Magický prazdroj ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

Zrodil se mág tak mocný, že proti němu jsou ostatní mágové jen varietní hudlaři, a sama jeho existence přivede Zeměplochu na pokraj panmagické války. Jediný, kdo mu stojí v cestě, je Mrakoplaš, nedostudovaný mág, jenž chce zachránit svět, nebo alespoň tu část, na které se právě sám nachází.

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/196063/big_magicky-prazdroj-QPN-196063.jpg 4.31326
Nahrávám...

Komentáře (105)

Kniha Magický prazdroj

Taj-ka
předevčírem

Klasická Zeměplocha, ačkoli v tomhle díle dostala tak na frak,že by mě zajímalo jak se s tím ďál vyrovná.

u_marketa
28. října

(+ SPOILER) Opětovné setkání s úžasně vtipným Mrakoplašem - mágem, nebo mákem, kterej byl stvořenej pro poklidnou nudu, ale jako na potvoru se mu furt děje něco, co vyžaduje akci přímo životu nebezpečnou. Tentokrát nezachraňuje jen sebe, ale celý svět, který svou stěží ovladatelnou magickou mocí boří supermág Peníz. Jeho kroky vede otec, kterej měl zemřít, ale zvládl se na poslední chvíli tvrdohlavě převtělit do kouzelné hole, která dělá společníka jeho supermocnému synovi. Smrť nad tím přimhouří oko s podmínkou, že pokud synek hůl zahodí, pro otce život definitivně končí. Mrakoplaš, opíjející se z nedostatku pochopení, mezitím v hospodě potkává namakanou dceru Barbara Cohena, která je v Ankh-Morporku obávaným zlodějem, a utvoří s ní poněkud komickou dvojici. Arcikancléřský klobouk, který stejně jako Mrakoplaš větřil na neviditelné univerzitě supermága, ale na rozdíl od čaroděje mu to někdo věřil, si ji vybral, aby s tím něco udělala. A tak se Conina s Mrakoplašem vypraví za moře. Supermág Peníz sem mezitím posílá kopu mágů a ovládá magii na celém světě. Dojde i na útěk na létajícím koberci, kterej na několikátej pokus Mrakoplaš a spol. rozrolují správně, a finální boj, kdy čarodějovi otrávenému neustálou nevyžádanou akcí nezbyde nic jiného než se po poradě s orangutaním knihovníkem zničené neviditelné univerzity sám postavit supermágovi. Hodí si teda do ponožky cihlu, roztočí ji a jde na to.

No... pořád teda žádný z dílů Úžasné Zeměplochy nepřekonal úplně první, Barvu kouzel, ale tenhle je taky výbornej. Jako bonus se těšte třeba na opilé Zavazadlo, cestování v džinově lampě a rozpačitý hovory o libidu čarodějů, který bych z knížky klidně vynechala. Do budoucna si přeju více Mrakoplaše :)


lucky4ever
30. srpna

Nevím, čím to je, ale knihy o mázích a Mrakoplašovi mi přijdou jako neuvěřitelné slátaniny. Ostatní knihy mají celiství děj, ale kdybychom u knih s mágy vzaly jen konec a začátek, vůbec nic by se nestalo. Středová část slouží pouze k nahnání počtu stran. Navíc také závěry mi přijdou unáhlené.

Rony70
19. května

Vynikající kniha. I když se mi první díl - Barva kouzel - líbil, tak tohle je ještě o dost lepší. Příběh je takový víc ucelený a logičtější a po celou dobu četby jsem se ani jednou nenudil a mockrát jsem se zasmál autorovým postřehům a popisům.

Metla
14. dubna

„Nevím proč, ale mě vyhlídka na téměř jistou smrt v neznámých zemích a pařátech exotickejch oblud vůbec neláká. Zkoušel jsem to, ale nějak jsem tomu nepřišel na chuť. Nic pro mě. Každej podle svýho gusta, to je moje řeč. Já jsem člověk stvořenej k tomu, aby se v klidu nudil.“

Málo platné, Mrakoplašovi není dopřán vytoužený poklidný život, jelikož přitahuje katastrofy biblických rozměrů spolehlivěji než lejno mouchy. A není sám, komu se osud odmítá příznivě naklonit: spanilá bojovnice/zlodějka Conina by ráda byla kadeřnicí, vládci Creosotovi vázne kariéra básníka a hubeňour Nijel, syn Třasořitky, se již třetí den dle příručky snaží být barbarským válečníkem, rektem konajícím rektovné činy.

„Na několik vteřin zavládlo bezdeché ticho. Všichni čekali, co bude dál. A pak ze sebe Nijel vyrazil válečný pokřik, na který Mrakoplaš do smrti nezapomene.
„Hm,“ prohlásil totiž, „kdybyste dovolili…“

A nesmíme zapomenout na mágy, prazdroj všech problémů, přibližujících Zeměplochu k Jakokalypse. Čtyři jezdci už vyrazili… a je s nimi náramná legrace. Stejně jako se Zavazadlem. A s oblíbenými autorovými poznámkami po čarou.

„Žužmelín = kožešina kunovité šelmy skvrnostaje. Skvrnostaj je malé černobílé zvíře podobné lumíkovi, které žije výhradně ve středových krajích. Jeho kožešina je vzácná a velmi ceněná - cení si ji především skvrnostaj sám; ten sobecký malý bastard udělá téměř cokoliv, jen aby se s ní nemusel rozloučit.“

Nevidím důvod rozepisovat komentář do větších podrobností, příznivci bláznivého humoru a vtipných hrátek se slovy si přijdou na své, ovšem doporučuji mít za sebou alespoň první a druhý díl Zeměplošské série. 75%

P.S.: Koukám, že už mi většinu citátů vyzobala Eremites. No co už, mazat nebudu, opakování je matkou senility nebo tak nějak.

ParallyShawy
31. března

Magický prazdroj jsem si pořídil jako malý kluk a to nejspíš byla chyba. Po letech jsem ji oprášil a přečetl. Řekl bych, že chvílemi člověk tuhle knihu čte se zaujetím a nic jiného nevnímá, ale pak nastane pasáž, kterou si přečte a nepamatuje si že ji vůbec četl. Přesto jsem se skrze ni dostal k dalším knihám z Úžasné Zěmeplochy a postupně si doplňuji své fantasy vzdělání.

BlackBlade
08. března

NE, prostě ne, končím s Pratchttem. Přečetl jsem prvních 6 knih zeměplochy a stačilo. Mám rád fantasy, ale jeho Zeměplocha je něco jako parodie na fantasy s odkazy na problémy společnosti v reálu.
Ten humor mi nesedí a tohle byla fakt už splácanina.
Na druhou stranu trochu obdivuji, jak se neváže "pravidly fantasy" a jede si svoji ligu. Ten chlap prostě musí jet LSD 3x denně, jinak to není možné :)))

NicMocVládce
04. března

Jedna z těch co bohužel nemám doma ve sbírce a nemůžu si jí přečíst znova. Doufám že brzy doplním a zopakuji :) .

1