Blade

Blade https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355376/bmid_blade-vvx-355376.jpg 3 53 10

Eric Brooks je Blade, zabiják upírů. Nejhorší noční můra nemrtvých. Zplodila jej upírova zrada a pro Marvel je vojákem v první linii v boji proti nadpřirozenu. Obsahuje: Jmenuje se... Blade! Zase nemrtví

Komiksy
Vydáno: , Hachette

Luigi1
07.07.2023 3 z 5

Nebylo to nic moc mohlo být vybráno něco lepšího

Norri
19.09.2021 2 z 5

Nuda a nelíbila se mi ani kresba a vzhled Bladea. Představte si, že by ho místo Wesley Snipese hrál Bill Cosby. Anebo kdyby Bladea natočili v Bollywoodu. Ale abych jenom nekritizoval - docela mě bavil sešit s démonem v obchoďáku. A taky Bladeův origin, který byl čtenářům odhalován po kouscích po celou knihu, byl svou atmosférou docela zajímavý. Retro sešit byl taky nuda.

Ivan Kučera
03.03.2021 3 z 5

Tradičný NHM: prostredníctvom jedného retro príbehu (prekvapivo fajn a znesiteľného... a najmä krátkeho) a jedného moderného sa zoznámime s menej známou marveláckou postavou. Blade bol v rokoch 1998 – 2004 populárny najmä na filmovom plátne, čo následne ovplyvnilo aj jeho komiksový život a podobne, ako Nick Fury (resp. Samuel L. Jackson), i Blade v istom bode získal podobu svojho hereckého predstaviteľa. Komiks ubehne rýchlo a svižne, strieda sa v ňom plno ako záporákov (Morbius, Dr. Doom, Dracula), tak hrdinov (Logan, Spidey, Maria Hill). Inkerované a nakreslené je to fakt pekne. Nedá mi nespomenúť okrem samotnej kresby i odvážnu obálku uprostred, v ktorej figuruje Bladeova hlava a Wolverineove pazúry (asi si viete domyslieť, ako to dopadne). Páčili sa mi retrospektívne pasáže, taký klasický origin, trocha klišé, ale slušne spracované a umiestnené do pôsobivého obdobia (a prekvapivo aj krajiny, Blade je... Angličan!!!).

Bobik9
24.01.2019 4 z 5

Pro mě jedna z nejočekávanějších knih této série. A nezklamala. Starší příběh byl celkem cool, na to, že se jednalo o 70. léta, ale tak ono černoch v sedmdesátkách, který zachraňuje bílé je vždycky cool. A hlavní tahák byl super. Parádní kresba, dobrá akce, zábavné hlášky, akorát lehce slabší příběh. Mrzí mě, že není vydáno v češtině více dílů.

Lenka.Vílka
04.01.2019 3 z 5

Nebudu si tady hrát na něco víc, ok? Úvodní číslo s představením Bladea je otřesné. Kresba odpovídá době, takže z toho jsem ani moc nebrečela. Ale já to tak mám, takže žádné překvapení. Začalo to být hodnotitelné až v druhé části. A moje hodnocení celého komiksu je vlastně hodnocení nového příběhu, těch šesti čísel.

Nízké hodnocení chápu. Takže takhle. Každej už bude vždycky vidět Bladea jako toho s ksichtem Wesleyho Snipese a většina z nich nemá tušení, že "on je z komiksu". Jenom škoda, že nevybrali pro seznámení trochu lepší příběh. Tohle byl suchej průměr. Co oceňuji je vkusné zapracování flashbacků do děje. Ale tenhle komiks zapadne v mojich vzpomínkách. Dám ho dozadu do knihovny, aby nezabíral místo jiným. A rozhodně už znovu číst nebudu.
Jo, málem bych, já popleta, zapomněla na hodnocení kresby. Z toho asi je jasný můj názor na ní. Obyčejná, nezajímavá, zapomenutelná stejně jako děj.

(PS: dnes žádná hudba. Po dočtení mám v hlavě prázdno.)

Plague
07.10.2017 2 z 5

Špaténka. Bladea (filmového - 1. díl) mám rád a čekal jsem zábavu v podobném duchu. Místo toho jsem dostal kýbl (možná kýbl a půl) NUUUDY!! Některé příběhy měly zajímavé náměty, zpracování slabé a nezajímavé. Ani kresba se mi nelíbila. Tohle byl krok VEDLE. První a POSLEDNÍ Marvelovka......

martinstefko
02.10.2017 2 z 5

Vzhledem k tomu, že toho s Bladem u nás moc nemáme, je škoda, že nebylo vybráno něco lepší.

Pitbullka
30.09.2017 3 z 5

Zábava na jedno odpoledne, co příliš nenadchne ale ani neurazí. Očekávala jsem trošku něco více akčního.

Atlantis
29.09.2017 3 z 5

Na tenhle komiks jsem se opravdu těšil, a proto je pro mě o to větším rozčarováním jeho nízká kvalita. Starý příběh pominu, jako první výskyt Bladea má svoji hodnotu, ale jinak jde o pitomoučkou slátaninu.
Zklamáním je pro mě hlavně nový příběh. Akce je poskrovnu a i poté je nemastná, neslaná a zvláštní kresba, která se vyznačuje hlavně silným šrafováním, mi přišla poměrně odpudivá. Navíc díky ní Blade vypadá, že má 130 kilo.
Blade je pro mě poslední díl z červeného kompletu. Jde totiž o nezajímavé a často špatně vybrané příběhy. Budu raději investovat peníze jinde.

hroubek
26.09.2017 3 z 5

Co si budeme nalhávat většina lidí neví, že Blade je komiksová postava. A o to více jsem na jeho první zde vydaný komiks těšil. A abych byl upřímný není to, tak boží jak jsem čekal(může za to taky, že mám velmi rád první dva díly filmového Bladea). Je to slušné čtení, které příjemně odsýpá, a u kterého se nestačíme nudit. Problém je, že jsem od této látky čekal trochu více. Blade se zde drží celkem při zemi a ani to zabíjení, není pořádně vygradované, což by ve výsledku ani moc nevadilo, kdyby to bylo nahrazeno hororovou atmosférou, která zde pro jistotu chybí úplně. Nejvíce z celého komiksu pak potěšily flashbackové části a camea různých postav(Dr. Doom, Maria Hill, Wolverine). Blade je fajn čtení, ale rozhodně jsem čekal více.

komiksy superhrdinové Marvel

Autoři knihy