BlackBlade BlackBlade komentáře u knih

Vládci strachu Vládci strachu Jiří Kulhánek

Čteno už podruhé a zase jsem se bavil. Skoro nekončící akce, kde jeden průšvih navazuje na druhý. Zajímavý námět o upírech nejen v ČR a nejen v současnosti.
Bohužel jsou tam často nesmyslně dlouhá souvětí, což ubírá na plynulosti a rytmice četby. Za tohle dávám hvězdu dolů.

17.06.2021 3 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Nedosahuje kvalit 2. dílu, ale stále solidní úroveň příběhu. Pokračuje v dějové lince oddělení kriminální policie v Edinburgu, ukazuje její zákulisí stále více a rozvíjí vztahy mezi jednotlivými kolegy. Těším se na další díl.

17.06.2021 4 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Lepší, než první díl. Zajímavý námět, stavba příběhu a dobré rozuzlení.

17.06.2021 5 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Ale jo, mě se Theo Cray líbí! Nezvyklé řešení kriminálních zločinů, se kterým jsem se doposud nesetkal. Mnoho kroků navazuje a střídá se s high-tech bio laboratořemi, což je dobré koření. A líbí se mi docela logické chování Thea, i když je často na hraně zákona. Ale s tím si hlavní hrdina hlavu moc nedělá, má dobré kontakty a manželku, která peče skvělé zákusky. Úplně jsem dostal chuť... na zákusky, pochopitelně :)

19.04.2021 4 z 5

Umrlčí cesta Umrlčí cesta Peter May

(SPOILER) Nápad se ztrátou paměti? Dobré...
Způsob chování hlavního hrdiny? Divný...
Rozuzlení? Tak nějak normální...
Závěrečná bouře na ostrově? Kliše...

(mini)SPOILER:
Zajímavý nápad, jak upozornit, že včely jsou nejdůležitější tvorové na celém světě. Škoda, že si to málokdo uvědomuje, nadnárodní korporace nevyjímaje...

13.04.2021 3 z 5

Partner Partner John Grisham

Dobře napsáno, příběh se postupně rozmotal na jasné konce, které měly hlavu i patu. A úplný závěr tomu nasadil korunu, že všechno nemusí klapnout dle plánu.

07.04.2021

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Lepší, než první díl. Neotřelé způsoby, nové možnosti ve vyšetřování... Ale jak mu to šlo bez jediné chyby od ruky, to mi nesedělo. Prostě to šlo až moc hladce.

07.04.2021 4 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Také se připojím ke kritice, protože tolik nelogických "seků" v závěru knihy na farmě Lazar jsem prostě nepobral a chtěl s tím už fakt seknout. Nechci psát spoilery... Nakonec jsem to doposlouchal (nic lepšího jsem zrovna staženo neměl a to tu knihu zachránilo).
Naštěstí mají další knihy lepší hodnocení, tak zkusím pokračování a soukr. detektiv David Raker dostane ještě šanci. Nebo spíše autor Tim Weaver ;)

15.03.2021 2 z 5

Magický prazdroj Magický prazdroj Terry Pratchett

NE, prostě ne, končím s Pratchttem. Přečetl jsem prvních 6 knih zeměplochy a stačilo. Mám rád fantasy, ale jeho Zeměplocha je něco jako parodie na fantasy s odkazy na problémy společnosti v reálu.
Ten humor mi nesedí a tohle byla fakt už splácanina.
Na druhou stranu trochu obdivuji, jak se neváže "pravidly fantasy" a jede si svoji ligu. Ten chlap prostě musí jet LSD 3x denně, jinak to není možné :)))

08.03.2021 1 z 5

Jmenuju se Ozzy Jmenuju se Ozzy Ozzy Osbourne

Skvělý příběh, správně ostrý, dobře sebekritický.
Divím se (a nebudu sám), že Ozzy žije :D

25.02.2021 5 z 5

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

Nápad a prostředí se mi líbilo, ale děj byl dost předvídatelný.
Knihu jsem chtěl odložit téměř pokaždé, když autor začal popisovat zvířata. Asi moc koukal na Jurský park, protože do děje zasazoval 12metrové anakondy, obří stoleté kajmany a půltunové jaguáry. Nevím, proč to dělal, zda cílil na tupé čtenáře s cílem je ohromit za každou cenu.
Za mě dost průměr. A ten závěr? Vážně bude zvíře sázet semínka?? To už bylo moc.

10.02.2021 2 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

(SPOILER) Výborný detektivní příběh o moderním otroctví s poselstvím, že se to bohužel děje, i když se o tom ve společnosti nemluví (nebo raději nechce mluvit).
Kniha v hlavní dějové linii nenavazuje na předchozího Lazara, jde o samostatný případ, ale jak už bylo jinými komentujícími netaktně naznačeno, v epilogu se opět objevuje náznak "Nemesis" Joony Linny. A spisovatelská dvojice Lars Kepler nás opět láká na další pokračování.
Hodnotím 5/5, protože se mi tam líbí jeden logický detail, který spousta jiných autorů ve snaze gradovat napětí úmyslně přehlíží - že si Joona před poslední akcí zavolá z auta na pomoc zásahovku a pomoc. V reálu by to vypadalo stejně a to oceňuji.
Dále se mi líbila pasáž z ilegálního klubu "Orlí hnízdo", kde každý z detektivů prožil vlastní příběh, na který jen tak nezapomene.
PS: Čtěte sérii popořadě, od prvního dílu až sem, jinak vám unikne spousta detailů a souvislostí.

26.01.2021 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

(SPOILER) Souhlasím s několika dalšími komentujícími, že hlavní záporák byl až moc geniální a některé situace řešil až moc dobře (hlavně v tom úkrytu... ). Ale jak skvěle zmanipuloval tu rodinku, co hlídala (vy víte koho), mazec. Víc už psát nebudu, abych neprozradil moc.
Jinak celá série s Joonou je super. A otevřený závěr? Kde je další díl! Už hltám další...

19.01.2021 4 z 5

Těžký prachy Těžký prachy Ed McBain

Za mě spíše slabší příběh, z 87. revíru jsou i mnohem lepší...

13.01.2021 3 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Dám 4/5, ale subjektivně někde na pomezí 3-4 hvězdiček (70 %).
Příběh mi přešel podobný, jako Zabijáci od J. A. Olsena, kde vyšetřuje moje další oblíbená dvojice detektivů z oddělení Q. Nebudu dál psát spoilery, jen se zmíním, že akce v loděnici mě zklamala, ale samotný záporák - lovec - byl skvěle vykreslený. A zajímalo by mě, jak vypadá Saga Bauerová, abych mohl porovnat svůj vkus na ženy s autorem :D

Doporučuji opět, jako všechny série, číst postupně od prvního dílu. A těším se na další.

15.11.2020 4 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Příběh Velina mi připomíná alternativní historii s občasnými prvky fantasy, podobně, jako Píseň ledu a ohně (Game of Thrones pro neznalce knižní předlohy). A je to čistě jen náhoda, že se to jmenuje podobně, nebo se autor chtěl "přiživit" ?? Odpověď je na každém z vás :)

K příběhu samotnému = rozhodně to NENÍ fantasy.

Kolik fantasy prvků / postav / zvířat / kouzel v té knize je, když pominu to, že Vélinovi občas "hučí v hlavě"?? Pár náznaků, jinak je to středověk / alternativní historie jak poleno ;)
Příběh je dlouhý, ale má to přes 600 stran, tak se nedivte, že je tam občas "vata".
Spíše mě vadí pokračování knihy, kdy se příběh rozpadl na několik dějových linek (zase inspirace ve slavnější linii?). A doufám, že tam bude konečně to fantasy :D

24.09.2020 3 z 5

Bankéřova žena Bankéřova žena Cristina Alger

Autorka čtivým způsobem přiblížila realitu offshorových bank a tajných kont ve Švýcarsku. Ve skutečnosti je to mnohem zamotanější, ale pro obecný přehled, jak to ve světě velkých financí chodí, je to reálné.
Za ten konec bych ji ale nakopl, tím to shodila z průměrné knihy (3 hvězd) na medovou pohádku... Do konce týdne si nebudu sladit kafé :)

16.09.2020 2 z 5

Goldstein Goldstein Volker Kutscher

Goldštajn nebo Goldstýn, o kterém kniha vlastně zas až tak moc není :)
Opět dobrá detektivka (čtená ušima), která je uvěřitelná, zápletka v pořádku.
Gereon a Charlie jsou jak sinusoida, jednou nahoře, podruhé dole. A pan "Šklebil" mě mooc bavil :)

28.07.2020 4 z 5

Tichý zabiják Tichý zabiják Volker Kutscher

Opět zajímavé detektivka a netradiční prostředí meziválečného Německa v 20. století.

15.07.2020 4 z 5

Kola Kola Arthur Hailey

Za mě určitě nejslabší kniha mistra románů Haileyho. Nějak jsem se nechytal...

15.07.2020 2 z 5