Catwoman: Selinina velká loupež

Selenina velká loupež: Mafiánský vlak plný neoznačených peněz. Parta profesionálních lupičů, která je chce dostat. Selina Kyleová si myslela, že je to dokonalý zločin. Ale Selina se spletla. Slam Bradley: Po stopách Catwoman (Detective Comics Vol 1 č. 759-762): Soukromého detektiva Slam Bradleyho si najali, aby našel Catwoman. Jeho jedinou stopou je informace, že je zodpovědná za smrt Seleny Kyleové. Batman (Batman Vol 1 č. 1): Robin nastoupí v utajení na palubu Delfína, kde ho spolu s Batmanem dovede záhadná loupež šperku k prvnímu setkání s femme fatale známou jako The Cat....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372503/big_catwoman-selinina-velka-loupez-XUe-372503.jpg 4.255

DC komiksový komplet 32.

Detektivky, krimi, Komiksy

Vydáno: , Eaglemoss Collections, BB art

Catwoman: Selina's Big Score, 2016

Kniha Catwoman: Selinina velká loupež

mirec88

Tak toto bola doslova že bomba. Jednoznačne to bude určite hlavne pre milovníkov krimi a noiru. Kresba asi nebude sedieť každému, no mne neskutočne sadla a bola jednoducho atmosférická a všetky 3 príbehy sa mi páčili. Ako Selinina velká loupež, tak aj Po stopách Catwomen (ktoré písal môj obľúbený Ed Brubaker), taktiež Batman 1. Odporúčam všetkým milovníkom dobrých komiksov a dobrej literatúry.

wullcann38
20.11.2020

Tenhle komiks hodně připomíná Dannyho partáky.
Takže za mě:88%

MartyManCZ
13.02.2020

Ale jo, zábava...přepadení vlaku jak z kovbojky podle známého vzoru - nápad, plán, draft, trénink, akce, zápletka, vyvrcholení :) V pohodě příjemné. Je to ostatně Brubaker, proti tomu se nedá nic říct. Kresba mi tady bohužel moc nesedla.
Druhý příběh Po stopách Catwoman se mi líbil asi daleko víc než ten titulní. Noirová detektivka s prototypem drsného detektiva, to mi bylo po chuti.

puml
03.12.2019

Celkem příjemné překvapení, i když to táhne hlavně kresba Darwyna Cooka, který je vždy sázkou na jistotu. První příběh Velká loupěž je dobrý, jen možná trochu moc uspěchaný, hlavně ten závěr. Druhý Po stopách Catwoman je ovšem žánrová lahůdka a hlavně Slam Bradley by si zasloužil vlastní sérii. Krásně ošuntělý a melancholický detektiv staré školy. Závěrečný retro bonus působí v porovnání s Catwomen jako příjemné odlehčení. Doporučuji.

jarynek
04.05.2019

Toto je úplně jiná Catwoman, než bych čekal. Ona by to ani Catwoman být nemusela - až na pár maličkostí, které pro samotný příběh ani nejsou tím nejdůležitějším by tam nemusel být Gotham, Batman, ... Je to prostě výborný noirový příběh od mistra tohoto žánru na poli komiksu - Eda Brubakera. A k tomu skvěle zakomponované soukromé očko Parker v kresbě Darwyna Cooka. Detektivní příběh, který se čte jedním dechem. Tohle DCKK opravdu potěšilo. Tak snad jen té obálce bych vytknul neatraktivnost.

RaggamuffinSVK
21.02.2019

Toto teda nebola Catwoman ako by som si ju predstavoval alebo ako som ju poznal. Ono to vlastne ani nebola Catwoman. Selina v podaní Brubakera je niekto úplne iný, než by ste očakávali. A jej veľká lúpež je detektívka s noir nádychom plná emócií, lásky, zrady i nešťastia. Unikátny komiks s ešte unikátnejšou kresbou. Nenechajte sa však odradiť jej jednoduchosťou. Takto to k sebe proste sedí. Aj keď malú výčitku mám voči niektorým akčnejším scénam, kde som sa dosť strácal. Teším sa, ako si tento komplet raz dám znova.

OldaB
04.02.2019

Naprosto perfektní kniha. Brubaker je můj oblíbenec a kresba Cooka jednoduše geniální. Skvělý střípek do mozaiky světa Batmana.

P1tr
07.01.2019

Catwoman příjemně překvapila a po poměrně odpuzujícím obalu a na první pohled nepříliš vábně vypadající kresbě nabízí celkem detailní pohled na život a osobní povahu hlavní hrdinky. Akce je přítomná, ale hlavní kouzlo příběhu tkví v osobních vztazích, ve volbách jednotlivých postav a vlivu těchto dilemat na jejich životy. Jde o sympatický přístup, který ne vždy funguje na 100 %, ale rozhodně se musí snaha ocenit. Zvolenému příběhu bohužel příliš nesluší zvolený druh kresby, který je netradiční, ale hodil by se spíše k nějakému infantilnějšímu dílu, kterým Selinina velká loupež není. Díky tomu vzniká určitý rozpor mezi formou a obsahem, na který si lze celkem zvyknout, ale nikdy se přes něj nelze zcela přenést, což dílu velmi škodí. I přes tyto výtky a nepříliš vysoké hodnocení nicméně stojí tento kus za přečtení.