Barák přehled

Barák
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413011/barakJZNNq4-D3J-.jpg 4 33 33

Jak moc známe své blízké? Denně je potkáváme, bydlíme s nimi pod jednou střechou, a myslíme si, že o nich víme všechno. „Barák“ je vyprávěn stárnoucí vdovou, která pozoruje své sousedy, kteří na rozdíl od ní prožívají své životy. Působí jako přízrak, co se plouží z domu do obchodu a zpět, jinak vysedává u otevřeného okna činžovního domu. Její stereotyp nahlodá událost, která se dotkne přímo jí a ona prochází proměnou a nachází v sobě opět ženu. Osud zamíchá i se životem její dcery alkoholičky a jednoho z nájemníků tak, že je těžko říct, jak moc můžeme druhé poznat či pochopit.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Barák. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (11)

marceltietze
05.05.2024 4 z 5

...reálný popis okolí stárnoucí ženy...autorka mě ale donutila k zamyšlení, jestli se dívám správně...vidím skutečně to, co si myslím...přemíra emocí a plno pocitů v příběhu bylo spíš na škodu...přesto, když se po přečtení knihy podívám z okna tak je něco jinak...

Slepýš24
27.07.2021 4 z 5

Tak tahle knížka mě mile překvapila.

Nebylo to ani tolik o ději jako spíš o myšlenkách hlavní hrdinky a vůbec o myšlenkách o stáří. Celkově je to takové zajímavé téma. Stáří.

První strany pro mě byly trochu složitější. V jednom odstavci se hlavní postava dotkla několika témat, překypovalo to tu asociacemi a paralelami. Ale pak to ustalo. Nebo jsem si zvykla?

V textu by mohlo být méně často slovo "fakt". Taktéž by nebylo od věci, kdyby si nakladatelství našlo nějakého korektora. Překlepů tam bylo požehnaně. A občas tam byl i maličko zvláštní slovosled.

Z některých dlouhých souvětí mohly být dialogy. Minimálně pro lepší srozumitelnost.

Dcera hlavní postavy byla někdy na proplesk. Skoro čtyřicetiletá žena a chová se jako puberťačka. Ale i tací lidé určitě existují.

Ve výsledku se mi kniha líbila. Četla se dobře, příběh docela plynul. Především ale musím ještě jednou vypíchnout ty úvahy nad stářím. Pozoruhodné.


Zuzulinka
07.03.2021 5 z 5

Pohled na svět starší ženy.. zajímavý. Nenadchne, neurazí, ale přinutí k zamyšlení nad stylem života..

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.


Kniha Barák v seznamech

v Přečtených41x
ve Čtenářské výzvě5x
v Knihotéce2x
v Chystám se číst30x
v Chci si koupit15x