně ještě 20x a znovu se nic nestane. Nakonec prakticky z ničehonic oba umřou. Tragédie.

18.12.2018 1 z 5

Scarlet Witch Scarlet Witch Stan Lee

Velice milé překvapení! Zde má kniha velmi slabé procento a sám nejsem velký fanouškem těch "starších" komiksů. Ovšem tady jsem opravdu překvapený, jak mě to bavilo. První příběh, kde se Scarlet Witch objevila byl slušný, nic převratného, ale neurazil. No a hlavní příběh mě bavil hodně. Možná bylo výhodou, že se netočil jen kolem postavy Scarlet Witch, ale že v každém komiksu se objevili nějací noví hrdinové. Kresba klasická, kterou tehdejší léta měly, ale příběh nadstandartní.

12.12.2018 4 z 5

Sexkomiks: První komiksové dějiny sexuality Sexkomiks: První komiksové dějiny sexuality Philippe Brenot

Velmi vtipné, celkem poučné a zábavná kresba. Otázkou samozřejmě je, kolik je v celé knížce pravdy, ale pokud je tam alespoň polovina, tak je to velmi pozitivní. Trošku mi vadilo, a obešel bych se bez toho, že na každé dvojstránce byla opakována věta, že ženy nebyly dostatečně emancipované a rovnocenné mužům. Je mi jasné, že je potřeba to zmínit, ale bylo toho moc. Jinak určitě doporučím všem známým.

01.12.2018 4 z 5

The Brave and the Bold: Vládci štěstí The Brave and the Bold: Vládci štěstí Mark Waid

Začíná to velmi dobře. Batman a Green Lantern fungují, ovšem potom se solidní okamžiky s těmy vyloženě slabými střídají. Skvělé jsou části, kde je Lobo, to je nejlepší kus celé knížky. Naopak part, kde je Legie "bůhvíkoho", tak to nemohlo bavit nikoho! Týmovky vypadají navenek lákavě, ale málokdy dopadají dobře. Navíc, u DC je zásadní problém v tom, že mají pramalou základnu zajímavých superhrdinů. Druhý starý příběh byl už úplná blbost.

28.10.2018 2 z 5

Doctor Strange Doctor Strange Stan Lee

Největší zklamání a zároveň dosavadně nějhorší ze série NHM. Naprosto nečtivé, nudné, neplynoucí. S žádným komiksem jsem nebojoval tak dlouho. Vůbec se mi nechtělo si tu knížku vzít a pokračovat. I když jsem se přemohl, tak jsem si říkal, že se to zlepší, ale ne. Ani na chvilku se to nezlepšovalo. Přitom Doctor Strange má takový potenciál, co by se dalo vytvořit. Bohužel redaktoři vybrali tentokrát velmi špatně.

10.10.2018 1 z 5

JLA: Země 2 JLA: Země 2 Grant Morrison

Pro mě nesmyslně nízké hodbnocení. Země 2 je super nápad a jenom mě mrzí, že to nebylo delší. Líbí se mi antihrdinové! Opravdu originální věc a obrácené charaktery jsou skutečně zábavné. Kresba je samozřejmě tradičně super. Posléze starší komiks s Flashem je také nečekaně zábavný.

31.07.2018 4 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Začátek mě vůbec nezaujal. Vypadalo to, že to bude kopie Bible, ale pouze seversky laděná. Naštěstí se to postupem času změnilo. Člověk sice nemůže nepostřehnout tu podobnost příběhů. které se ve vikingské mytologii prolínají ze všech koutů světa, ale je to podáno stylově a zábavně. Pravdou je, že pokud v konkrétní báji chyběl Loki, tak zábava trošku ubývala. Příběhy gradují a jsou lepší a lepší. Velmi povedený kousek.

19.07.2018 4 z 5

Daredevil Daredevil Frank Miller

Nejdříve je vám naservírován první komiks o Daredevilovi. To vás rozhodně nenadchne, ale ani nijak neurazí. A potom to začne. Frank Miller je čistokrevný génius. Je to parádně temné, kresba je nádherná, příběh je skvělý. Nemám, co bych této knize vytkl. Snad jen, že to netrvalo déle. Často mívám s některými superhrdiny problém, že jim nedokážu pro jejich povahy fandit a mám raději padouchy, ale u Daredevila se mi to ani na chvilku nestalo. Možná proto, že sám Miller řekl, že Daredevil měl být spíše padouch. Mistrovské dílo.

19.07.2018 5 z 5

Defenders Defenders J.M. DeMatteis

Tohle bylo fantastické. Žádný nudný starý příběh, kde se poprvé objevili Defenders, ale rovnou vtipný pětidílný nářez! Velmi originální a zábavná kresba. Výborné dialogy. Solidní příběh a především úžasně legrační spory mezi hrdiny. Záporáci byli také dobří. Dementík Dormammu a dračice Umar mě také bavili. Nemám naprosto, co bych vytknul.

12.06.2018 5 z 5

Mockingbird Mockingbird Steven Grant

Není to nejhorší, ale tvůrci sami přiznali, že Mockingbird se jim zprvu zdála nezajímavá. Mně se zdá nezajímavá pořád. Ženské hrdinky prostě nemají ten šmrnc, většinou. A Bobbi na tom není o nic lépe. Jsem rád, že tam byl Hawkey, ale ten jeho vzhled mi vadil. To ani nemluvím o pubertálním Capovi. Jeden z těch rozhodně slabších dílů série.

08.05.2018 2 z 5

Batman: Smrt v rodině Batman: Smrt v rodině Doug Moench

Smrt v rodině je sice vizionářský nápad, to ano, ale jinak je to celkem slušná nuda. Tři čtvrtiny příběhu jsou opravdu o ničem a vy se jen těšíte až konečně Jason Todd zemře, protože je opravdu otravný. Co je ovšem nejhorší je ta kresba. Jak z osmdesátek, dost nuda. Potom je tu ještě starý příběh, který má docela hezky nakreslené prostředí, ale jinak se jedná o blbost. Joker dokáže být jistě lepší, ale pořád je to ten lepší průměr DC kompletu.

17.04.2018 3 z 5

Black Panther Black Panther Stan Lee

Těžko se to hodnotí. Nevím moc, co si myslet. Jako starý příběh byl naprosto stupidní a nudný. Fakt blbost. Předimenzovaný černý inteligent a boháč. Nesmysl. Druhý příběh byl hrozně uspěchaný, s krátkými dialogy a zase dost přehnaným vyvrcholením. Nicméně se mi strašně moc líbila ta kresba a krvavost. Kdyby tento kreslíř chytil lepší komiksárnu, tak je to topovka.

10.04.2018 3 z 5

Harley Quinn: Preludia a nokurňa Harley Quinn: Preludia a nokurňa Kelly Puckett

Achjo, to bylo snad ještě horší než JLA. Příšerná volba do DC kompletu. Kresba není sice nejhorší, ale zase nic, co by mě nějak uhranulo. Ovšem oproti stupiditě scénáře, skoro nulové návaznosti dílů a trapnosti vtipů i hlášek, byla vizuální stránka ještě božská. Harley Quinn si představuji rozhodně jinak a mnohem lépe. Tohle by měli prodávat se štítkem "Pro děti do 8 let." Bohužel z komiksu, na který jsem se těšil hodně, jsem dostal uboze málo.

12.03.2018 1 z 5