JLA: Spravedlnost: Kniha první

Spravedlnost: Kniha první (Justice č. 1-6): Jsou to největší superhrdinové světa. Jenže jak se proslulá Americký liga spravedlnosti brzy poučí, hrdinové nejsou jediní, kdo se dokáže spojit, aby dosáhl společného cíle. Zdá se, že se největší kriminální mozky světa rozhodly spolupracovat, a jejich překvapivý plán by mohl lidem přinést víc dobra, než se kdy podařilo Lize! More Fun Comics Vol 1 č. 73: Když neozbrojenou loď na humanitární misi zasáhne torpédo, dostane se jí pomoci z nečekané strany. Z hlubin se jako pradávný vodní bůh vynoří hrdina Aquman....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373812/big_jla-spravedlnost-kniha-prvni-Zod-373812.jpg 4.455

DC komiksový komplet 33.

Komiksy

Vydáno: , Eaglemoss Collections, BB art

JLA: Justice: Part 1, 2016

Kniha JLA: Spravedlnost: Kniha první

Kopta
29.08.2021

Po dlouhé době návrat ke komiksům a k DC universu konkrétně. Za mě fungující děj, který občas trochu chaoticky skočí do překombinovanosti a možná spousty věcí úspěchá, takže se člověk i bojí, zda se vše dokáže vysvětlit a nebyl by zapotřebí i třetí díl. Možná, že ano, ale i přesto tato soustava fungovala. Je zajímavé, že příběh dokáže být dost drastický a brutální i na DC poměry, ale i tak nedochází k přímé explicitnosti. Už jenom z tohoto důvodu bych doufal, že DC někdy vytvoří normální filmový svět, protože toto by vypadalo v zjednodušené verzi velice dobře. Alespoň námět je skvělý.

wullcann38
20.11.2020

Dobrý komiks dobrá kresba

mirec88
10.10.2020

Jednoducho nádhera. Alex Ross opäť nesklamal, maľuje fakt nádherne a príbeh je tiež super. Už sa teším na druhý diel.

Bobik9
10.02.2020

Naprostá dokonalost! Nejlepší týmovka, ke které jsem se zatím dostal a jeden z nejlepších komiksů, co jsem vůbec měl v ruce. Originální záplatka a především famózní vizuální stránka. Moc se těším na pokračování!

lassse
31.01.2020

K tomuhle skvělému komiksu není co dodat. Bavil jsem se od začátku do konce a hned se těšil na druhou část.

3DD!3
26.10.2019

Nádherná Rossova kresba je podpořena silným příběhem o ztrátě důvěry v hrdiny a pomíjivé přízně lidstva. Zločinci léčí nemocné a řeší světové problémy lusknutím prstu. Superman a spol. musí vyklidit pole. Velká škoda, že zrovna takový příběh nevyšel ve velkém formátu.

RaggamuffinSVK
14.03.2019

Bože tá kresba! Som naozaj rád, že sa tento komiks podarilo dostať do DC kompletu, pretože patrí medzi to najlepšie, čo som čítal. Napriek tomu, že sa v príbehu objavuje obrovské množstvo postáv, nespadá do tradičných DC zápletiek bez zmyslu a cieľa. Naopak, smerovanie je od začiatku presne dané a komiks celý čas po tejto línii kráča. A tá kresba! Áno, ako píšu mnohí, kresba je naozaj neuveriteľná. Množstvo detailov a epických celostránkových "záberov" možno zaradiť medzi majstrovské diela.

P1tr
07.01.2019

Ikonická kresba Alexe Rosse je hlavní devízou tohoto díla a opravdu se na něj povětšinou dobře kouká a vizuální styl rozhodně nejde zaměnit s čímkoliv jiným. Specifičnost autorovi kresby nicméně u některých částí působí až příliš zvláštně a přehnaně realisticky, na což nejsme u komiksů zvyklí, což může sice při pohledu na některé panely nutit oči ke zmatku, ovšem pozitiva a obdiv rozhodně převažují. Bohužel stejně revoluční a kvalitní není příběh, který se svojí úrovní vizuální stránce knihy nemůže vyrovnat. Ačkoliv je výchozí premisa zajímavá a nabízí prostor pro netradiční vývoj, opak je pravdou a děj nejde příliš do hloubky a místo o hloubavou podívanou jde o poměrně tradiční schéma klamajících záporáků a i přes několik zajímavých odboček je po většinu času jasné, kam bude příběh směřovat. Jde stále o příjemné čtení, ale tady bylo zaděláno na něco zásadnějšího.