Black Knight

Black Knight https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375090/black-knight-qNU-375090.jpg 3 35 8

Dane Whitman je znovuzrozením legendy. Jeho dávný předek Černý rytíř je ztělesněním hrdinství starých dob. Dane jako Black Knight třímá bezkonkurenční moc Ebenového ostří, byl členem Avengers, Defenders i Nájemných hrdinů. Poznáte neohroženost britské rozvědky MI-13, v jejíchž řadách Black Knight, Captain Britain a ostatní členové týmu ukážou nejmocnějším hrdinům světa, jak se to dělá! Na Britské ostrovy podniká invazi Drákula a je na Daneu Whitmanovi a jeho spojencích z Albionu, aby odrazili neutuchající nápor mrtvých. Naostřete meče, čtenáři, v sázce je duše celé Británie! Obsahuje: Po zemi kráčí Magneto Návrat mezi živé Upíří stát... celý text

Komiksy

20.11.2020 4 z 5

Dobrý komiks

trudoš
15.11.2020 3 z 5

V zásadě mám s tímhle albem dva problémy – za a) není o Black Knightovi a za b) v britské odnoži Marvelu se absolutně neorientuji. Nicméně Draculova invaze do Británie je parádní, stejně jako celá parta kolem MI-13, přičemž sám Black Knight mi zde paradoxně přišel jako nejslabší článek řetězu. Což je hodně dáno tím, že se v příběhu pracuje s dlouhodobými liniemi, díky čemuž mě například jeho vztah s Faizi příliš nedojal. V rámci historie postavy však kvituji s povděkem otištění sešitů z roku 1967, kdy je krásně vidět, jak si tvůrci už tehdy dávali záležet na tom, aby v propojených vesmírech všechno pěkně zacvakávalo, třebaže logika byla pofidérní. Následný šestidílný Upíří stát má dokonalý rozjezd (bombardování upíry je prostě fantastické) i průběh, člověk doslova cítí mráz v zádech s gradujícím vývojem konfliktu. Jenže druhá půlka alba si „odskočí“ k různým vysvětlovačkám, které stejně nic nevysvětlí, když netušíte, která bije, a finále hlavního příběhu tak působí zbytečně uspěchaně.

Bobik9
20.03.2020 1 z 5

Velmi slabé! Jeden z těch komiksů, na které jsem se těšil a i proto je to velké zklamání. Za prvé se tím příběhem dá jen těžko prokousat. Přišlo mi to zmatené a o ničem. Každou chvíli nelogický zvrat. Obecně je to stupidní a nudné. Všichni ti superhrdinové mi přišlo, že vypadá skoro stejně a měl jsem binec v tom, kdo je vlastně kdo a ským chodí. A na závěr, ten příběh vůbec nebyl o Black Knightovi, vždyť ta jeho role byla minimální.

Atlantis
31.12.2019 2 z 5

Co to má být? Pořídil jsem si Black Knighta, abych si doplnil sérii s britskými hrdiny, ale pojmenovat tento komiks Black Knight, je jako přejmenovat filmy s Avengers na "Falcon". Ano, tato postava se v týmu opravdu vyskytuje, ale řekne asi šest vět, má jednu akční scénu a nazdar. Ubohost.
Starý komiks je klasická trapárna a Black Knight je v ní asi v osmi panelech. Nepřeháním.
SPOILER: Novodoba série má být jedním z highlightů komiksů s britskými hrdiny a vy v půlce zjistíte, že to všechno až doteď byl SEN?! To už je horší než Dallas. KONEC SPOILERU
Posledním hřebíčkem do rakve je fakt, že tento komiks původně v českém znění vyšel před Captain Britain, takže pokud čtete popořadě, nemáte nejmenší možnost tušit, která bije.

Hwaelos
17.08.2018 3 z 5

Nakonec ani nevadí, že v příběhu, který se táhne ze svazku Cpt. Britaina do Black Knighta, chybí prostřední číst. Oba party fungují v zásadě samostatně. Horší je, že se člověk v příběhu trochu ztrácí - z části je to dané tím, že britské superhrdiny Češi moc neznají, z větší části ale tím, že Cornell nedokáže moc souvisle vyprávět. Upířina ale vcelku odsýpá a pozitivní je i to, že heist story, kde jde o to přelstít dostatečně lstivé padouchy, je chytře vymyšlená. Až do bodu zvratu bude čtenář věřit, že mají klaďáci opravdu namále. Dialogy jsou ale trochu moc papírové. Ve výsledku je z toho průměr NHM.

Schredel
14.08.2018 odpad!

1/10
Tak toto bylo opravdu špatné. Dávám 1 bod ta snahu.

hroubek
23.05.2018 3 z 5

Asi mé největší překvapení bylo to, že v knize moc Black Knighta není. Kdyby byl kvalitní příběh, tak by mě to tolik nevadilo(jako to bylo u Wasp), ale zde ten příběh drhne. Fakt jsem měl ze začátku dost velký problém se chytnout, a navíc mě to přišlo celé jako velké WTF. Naštěstí se to čte celkem rychle a snadno, a v půlce to začne být lepší. Pak přijde sešit s Meggan, u kterého jsem ze začátku vůbec nevěděl co se děje, a jaký to má význam pro děj. Celé to je pak zakončeno dvou sešitovou bitvou, jenž se celkem povedla. Největší problém je to, že je zde spoustu postav, ale k žádné jsem si nevytvořil vztah a jejich příběhy se mnou nic nedělaly. Staré komiksy mě nevadily a neurážely. Celkově je Black Knight takové neurážející čtení, které nenadchne, ale taky nijak neurazí.

komiksy superhrdinové Marvel

Část díla