Blaufik Blaufik komentáře u knih

Čtyři strany mince Čtyři strany mince Lukáš Záleský

I když se jedná o hororově laděné povídky, tak nepočítejte s tím, že si budete od strachu okusovat nehty. Zas až tak mrazivá kniha není. Ovšem pár krušných chvilek u ní jistě zažijete. Pokud jste milovníkem povídkových knih, rádi se trošičku bojíte a podporujete české autory, tak neváhejte a knihu si přečtěte.

18.08.2020 5 z 5

Aglajina zem Aglajina zem Petra Variant (p)

Hlavní nevýhoda tohoto příběhu je v jeho délce. Autorka tak nemohla pořádně své vyprávění rozvinout, i když se to nabízelo. Mohla více rozvést nejen krásy Aglajiny země, ale také boje dobra se zlem. Bohužel bylo její vyprávění pořádně okleštěné o hromadu střípků, které by příběhu dohromady daly daleko slušivější kabátek.

Příběh Aglajiny země bych doporučila spíše náctiletým čtenářkám, které si jej jistě užijí se vším všudy. Osobně se mi tato pohádka líbila, ale...

17.08.2020 3 z 5

Mamince se budeš líbit Mamince se budeš líbit Jaroslav Konvička

Mamince se budeš líbit je novela, která vás chytne od začátku a nepustí dříve než s přečtením poslední stránky. Autorův styl psaní je opravdu čtivý a rozhodně si vás získá. Až mne mrzelo, že je kniha tak krátká a jeho příjemné vyprávění za chvíli skončí.

I když příběh, jako takový, svým námětem působí podobně, jako každý druhý román pro ženy, úplně tomu tak není a časem se ukáže, že může být až mrazivě reálný. Ale to už zacházím trochu daleko a nerada bych vám prozradila víc než je nutné.

09.08.2020 5 z 5

Toto rádoby laskavé povídání opravdu bylo něco, co jsem přetrpěla od začátku až do konce. Hodněkrát jsem si říkala, že takové trápení nemám zapotřebí a knížku prostě nedočtu. Ale nakonec jsem to zvládla. A upřímně jsem velice ráda, že Knihkupectví na Bylinkovém náměstí nebylo mou první 7láskou.

07.08.2020 1 z 5

Kdysi dávno v budoucnu (35 povídek) Kdysi dávno v budoucnu (35 povídek) Jaroslav Konvička

Tato životní moudra v krásné obálce jsou příjemným zastavením ve všedních dnech plných shonu a já jsem velice ráda, že se mi dostala do ruky. S knihou jsem strávila pár úžasných chvilek a jejího přečtení rozhodně nelituji.

Určitě se však nejedná o knihu pro každého, ale spíše pro čtenáře, kteří nejsou líní nad daným textem chvíli uvažovat a pořádně se zamyslet. Autorův způsob vyjadřování byl velice příjemný a já jsem už nyní zvědavá na knihu Mamince se budeš líbit, která zde na mě čeká.

02.08.2020 4 z 5

Víš, kdo se dívá? Víš, kdo se dívá? Catherine Ryan Howard

Těžko říct, koho by kniha mohla zaujmout natolik, aby z ní byl nadšený. Já osobně jsem v ní viděla potenciál, ale bohužel jsem byla opravdu zklamaná. Je to škoda, nápad byl opravdu skvělý, ale zasloužil si lepší zpracování. No, možná někdy příště.

23.07.2020 2 z 5

Barák Barák Alžběta Bublanová

Celé vyprávění je napsáno přímo a bez jakýkoliv příkras, díky čemuž působí o to silněji. A i když se jedná o knihu, která má bezmála sto šedesát stran, tak jsem ji četla docela dlouho. Nejspíš to bylo tématem, které je jako stvořené k zamyšlení nad spoustou věcí. Jednou z nich jsou i myšlenky na to, kdy se život změní natolik, že začneme přemýšlet nad tím, že jsme jej promeškali a ujel nám vlak.

17.07.2020 4 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Vzhledem k tomu, že je léto, tak je fajn občas si odpočinout i u nějaké odlehčenější knihy. A právě takovou knihou je i Jeho banán.
Příběh se mi líbil a splnil všechno, co splnit měl. Ano, nejedná se o klasickou erotickou literaturu a už vůbec ne o nějaké hluboké čtení.
Proč si však jednou za čas nedopřát něco, u čeho se pobavíte, odreagujete a pořádně vyčistíte hlavu?

10.07.2020 4 z 5

Démonologové Démonologové Gerald Brittle

Je velice těžké hodnotit tuto knihu. Spousta teorie, spolu s popisy konkrétních případů tvoří tento jedinečný zážitek, který by měl být sepsán pravdivě. I když věřím v duchy a nadpřirozeno, tak se přiznám, že jsem všemu úplně bezhlavě nevěřila a nevěřím.

Kniha je mrazivá a jistě vzbudí dojem zvláště u citlivějších jedinců. Já jsem si její čtení užila, přesto se však nemohu ubránit jistému zklamání. Asi jsem očekávala vice popisů konkrétních případů a méně neustále se opakující teorie. Přesto však přečtení knihy nelituji a myslím si, že rozhodně za přečtení stojí. Jen je potřeba nemít příliš vysoká očekávání.

03.07.2020 3 z 5

Láska a kozy na venkově Láska a kozy na venkově Victoria Brownlee

Nová životní etapa Serge a Elly se mi líbila a smlsla jsem ji stejně rychle, jako kousek dobrého sýra. Tak se posaďte a vychutnejte si nová dobrodružství, nové životní zkušenosti a nové kousky sýra. Léto přichází a tato série je pro teplé dny jako dělaná.

02.07.2020 3 z 5

Liška Šiška u doktora Liška Šiška u doktora Iva Gecková

Jedná se o veselý a hravý příběh, který dětem ukazuje, co se asi děje v čekárně u paní doktorky, když už všichni odejdou. V tu chvíli se totiž probouzí hračky, se kterými si malí pacienti hráli a ani jim se nevyhýbají různé bolístky. Proto je tady i pro ně jejich paní doktorka, která jim pomůže s uzdravováním.

30.06.2020 5 z 5

Zvládneš to... – Okamžité povzbuzení při smutku a obavách Zvládneš to... – Okamžité povzbuzení při smutku a obavách Kate Allan

Ano, tato kniha je jednoduchá, nejedná se o žádné filozofické dílo na téma "deprese", ale i přes to je opravdu empatická a hluboká. Já vím, zní to poněkud zvláštně u knihy s obrázky a jednoduchými hesly, že?

28.06.2020 5 z 5

Láska a sýr v Paříži Láska a sýr v Paříži Victoria Brownlee

Jako žena, která má ráda romantiku a sýr, jsem se na knihu opravdu těšila. Přesto jsem však ani náhodou nečekala že mne kniha až tak zaujme.
Victoria Brownleeová totiž umí opravdu báječně psát, zvláště pak popisy sýra, a všech jeho možných druhů. Protože, ruku na srdce, sýr je tady opravdu v hlavní roli a na každé stránce knihy.

27.06.2020 4 z 5

Pustiny Pustiny Stephen King

Série Temná věž začínala opravdu více než pozvolně. I když si autor druhým dílem napravil reputaci, tak teprve u třetího můžu říct, že se jedná o závislost. Věřím, že po dočtení budete mít neskutečnou chuť okamžitě sáhnout po dalším díle, stejně jako já.

26.06.2020 4 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Já jsem si opravdu tento sluncem nabitý a solí provoněný příběh užila až do poslední stránky a věřím, že všechny milovnice Julie Caplin na tom budou stejně jako já.
Zvláště prostředí Chorvatska je popsáno opravdu hezky, včetně jeho přístavů, přírody a tamních barů a restaurací. Člověk má při čtení chuť okamžitě vyrazit prozkoumávat místa v knize na vlastní kůži.

23.06.2020 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Jsem velice ráda, že si autorka nevycucala příběh jen tak z prstu, ale že se zajímala o historická fakta. Věřím, že ta hromada práce, kterou kolem knihy měla, ať už čtení historických pramenů, nebo rozhovory s obyvateli, kteří měli k historii Karviné co říct, se vyplatila.
Neboť Šikmý kostel je pro mne klenotem mezi českými knihami a věřím, že tento názor se mnou bude sdílet i spoustu dalších nadšených čtenářů.

Jestli vás mohu poprosit, na srovnávání, která současná česká autorka je lepší nebo horší, se vykašlete. Prostě se posaďte, nachystejte si něco dobrého k pití a vychutnejte si příběh, který se vám zaryje až do morku kostí.

21.06.2020 5 z 5

Liška Šiška ve školce Liška Šiška ve školce Iva Gecková

Příběh o lišce Šišce si děti jistě zamilují od první stránky. Osobně bych knihu doporučila pro děti školkového věku, kolem čtyř let, ale věřím, že dokáže zaujmout i malé tříleťáky.

A co vaše děti? Zajímalo by je, co dělají hračky, když jsou ve školce samy? Tak v tom případě je Liška Šiška ideální knížkou právě pro ně. Jistě se dozví spoustu zajímavých věcí, o kterých dodnes vůbec netušily.

19.06.2020 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Žádná zbytečná omáčka okolo se nechystá. Autorka pomalu šlape na plyn a rozjíždí akční vyprávění plné lží a tajemství se spoustou otázek, ale žádnou pořádnou odpovědí. Spousta podezřelých jen podtrhují napětí, díky kterému budete zuřivě otáčet stránku za stránkou.

18.06.2020 5 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Jedná se o opravdu okouzlující příběh, ve kterém nechybí pořádná hrstka odvahy, špetka drzosti, kotel dobrých přátel a hromada skvostných zákusků. To všechno dohromady tvoří tento nezapomenutelný příběh vonící právě upečenými a ozdobenými Éclairkami, do kterých se zbývá jen zakousnout.

16.06.2020 5 z 5

Katka Katka Michael Třeštík

Nějak tedy nechápu smysl toho, proč kniha vyšla nyní, v podstatě po deseti letech od odvysílání filmu. Ano, v knize je sice předmluva, ve které Michael Třeštík vysvětluje, jak ke Katce vůbec přišli a poslední kapitola, která nám ukazuje, jak se Katka měla poté, co se jí narodila dcera.
To, že se čte doslova sama, stránky hezky odsýpají a fotky dokreslují celou atmosféru, podle mne nestačí k tomu, aby se z takto "opsané" knihy stal trhák, jako z jiných knih s drogovou problematikou. Téma Katka již bylo dostatečně vyčerpáno. Je mi líto.

15.06.2020 2 z 5