Blaufik Blaufik komentáře u knih

Lovci duchů Lovci duchů Neil Spring

I když se jedná o autorovu prvotinu, tak je příběh opravdu čtivý. Po začátku, který je spíše vlažný se čtenář veze na duchařské vlně.
Kniha není žádným hororem, opravdu se nebudete bát. I přes to, jsem při večerním čtení úkazů na faře cítila jisté mrazení, zvlášť, když jsem byla doma sama.

18.02.2017 4 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

I u téhle knihy mě Kateřina přesvědčila, že psát doopravdy umí. Ta lehkost se kterou je celý příběh vyprávěný je úžasná. Čtení opravdu rychle ubíhá a já jsem se moc hezky pobavila.

13.02.2017 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

I když kniha opět popisuje vážné téma, nechybí v ní jistá dávka humoru. Zároveň má kniha příjemný spád, nejsou v ní žádná hluchá a nudná místa.
Spousta lidí už dnes považuje Jojo Moyesovou jako sázku na jistotu. Já se k této skupině po přečtení knihy s nadšením přidám také.

07.02.2017 4 z 5

V pasti V pasti Lilja Sigurðardóttir

Čím více jsem se blížila konci, tím více jsem byla napnutá, aby to všechno dopadlo dobře. Hltala jsem stránku za stránkou, krev mi houstla v žilách a napětí by se dalo krájet.
Za mě určitě více než povedená kniha a jelikož je jedná o první díl z trilogie, tak jsem velice zvědavá, jakým směrem se bude příběh dál upírat.

03.02.2017 5 z 5

Kuchařka Stařenky Oggové Kuchařka Stařenky Oggové Terry Pratchett

Když jsem řekla kamarádovi, že bych si chtěla zkusit přečíst první díl ze Zeměplochy, doporučil mi na zkoušku prvně kuchařku, ač neznalá postav a vztahů v Zeměploše jsem po ní sáhla. Spousty receptů a cenných rad do života, které čtenáři a kuchtíkovi předává stařenka Oggová.
Musím říct, že jsem se doopravdy dobře pobavila a lecčemu přiučila :-)
P.S. Jahodový klátil vypadá opravdu zajímavě :-)

02.02.2017 5 z 5

Deník sráče Deník sráče neznámý - neuveden

Při čtení jsem si připadala, jako kdybych poslouchala nějakého kamaráda v hospodě.
Kupodivu to ovšem fungovalo. Opravdu jsem se do příběhu ponořila.
Celá kniha byla čtivě napsaná, až na první kapitolu, se kterou jsem měla trochu problém, se mi čtení nijak nevleklo.

30.01.2017 4 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Myslím, že i když je kniha poměrně předvídavá, tak se jedná o úžasné převyprávění skvělé pohádky. Hlavní hrdinka není hloupá, ale je cílevědomá a nebojí se umazat od motorového oleje, nebo vzít do rukou štípačky.
Svět, do kterého je celý příběh zasazený je originální a mě čtení doopravdy bavilo.

26.01.2017 5 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Celkově se mi kniha moc líbila a jsem velice ráda, že jsem k tomuto žánru mohla přičichnout právě skrze Illuminae.
Je opravdu úžasné, že si někdo dal tu práci a vytvořil tak úžasnou knihu, kterou je radost si zalistovat. Myslím, že ani obsah nepokulhává za grafickým zpracováním.

19.01.2017 5 z 5

Nejšťastnější dívka na světě Nejšťastnější dívka na světě Jessica Knoll

Díky první kapitole jsem nabyla dojem, že kniha nebude nic moc. Kapitola se mi zdála nudná, chaotická. TifAni se chovala jako snobská slepice a já jsem měla trochu obavu, že taková bude po celou dobu příběhu. To bych asi těžko skousávala.
Nicméně jsem velice ráda, že se má obava nepotvrdila a já jsem se do knihy naprosto ponořila.

14.01.2017 4 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Příběh nás přenáší do Anglie a z každého kousku této knihy na nás dýchá ta pravá Vánoční atmosféra. Skruž, protivný starý muž, který dostane druhou šanci se změnit a tu uchopí pevně za pačesy.
Duchové Vánoc, kteří mu umožní nahlédnout do svého nitra a zamyslet se nad sebou a v neposlední řadě poselství, které je v této knize ukryto - to všechno tvoří dohromady úžasný celek.

10.01.2017 5 z 5

Ve stínu černých ptáků Ve stínu černých ptáků Cat Winters

Propojení skutečných událostí pandemie Španělské chřipky, jejího lidového léčitelství a první světové války spolu s příběhem zemřelého mladíka, jehož duch nemůže v klidu odpočívat v pokoji dává dohromady naprosto úchvatný celek, do kterého se čtenář doopravdy ponoří. Já osobně jsem byla z knihy nadšená.

04.01.2017 5 z 5

Zlo Zlo Ben Sanders

Myslím, že pokud jste milovníky kriminálních příběhů se spoustou zvratů, tak je tato kniha tou, po které byste měli sáhnout. Napětí střídá akci a v podstatě zde není čas pro hluchá místa.
Já jsem si čtení této pecky naprosto užila.

31.12.2016 4 z 5

Spouštěč Spouštěč Wulf Dorn

Tak tohle byl naprosto skvostný psychologický thriller. Hlavní hrdinka Ellen byla skvěle vykreslená. Ani na chvíli jsem se při čtení nenudila, ba naopak, byla jsem strašně zvědavá, jak to vše dopadne. Autor si se mnou krásně hrál a já mu to věřila.

Mrazivé ticho Mrazivé ticho Wulf Dorn

Kniha je plná napětí a zvratů a čte se doopravdy velice svižně. Autor si se mnou opět krásně pohrál. Díky jeho indíciím jsem měla pocit, že jsem pachatele odhalila už za půlkou příběhu. To jsem se ovšem šeredně zmýlila a na konci jsem nevěřila svým očím.

14.12.2016 4 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Tato kniha byla naprosto úžasná a já už chápu, proč kolem ní byl takový poprask. Hlavní hrdinové byli úžasně popsáni a jejich charaktery barvitě vykresleny. Již od začátku jsem si nesmírně oblíbila Lisbeth. Vlastně ani přesně nedokážu říci, čím mě tak dostala, ale fandila jsem jí. Hlavně jsem doufala, že se nějakým způsobem postaví Bjurmanovi a ukáže mu co proto.

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Tak tato kniha byla jedna z nejlepších, které jsem kdy v životě četla. Byla jsem z ní naprosto nadšená... Jednotlivé postavy jsou báječně vykresleny. Autorka nezapomněla ani na charaktery vedlejších postav, což je velké plus.Díky tomu, že v knize nebyly vedlejší postavy pouze tak nějak do počtu dostal celý příběh nádech věrohodnosti.
Všem, kteří knihu ještě nečetli, nebo nad jejím přečtením váhají určitě tento nezapomenutelný zážitek doporučuji.

Divoké kosti Divoké kosti Kathy Reichs

Celkově se mi tato kniha líbila a bavila mne. Určitě se podívám i po dalších dílech, třeba bych pro změnu mohla začít tím prvním :-)

14.12.2016 4 z 5

Psycho: Sanatorium Psycho: Sanatorium Chet Williamson

Kniha je poměrně čtivá (mě alespoň bavila), ale nic až tak zásadního se v průběhu četby neděje. Tušení oč v knize vlastně jde jsem měla už někdy v půlce příběhu a když se na konci vše vysvětlovalo, tak jsem zas až tak mimo nebyla.

14.12.2016 3 z 5

Urban Games Urban Games A. T. Jurasek (p)

Celkově je kniha napsána doopravdy čtivě. Jak jednou začnete, tak máte problém knihu odložit. Díky tomu, že se vypravěči často střídají a v tom nejlepším vypráví zase někdo další, jsem byla nucena číst a číst. Byla jsem doopravdy zvědavá, jak to všechno dopadne, a zda-li mí oblíbení soutěžící dojdou až na konec hry a stanou se vítězi.

Ahoj z nebe Ahoj z nebe Laurie Frankel

První část příběhu se poměrně táhla, byla nezáživná a třetí část byla dlouhá, nikam se neposunula, ano, lidé umírali, ale stejně mi přišlo, jako bych stála pořád na místě. Příběh jako takový se nečetl zas až tak špatně, jen v něm chybí nějaký náboj, jiskra... Potenciál by tady byl, ovšem autorka jej prostě nevyužila, což je velká škoda.

14.12.2016 2 z 5