Strážci galaxie

Jsou to hrdinové jako žádní jiní. Po léta působili Strážci galaxie v nejvzdálenějších koutech marvelovského univerza a chránili vesmír před těmi nejrostodivnějšími hrozbami. Připojte se k těm největším hvězdám Marvelu a prožijte s nimi dobrodružství, která nemají obdoby.

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/334846/big_strazci-galaxie-bGH-334846.jpg 4.164

Nejmocnější hrdinové Marvelu 14.

Komiksy

Vydáno: , Hachette

Guardians of the Galaxy, 2014

Kniha Strážci galaxie

MartyManCZ
24.01.2020

Starý příběh překvapivě dobrý. S tím novým jsem ale trochu na vážkách, po těch DC záležitostech co jsem teď četl mi to přijde, jako kdyby Marvel byl jen pro chytrý :)) Zajímavé číst od Abnetta po sobě takhle rozdílné příběhy. Až tolik mě to nebavilo, ale zase je zajímavé to pojetí. Uzavřený prostor, neustálé hádky, loajalita, rozpory začínajícího týmu, zamotaný to je...nic jednoduchého. Myslím že nějaký popcornový fanda Marvelu by z toho vůbec nebyl moudrý. Myslím, že příběh který přijde po tomto začátku by už mohl stát za to...

Aki12
23.12.2018

Přestože jsem byl moc zklamaný, že další pokračování komiksu nenajdu, byl jsem rád, že jsem si mohl knihu přečíst!
Na knize jsem nenašel žádné slabé momenty, dokonce ani v úvodním komiksem, který je většinou v NHM nudný. Naopak zde vybraný úvodní komiks dokazuje, že Strážci galaxie byli už od začátku napínaví, akční a čtiví.
Druhý komiks je úplně jiný level! Příběh mi utekl jako voda a přes spousty úchvatně nakreslených zápasů, vtipných hlášek a napínavém ději najednou kniha nepokračovala. Každý hrdina v komiksu je zajímavý a má své místo. Doufám, že se tady v Česku přeloží další knihy ze série Strážci galaxie.

martinstefko
29.09.2017

Pokud po knize "Nejmocnější hrdinové Marvelu 14: Strážci galaxie" sáhnete, myslím, že nebudete litovat, a i když není komiks tak odvazový, jako jeho filmová provedení, pořád je to dobrá jízda, u které vám bude líto, že skončí.

Bobik9
03.08.2017

Nemyslím si, že to bylo tka dobré, jak všichni tvrdí. První starý příběh byl tradičně docela nuda, ale to nehodotím. Ale novější příběh a začátek týmu, který známe dnes, také nebyl žádným zázrakem. První dva-tři komiksy se ztrácíte v postavách a nerozumíte tomu, co říkají. Chybí souvislosti a všechno je tak nové a pro člověka, který se Strážci nezajímá, naprosto nepochopitelné. Kresba je super, pár vtípků tam je a postupem času je to i zábavné. Ale pdole mě moc pozdě. Spíše průměr.

Hwaelos
29.07.2017

Super. U tohohle bych určitě uvítal pokračování víc, než u Bendisova runu, který nedávno odstartoval u Crwe. Jen je škoda, že se to díky vydání v NHM v blízké době jistě nestane.

Placi
13.07.2017

Parádní kniha, kde se můžete setkat s původním týmem strážců, tak s tím novým, který všichni známe z kin. Příběhově skvělé, druhá část má perfektní kresbu a opět notnou dávku humoru, který ke strážcům zkrátka patří.

Veve721
03.03.2017

Tento svazek NHM se mi hrozně moc líbil. Dokonce se odvažuju tvrdit, že šlo zatím o nejlepší komiks vydaný v rámci červené marvelovské řady. Alespoň tedy podle mě, proto hodnotím plnými pěti hvězdičkami. Velkým plusem je dokonale vybraný úvodní komiks, který sám o sobě dokazuje, že Strážci galaxie byli výborným nápadem už před pár desítkami let. Moderní komiks je úchvatně nakreslený, neskutečně čtivý, akční a napínavý. Hlavní hrdinové jsou zajímavou směskou klaďasů i záporáků, mocných i obyčejných, hloupých osob i inteligentních zvířat. Nemohla jsem se od něho odlepit a mám příšernou radost, že ho máme konečně přeložený do češtiny. Jen kéž by vyšlo i nějaké pokračování...

Atlantis
01.03.2017

Velice kladně hodnotím starý komiks. O prapůvodních Guardians jsem věděl jen to, že k nim patřil i Yondu. Starý příběh společně s popisem dalších eskapád, který je klasicky v zadní části svazku, mi evokoval staré sci-fi příběhy s Markem Stonem nebo Perry Rhodanem. Krásně naivní a celkově lehce zvláštní. Jako příklad si vemte epizodku, kdy vesmírné lodi vypadne dynamo z osy. Tohle už dneska v žádném sci-fi nenajdete.
S čím mám malinkatý problém je tentokrát překvapivě nový příběh. I když akce nechyběla, pořád jsem měl pocit, že tak nějak přešlapujeme na místě. Navíc je vidět, že jde teprve o počátky Guardians, jak je máme rádi a některé postavy nemají ještě úplně vybroušené charaktery. Drax je moudřejší, Gamora agresivnější, Star Lord nudnější. Schválně porovnejte s Thanos Imperative, kde už jsou všichni rozjetí a nastavení tak, jak je rádi vidíme.
Za mě tedy velice solidní komiks, který v červeném UKK patří k dosavadním vrcholům. Další díl, který mám v plánu koupit, je až číslo 18 - Deadpool.