JLA: Spravedlnost: Kniha první

Spravedlnost: Kniha první (Justice č. 1-6): Jsou to největší superhrdinové světa. Jenže jak se proslulá Americký liga spravedlnosti brzy poučí, hrdinové nejsou jediní, kdo se dokáže spojit, aby dosáhl společného cíle. Zdá se, že se největší kriminální mozky světa rozhodly spolupracovat, a jejich překvapivý plán by mohl lidem přinést víc dobra, než se kdy podařilo Lize! More Fun Comics Vol 1 č. 73: Když neozbrojenou loď na humanitární misi zasáhne torpédo, dostane se jí pomoci z nečekané strany. Z hlubin se jako pradávný vodní bůh vynoří hrdina Aquman....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/373812/jla-spravedlnost-kniha-prvni-Zod-373812.jpg 4.442

DC komiksový komplet (33.)

JLA: Justice: Part 1 (2016)

Komiksy
Vydáno:, Eaglemoss Collections, BB art

Kniha JLA: Spravedlnost: Kniha první

RaggamuffinSVK

Bože tá kresba! Som naozaj rád, že sa tento komiks podarilo dostať do DC kompletu, pretože patrí medzi to najlepšie, čo som čítal. Napriek tomu, že sa v príbehu objavuje obrovské množstvo postáv, nespadá do tradičných DC zápletiek bez zmyslu a cieľa. Naopak, smerovanie je od začiatku presne dané a komiks celý čas po tejto línii kráča. A tá kresba! Áno, ako píšu mnohí, kresba je naozaj neuveriteľná. Množstvo detailov a epických celostránkových "záberov" možno zaradiť medzi majstrovské diela.

P1tr

Ikonická kresba Alexe Rosse je hlavní devízou tohoto díla a opravdu se na něj povětšinou dobře kouká a vizuální styl rozhodně nejde zaměnit s čímkoliv jiným. Specifičnost autorovi kresby nicméně u některých částí působí až příliš zvláštně a přehnaně realisticky, na což nejsme u komiksů zvyklí, což může sice při pohledu na některé panely nutit oči ke zmatku, ovšem pozitiva a obdiv rozhodně převažují. Bohužel stejně revoluční a kvalitní není příběh, který se svojí úrovní vizuální stránce knihy nemůže vyrovnat. Ačkoliv je výchozí premisa zajímavá a nabízí prostor pro netradiční vývoj, opak je pravdou a děj nejde příliš do hloubky a místo o hloubavou podívanou jde o poměrně tradiční schéma klamajících záporáků a i přes několik zajímavých odboček je po většinu času jasné, kam bude příběh směřovat. Jde stále o příjemné čtení, ale tady bylo zaděláno na něco zásadnějšího.

jarynek
09.12.2018

Je bych opakoval předchozí komentáře - výborná kresba a tentokráte za ní nezaostává ani samotný scénář. Sice možná trochu pomalejší rozjezd, ale celkově super příběh. S druhou částí nebudu moc otálet.

Schredel
14.08.2018

9,5/10
Tento komiks je mistrovské dílo.

fvalek
28.05.2018

Asi zatím nejlepší příběh, který jsem od DC četl, doopravdy skvěle vypracovaný, logický, inteligentní, super zápletky a akce. Děj se vyvíjí, překonává. Kresba je super, skvělá, ale musel jsem si na ni maličko zvyknout, občas byla dost složitá na orientaci. Nepřeberné množství postav, což jen pozdvihovalo super příběh. Líbil se mi moc Shazam :P

B-artX
27.05.2018

Pokud je na komiksu něco úžasného, tak rozhodně kresba, o tom žádná. Alex Ross maluje nádherně- tak detailní a uvěřitelnou kresbu jsem naposledy viděl u Tajné války, kterou miluji. Příběh vůbec nenudil a já si ho stoprocentně užil. Moc se těším na další díl.

Woodinko
04.05.2018

Čo ma na tomto komixe zaujalu hneď na prvý pohľad je krásna kresba. A keď sa človek začíta do príbehu je veľmi rád že kresba nieje jediné dobré na čo tu narazí.

FireOfFilth
02.05.2018

Hodnotím oba díly jako celek.

Nejskvělejší na tomto komiksu je samozřejmě úžasná malba Alexe Rosse, na kterou se tak krásně kouká.
Příběh samotný úplně špatný není, ale nic světoborného také nečekejte, ale baví a dobře to osejpá.
Kniha obsahuje spousty postav, některé jsem ani neznal, přesto mi to nějak nevadilo a příběh je v žádném násilně čtenáři necpal. Asi nejtrapnější hrdina je Plasticman, fakt nejdivnější postava. Za to Zatana byla fakt kočka!
Kniha obsahuje několik celostránkových ilustrací, líbila se mi třeba ta, kdy se zjevil celý sbor Green lanternů.

Retro komiks v prvním díle je o Aquamanovi a je poměrně vtipný, bohužel nejezdí na mořském koníkovi, stačí mu delfín.