Catwoman: Selinina velká loupež

Selenina velká loupež: Mafiánský vlak plný neoznačených peněz. Parta profesionálních lupičů, která je chce dostat. Selina Kyleová si myslela, že je to dokonalý zločin. Ale Selina se spletla. Slam Bradley: Po stopách Catwoman (Detective Comics Vol 1 č. 759-762): Soukromého detektiva Slam Bradleyho si najali, aby našel Catwoman. Jeho jedinou stopou je informace, že je zodpovědná za smrt Seleny Kyleové. Batman (Batman Vol 1 č. 1): Robin nastoupí v utajení na palubu Delfína, kde ho spolu s Batmanem dovede záhadná loupež šperku k prvnímu setkání s femme fatale známou jako The Cat....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/372503/catwoman-selinina-velka-loupez-XUe-372503.jpg 4.135

DC komiksový komplet (32.)

Catwoman: Selina's Big Score (2016)

Detektivky, Komiksy
Vydáno:, Eaglemoss Collections, BB art

Kopta

Grafika nejdříve šokuje svou jednoduchostí. To zas bude blbost. Ale ona nakonec je v jednoduchosti krása. Ta ilustrace nádherně poukazovala na celý noir příběh, který byl jednoduchý, ale dokázal zaujmout i tak. Z principu své existence. U mě dobrý.

risha03

Brubaker. Přiznám se, ten mě nikdy nezklamal. Jeho dílo je jiné. Stejně jako Gotham central, i zde mě nadchlo, že se jedná o Batmana, jak se nevidí. Navíc celá stylizace noir je luxusní. Za mě opět maximalní hodnocení.

Unterwald

DC komik ve stylu klasické retro kriminálky? Ano prosím! Příjemné čtení a v rámci série určitě vysoký nadprůměr.
Kresba mě, na rozdíl od některých komentářů zde, nadchla svou stylizací a dynamikou. Navíc sedla k příběhu jako, dámy prominou, prdel na hrnec.

trudoš

Uznávám, že tohle asi není komiks úplně pro každého, ale kdo jednou podlehl tvorbě Donalda E. Westlakea (alias Riacharda Starka), toho nemůže Brubakerův kousek nechat chladným. Navíc podmalováno kresbou Darwyna Cookea je to dokonalost sama. Cooke už v Lovcovi prokázal, že má cit pro atmosféru Starkových textů a v případě Catwoman tenhle talent prostě jen uplatnil s jiným scénáristou.
Dlužno podotknout, že příběh je uzavřený a není zbytečně roztahaný, navíc prost jakýchkoliv superhrdinů. Tohle je gangsterka jak má být, jeden podraz za druhým, fatální ženy tuhle i támhle a chlapácké průpovídky, jež by si žádná maminka za rámeček nedala. Perfektně vyvážená linie nekličkuje a končí stejně náhle, jako se znenadání rozjede. Trochu hokej v tom dělají jen vsuvky se Slamem Bradleym, ovšem tady zase potěší využití polozapomenuté postavičky z historicky prvního čísla Detective Comics. Při srovnání s jinými komiksy DCKK je tohle jen taková jednohubka, ale v mém případě naprosto dokonalá jednohubka.

shabazza
19. dubnaodpad!

Otřesná kresba, příběh jednoduchý jak zamilovaná třináctka ... tenhle kousek nemá cenu ani toho papíru, na kterém je vytištěný.

FireOfFilth

Od této knihy jsem nic moc nečekal, sice Brubaker je známka kvality, ale přesto. Jak píše hroubek, kresby jsem se také ze začátku vyděsil, ale zbytečně.
Příběh je takového detektivního noirového ražení, není to žádný superhrdinský komiks.
Četl se to velmi dobře, příběh dává smysl a je chytře napsán.

Retro komiks nebyl vůbec špatný, bylo v něm minimum absurdních momentů, které k retro komiksům patří.

Hodnotím lehké 4*

3DD!3

Neskutečná pocta Westlakeovi a kriminálkám obecně. Brubaker v poloze, kterou známe z Gotham Central neselhává a Cookeova kresba vysloveně rozdmýchává chuť na dalšího Parkera. Doufám, že Crew si brzo vydělá na další díl. Tyhle DC komplety k závěru dostaly tu správnou šťávu, nemohli dupnout na plyn hned od začátku?

FilThePus

Kresba sice slabší , za to komiks o to lepší.! - příběh a hlavně propojenost mezi obouma příběhama mě fakt nadchla..
A dokonce i po dlouhý mě u DCKK chytnul i ten retro komiks na konci..

hroubek

Poprvé, když jsem otevřel tento komiks, tak jsem se lekl té kresby. Prostě jsem si říkal, že tohle na mě nebude fungovat. A po prvních pár stránkách jsem si to také myslel. Jenže mě pak chytl příběh, který je hodně sympaticky, ale dost béčkový. Má solidní momenty, ale taky některé části, které byly spíše k smíchu. A pak přišla druhá část příběhu, která mě dost sedla, a já už nebyl na pochybách s hodnocením. Klasický příběh byl správně ujetý a vtipný. V tomto komiksu jsem si užil zajímavý pohled na Catwoman a její motivace. Potěšila mě postava Starka, která je zajímavá. A v neposlední řadě i postava Slama Bradleyho, jehož pátrání je vtipné a zábavné. Catwoman: Selinina velká loupež je příjemná oddechovka, která má spoustu dost dobrých momentů.

DC Comics superhrdinové komiksy detektivky Batman

Autoři knihy