BlueTer BlueTer komentáře u knih

Najdi mě Najdi mě André Aciman

Ač mám knihu Dej mi své jméno velice ráda, toto pokračování mě velice zklamalo. Myslím, že jsme všichni čekali na to, jak to s Eliem a Oliverem dopadlo, takže když přijdete na to, že o nich jsou v podstatě jen poslední dvě strany, přichází zklamání.
První část o Samuelovi a Mirandě (která mi byla neskutečně protivná a vůbec jsem nechápala, že si s ní rovnou udělá dítě) mě vůbec nebavila.
Druhá část byla trochu lepší, protože se tam objevuje Elio.
Styl psaní je jedinečný, protože Aciman je úžasný spisovatel. Ale na mě už tam bylo strašně hodně okolků a dlouhých přehlcených vět, které se zřejmě snaží dohnat kvalitu knihy Dej mi své jmeno.
Kniha jako taková není špatná, ale pokračování, po kterém jsem toužila to určitě není, protože ty dvě stránky mi určitě nestačily. A je to škoda,protože si myslím, že se z toho dalo vytřískat víc. Knihu si po druhé už určitě ne přečtu.

23.10.2020 3 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Hodně dlouho jsem se vůbec nemohla začíst. Mám pocit, že všechny thrillery, co teď čtu, jsou si strašně podobné. Což platí i v případě této knihy. Je to takový milá oddechovka. Vraha jsem ale tušila.

21.10.2020 3 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

Kniha velmi zajímavá. Byly části, ve kterých jsem se vysloveně bála. Má zajímavé téma, určitě věci mi trochu neseděly ani po konci. Pachatele jsem tedy vůbec nečekala a velice mě to překvapilo. Některé postavy mi byly vysloveně protivné, ala Lena /Jasmine mezi nimi nebyly. Četla se příjemně

11.09.2020 3 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Kniha byla od začátku velmi čtivá a jak vám slibuje už obal knížky, tak nehledě na to, co si myslíte, tak si myslíte špatně.
Trochu mi vadilo části vyprávění, kdy vyprávěla, o tom jak vyprávěla, ale bylo to jen místy. Naopak mi vůbec nevadilo střídání pohledů, nebo luštění, kdo je kdo, protože mě to bavilo. Úplně vidíte, jak odlišné Nellie a Vanessa jsou. Opravdu velmi čtivé a napínavé až do konce.

11.09.2020 4 z 5

Achilleova píseň Achilleova píseň Madeline Miller

Knize nemůžu dát jinak než plný počet hvězd. Spojuje oba mé oblíbené okruhy, a to lgbt literaturu a starověké Řecko. Autorka dokázala vytvořit příběh na základě legend, mýtů a vlastní představivosti. Čtení vzhledem k tématu je velice jednoduché, neztrácíte se v dějí ani ve jménech. A i kdyby ano, vzadu v knize je seznam všech postav.
Příběh byl velmi dojemný, dobře se četl. Lgbt linka byla velmi jemná, nevnucovala se ale zároveň byla velmi přitažlivá. Obdivuji autorku, jak mistrně dokázala propojit všechny nitě a přitom popsat tak jemnou lásku mezi dvěma chlapci.
Na konci mi ukápla slza. Za tuhle knihu jsem opravdu neskonale vděčná.

03.05.2020 5 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Kniha docela průměrná. Začátek mi připadal velice zdlouhavý, pak se kniha rozeběhne v rychlejším tempu, no a konec se odehraje asi na třech stránkách. Nebylo to špatné, ale taky to nebylo to nejlepší, co jsem ze severských krimi četla.

18.03.2020 3 z 5

Co když jsme to my Co když jsme to my Becky Albertalli

Já jsem z této knihy docela rozpolcená... Samotný námět byl skvělý, ale děj byl hrozný. Postavy mi byly nesympatické, jejich chování bylo bezúčelné, chaotické často až prostě hloupé. Pořád jsem čekala na to "něco" no a nic. Opravdu je to prosté, dva kluci na poště, pak se najdou, pak se rozejdou, pak jsou spolu a pak docela předpovídatelný konec. Já mám LGBT literaturu strašně ráda a oceňuji fakt, že v knize to není žádné drama, ale v porovnání s ostatními knihami v téhle sekci je upřímně řečeno velmi slabá. A co mi strašně vadilo - ta přeslazenost Arthura, to je mu snad 15? Nelíbil se mi ani styl psaní. To vše je ovšem můj názor a chápu, že někomu se kniha líbí.

18.03.2020 2 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

První kniha o Harry Hole je méně drastická, než jsme zvyklí. Hodně pojednává o Harrym, o jeho osobnosti, jeho první lásce. Případ jakoby byl v této knize vedlejší. Začátek je trochu těžší, je horší se jim tak říkajíc překousat. Každopádně příběh po polovině ubíhá velmi svižně a má typický konec, kdy se prostě vrah odhalí a vy nestačíte koukat. Moc se mi líbil Harryho románek a docela mě mrzelo, jak skončil. Navíc kniha má jedno veliké plus, a to, že tam není Ráchel.

16.03.2020 4 z 5

Vždycky je to manžel Vždycky je to manžel Michele Campbell

Mě se kniha líbila, má sice i své zápory, ale já ji osobně měla přečtenou za tři dny!
V knize jsou tři nejhorší části, kdy se všechno točí kolem Kate, linky s k uzoufani nerozhodnou Aubrey a část, kdy si detektiv může dělat úplné kraviny a prochází mu to. Asi takhle Kate mi nebyla protivná, protože měla špatnou povahu, ale protože mi přišlo, že ji miluje snad i sama autorka.

Ale na druhou stranu příběh rychle odsýpá, nedrhne, moc dobře se čte a konec mě osobně velice překvapil, vlastně každý nakonec dostal to, co si zasloužil. Myslím si, že každý z nich měl nějaký důvod, vidět Kate mrtvou. A to jak se linky prolínají je taky úžasné :)

03.03.2019 4 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Jako jízda je to celkem slušná to jo, ale taky mi vadí, že některé dějové linky prostě nejsou ukončené. Navíc celý příběh je psán takovým líným tempem a konec je naopak na třech stránkách. Možná to chtělo si více pohrát i s tím rozuzlením, myslím, že by to stálo za to. Opravdu konec strašně uspěchaný.

Jinak příběh jako takový se mi líbil, je neotřelý a zajímavý. Něco jsem čekala a něco mě překavpilo. Je zajímavé, jak si od začátku myslíte, že Camille musí být snad fakt labilní, ale nakonec zjistíte, že ona je z rodiny ta nejnormálnější! A co se mi strašně líbí, jak vás autorka dokáže přenést do té lepkavé nechutné a dusivé atmosféry jednoho léta na americkém "venkově".

26.02.2019 3 z 5

Přes první kapitoly jsem se nemohla vůbec překousat, kniha mi doma dlouho ležela rozečtená. Úplně mi totiž nesedl styl psaní, dlouhé dialogy o pár slovech a věčné přeskakování myšlenek, ale jakmile jsem se dostala za půlku, tak se mi kniha začala líbit.

Hlavní postavy jsou super a naprosto se mi líbil jejich vztah s rodiči. Atmosféra mi trochu připomínala Dej mi své jméno.
Kniha rozehrává milý a nenáročný příběh o objevování své sexuality, své rodiny, i sebe samého. Konec se mi opravdu líbil :)

21.02.2019 4 z 5

Anatomie těla v pohybu Anatomie těla v pohybu Theodore Dimon

Kniha je skvělá :) není sice graficky na takové úrovni jako jiné podobné knihy, ale na naučení svalů a kostí je naprosto perfektní.

29.01.2019 4 z 5

Lidské tělo - Ilustrovaný průvodce jeho strukturou, fungováním a poruchami Lidské tělo - Ilustrovaný průvodce jeho strukturou, fungováním a poruchami Steve Parker

Knížka je překrásná, grafika je tady opravdu na vysoké úrovni, texty už pak na nižší, ale nechybí ani latinské názvy. Pro někoho, koho to zajímá nebo se potřebuje naučit zábavnou formou je to určitě vhodná volba :)

Kniha psychologie Kniha psychologie Nigel C. Benson

Kniha je grafiky naprosto úžasná :) má různé barvy, schémata, obrázky, takže se v ní dá jednoduše hledat. Nezasahuje úplně do hloubky, ale spíše představu nejdůležitější milníky v psychologii a snaží se je podat jednoduše.

Evoluce Evoluce Alice Roberts

Knížka je neuvěřitelně graficky zpracovaná, opravdu nádherně. Obsahuje spousty informací a různé 3D fotky a jiné vychytávky :) kniha je určitě velice přínosná pro někoho, kdo se o toto téma zajímá.

Oznamuje se vražda Oznamuje se vražda Agatha Christie

Slečna Marplová je takový předchůdce Harry Hole. Je to výborná znalkyně lidského charakteru a i když se tváří jako křehká a jemná babička je až zarážející, kde všude se tato stará paní dokáže přimíchat.
Slečna Marplová je klasika, sice je někdy těžší držet nit, protože knihy jsou napsány a přeloženy s různými archaismy ale stojí určitě za přečtení.

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Příběhu jsem se chytla hned od začátku. Jo Nesbo zase překvapuje zápletkou, rozuzlením a novými způsoby, jak někoho zabít (upřímně to tady nikoho nenapadlo, jak tohle může normální člověk vymyslet? :D). V půlce knihy jsem si myslela, že už samozřejmě všechno vím, ale přejdete za půlku knihy a víte, že nevíte vůbec nic. Zpočátku na mě bylo trochu těžké se vžít do postav (ale to je moje chyb protože celou sérii čtu opačným směrem :D ale je zajímavé vidět, jaké byly postavy v 11. díle a jaké byly třeba ve 4.).
Moc se mi líbila linka se Stankicem (nevím, jak se to správně píše). Byla to pro mě záhadná postava, která prostě dělá, co musí a jde si tvrdě za cílem. Líbí se mi i flashbacky s Giorgiem, možná bych jich uvítala i více. Trochu jsem doufala, že Martina a Harry dostanou více prostoru. A ten konec byl úžasný.
Jedním slovem Nesbo zase dokázal, že je králem popisu osob, jejich vlastností, atmosféry, bravurně vymyšlených dějových linek a jejich návaznosti na sebe. Sice mi trochu trvalo, než jsem tedy pochopila (SPOILER), který Karlsen si tedy vraždu objednal, ale po pár přečteních mi to docvaklo. Za mě jedna z nejlepších v sérii Harry Hole. DOPORUČUJI! :)

Dům na kopci Dům na kopci Shirley Jackson

Kniha mě bavila, to zase jo. Je to taková klasika. Nevím, jestli to úplně splňuje mé parametry pro kategorii horor, ale budiž.
Postavy jsou chvilkami otravné, často jsem si při jejich jednání říkala 'proč?'.
Je to občas trochu zmatené, tedy aspoň pro mě. Jako odechovka ale fajn :)

03.01.2019 3 z 5

Sama v černém lese Sama v černém lese Cass Green (p)

Mě se tedy kniha líbila. Moc jsem od ní při nákupu nečekala, ale opravdu mě překvapila.

Námět je neotřelý, kniha se skvěle čte, do konce netušíte, jak to tedy je a kdo má pravdu. Knížku jsem přečetla za dva večery (!!).
Připouštím,že Neve je občas pitomá a jak pořád skučí, že nemá peníze a pak si jde na kávu :D
Ale nápad se mi velmi líbil, chvílemi strašidelná, celou dobu napínavá. Svůj účel kniha splnila a já můžu jen doporučit! :)

02.01.2019 4 z 5

Já a pan Darcy Já a pan Darcy Alexandra Potter

Jediné romantické knihy, které snesu jsou právě ty od Alexandry Potter. Tahle mě opět nezklamala. Nechává reálný pohled na dnešní vztahy a celkově bere vše s humorem. Trochu mi její knihy připomínají Deník Bridget Jones :)

29.12.2018 4 z 5