Superman/Batman: Supergirl

Batman na dně Gothamské zátoky objevil cosi zvláštního... a vzápětí se zdá, že záhadná a mocná dospívající dívka hodlá zničit celý Gotham. Není divu, že brzy upoutá i pozornost Supermana, Wonder Woman a dokonce i Darkseida a jeho Fúrií. Jak její osud souvisí se Supermanem? Proč ji chce Wonder Woman před celým světem ukrýt? Kdo je ta dívka a na čí straně skončí? Obsahuje: Batman/Superman: Supergirl (č. 8-13, 2004) a Action Comics (Vol 1) č. 252 (1959)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/361803/superman-batman-supergirl-xhv-361803.jpg 3.956

Kniha Superman/Batman: Supergirl

AuroN
27.10.2020

Po Zázračném chlapci zde máme zase jednou takový mainstream, což vůbec nemyslím špatně.

Duo Superman/Batman je z mého pohledu sázka na jistotu. Potvrdilo se mi to jak u Nepřátel státu, tak i u této knihy, která se kvalitami s přehledem rovná svému předchůdci. Jsou zde podobnosti: opět máme dvě naprosto odlišené hlavní postavy, které společně proplouvají velmi dobře uchopenou hlavní zápletkou. Sekunduje je jim několik vedlejších charakterů - je jich méně, než minule, což je zatraceně dobře - a máme tu jasně daného záporáka, plus nějaký ten zvrat v ději. A to ve velmi zajímavém (obzvlášť pro pány), líbivém kabátku, který si drží kvalitu od začátku do konce. Abych z toho vybral jednu věc, která komiks staví na výši, bude to právě chemie mezi hlavními hrdiny, která je výborná a mě prostě asi nikdy neomrzí. Superman a Batman mají podle mě velmi zajímavý vztah, založený na vzájemném respektu a obdivu, tvořící jakési opatrné, ale přesto pevné přátelství, kterým děj sice tak úplně neotřásá, ale předkládá mu zkoušku, ke které se postoj obou hrdinů zásadně liší, což je zajímavé. To vše ještě osvěžují okna s myšlenkovými pochody hlavních postav, které se objevují souběžně a tvoří tak dokonalý most mezi dvěma světy, které si nelze neoblíbit, takže opět bomba. Scénář staví hlavně na Supergirl, která je středobodem celého vyprávěni, stejně jako výše popsaný vztah hlavních hrdinů jeho kostrou a dialogy jsou taktéž na vysoké úrovni. Pokud si dobře vzpomínám, ani u jednoho jsem se nijak nepozastavil, takže tam vše také funguje. Mainstreamová kresba k tomu taky sedí jak prdel na hrnec (což mi opět připomíná, že krásných dívčích tvarů je v téhle knize fakt hodně) a je oku lahodící. O příběhu moc mluvit nechci, v tomto případě lepší projít asi samostatně. Za mě to funguje, snad jen závěr malinko dřel, ale nešlo o nic strašného. Tou dobou jsem byl ještě pořád ohromen fightem Batman Vs. Darkseid, který je prostě perfektní a má skvělé vyvrcholení.

Asi to dost chválím, že? No, jako jo, ale co mám dělat? Mně to přišlo jako poctivá superhrdinská rubačka, která se dobře čte a parádně se na ní kouká. Má spád, stojí sama o sobě a nepotřebuje si na nic hrát, protože to je kvalitně odvedená práce. Proto dnes (konečně!) zase jednou plná palba! Bum! Prásk! Pět!

mirec88
12.10.2020

Priemerné po každej stránke. Neurazili, nenadchlo, ale na jedno prečítanie fajn. Ale čakal som viac.

hippiesak
23.07.2019

Původně jsem si tento komiks ani kupovat nechtěl, nemám to do sbírky, ale dle hesla "nesuď knihu dle obalu" jsem ji pěkně odsoudil :)))) Zaujala mě postava Supergirl a když jsem prolistoval knihu a dámy dovolí, tak tyhle bujné dekolty jsem nemohl nechat v obchodě :)) A po grafické stránce je tato sestava skutečná lahůdka hodná 100%, i děj je relativně dobrý. A když se blížili 10.narozeniny mého synovce, byla zrovna tato komiksová kniha jasná volba. Prý se můj dárek dostal mezi TOP dary :)) se nedivím....

Bobik9
01.07.2019

Jedno z nejlepších překvapení pro mě v DC kolekci. Nejsem velký fanda ani Supermana, ani Supergirl, ale tohle bylo dobré. Superman byl zaslepený a dělal chyby, což je sympatické. Mělo to Batmana, Wonder woman a parádního padoucha Darkseida. Když pominu tradičně úsměvný komiks z 50. let, tak to bylo rychle zfouknuté a zábavné.

TimeLord
27.08.2018

Dobrý komiks, podľa mňa sa hodí pre začiatočníkov

RaggamuffinSVK
25.07.2018

Opäť sa musím priznať, že som mal nejaké predsudky. Neviem prečo, ale vždy som ku sidekickom mal negatívny vzťah. Zakaždým som ich vnímal len ako nejaký doplnok či prívesok ku hlavnému príbehu, kde už autori nevedia niečo nové vymyslieť. A tak, ako som sa mýlil pri Robinovi, som sa mýlil aj pri Kare. Superman/Batman: Nepřátelé státu sa mi veľmi páčil a podobne som si užil aj Supergirl. Vlastne zisťujem, že toto je presne to tempo, ktoré mi pri superhrdinských komiksoch vyhovuje. Vyvážené množstvo akcie a rozhovorov, pár dejových zvratov a epické kresby na celé dve strany. Tentokrát som si vychutnal aj retro príbeh, ktorý dnes pôsobí naozaj komicky. Poslať svoju sesternicu do sirotinca a požívať superschopnosti na upratovanie, to by v dnešnej dobe teda neuspelo.

Polinius
04.02.2018

Nejsem zapálený fanda ani jedné z postav.
Začátek byl scenáristicky slaboučký - vše se odvíjelo jako na drátkách. Až v závěru hlavního příběhu došlo k nějakému zvratu, který narušil to už rozjeté schéma "obdivujeme kladné hrdiny, jak se bijí se zlem".
Kresba může u některých mladších čtenářů až vyvolávat vzrušení. :-)
Závěrečný starý bonusový příběh je jasný důkaz toho, proč si holky o klucích co čtou komiks myslí, že jsou dementi.
"Já jsem holka a jsem dost silná na to abych si určovala vlastní osud!" "Ale zatím poslechnu Supermana, protože je muž. Zatím svobodně použiji své superschopnosti k úklidu pokoje."
Ale nutno uznat, že historický bonus vznikl v jiném století a na kontinentě, kde být žena a nebo černoch bylo stigma.

Kopta
19.01.2018

Důležitý příběh k doplnění DC univerza. Něco co nesmí chybět, abyste lépe pochopili postavy a jejich koncepty. Co se týče příběhu jako takového, tak nejde o nic průlomového. V podstatě klasické příběhové i komiksové klišé. Nicméně jde stále o nějakou tu příběhovou hodnotu.