bigbabe Online bigbabe komentáře u knih

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Nedělní oddychová literatura.

18.12.2018 3 z 5

Smoothies na zahřátí Smoothies na zahřátí Eliq Maranik

Velice pěkná kniha s konkrétními recepty a už jsem začala si dávat do mazáku vše zavakuované po 100 gramech a je to fakt super. Žádné výmluvy, že na to není čas.

13.12.2018 4 z 5

Postřehy z Londonistánu Postřehy z Londonistánu Iva Pekárková

Je to názor.
Důležité je, že se lidi opravdu musí občas zamyslet a nejen bez jakýchkoli informací odsuzovat jiné.

09.12.2018 3 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Jsou knihy, které jsou známé a v různých seznamech, co si člověk musí přečíst a pak, když si to přečte ... tak neví, co říct.
Z první části knihy mi bylo tak zle, stejně jako hlavní postavě ve druhé části, tak jsem měla, co dělat, abych to překousala.
A víc opravdu nevím, co říct.

09.12.2018 2 z 5

Můj I.Q. Můj I.Q. Iva Pekárková

Úplně nevím, co si o tom mám myslet. Od začátku jsem to četla jako, že to je její příběh, protože zatím všechny její knihy byly opravdu, ne vymyšlené. Pa jsem si říkala, jestli je to možné. Možné to samozřejmě je, jen jako jestli ona? Pak jsem začala přemýšlet, jestli to je pravda nebo je to smyšlený příběh. Pak začalo přituhovat, ale až konce stejně nevím, jestli je to smyšlený příběh nebo popis skutečné události.
A díky tomu jsem to četla až do konce se zatajeným dechem.

27.11.2018 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Humorné, přečteno za jedno odpoledne, ale že bych se za břicho popadala, asi ne. V každém případě super kniha na mrznoucí neděli. Mělo to spád, dobře se to četlo.

18.11.2018 3 z 5

Nahota feminismu Nahota feminismu Josef Hausmann

Rychločtením. Některé názory zajímavé, ale jednostranné.

18.11.2018 1 z 5

Mužský šovinismus pro pokročilé Mužský šovinismus pro pokročilé Josef Hausmann

Základy mužského šovinismu se mi líbily, pamatuji se, že jsem se u toho řehtala jak střelená. Teď se ptám, jestli je mezi těmito knihami opravdu tak propastný rozdíl nebo je to časem, věkem a obdobím, kdy jsem četla první a druhou knihu? V této si myslím, že to autor přehání do krajností a stále dokola opakuje, že ženy jsou hysterky. Samozřejmě pár takových z dálky znám, ale člověk si své přátelé může vybrat a tak mezi takovými ženami a páry nežiji a přišla mi tato kniha dost přitažená za vlasy.
Jediné, co se mi nakonec líbilo byla poslední kapitola s názvem: Závěr; za vše mohou geny, kde pokud jsem autora správě pochopila, za všechny ty "špatné" vlastnosti ženy vlastně chválí, jinak by lidstvo vyhynulo.
A pak ještě Pohádka místo doslovu.

29.10.2018 2 z 5

Jez, abys žil Jez, abys žil Joel Fuhrman

Teoretická část se mi docela líbila, vezmu si z toho pár rad, ale část s recepty je pro vesnickou holku úplně k prdu. Asi by se daly sehnat všechny ty některé divné suroviny, ale asi by se mi nechtělo.

29.10.2018 3 z 5

Zločiny ve státním zájmu: Rodinné tragédie na evropských knížecích dvorech Zločiny ve státním zájmu: Rodinné tragédie na evropských knížecích dvorech Helga Thoma

Stručné základ dějin evropských vládců 15. a 16. století. Oceňuji prolínání se kapitol, návaznost a vysvětlení příbuzenských vztahů.

23.10.2018 3 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Musím přiznat, že jsem toto nečekala. Klasik se každý trochu podvědomě bojí, ale toto jen tak nadčasové a pravdivé i dnes až z toho jde opravdu hrůza.

20.10.2018 4 z 5

Město šílenců Město šílenců Dave Barry

Trochu ve stylu Pařba ve Vegas apod., které jsem viděla jen jedním půl okem, ale knižně se mi to moc líbilo a zasmála jsem se u toho moc.
Přečteno na dva dechy, jak to mělo spád.

20.10.2018 4 z 5

Charakter (taky ještě mädchen, ničema a oskar) Charakter (taky ještě mädchen, ničema a oskar) Jiří Šimáček

Přečteno za dva dny a do práce jsem šla z kruhama pod očima, musela jsem to dočíst. Dlouho jsem se tak nezasmála, super styl psaní, rychlý, vtipný, životně pravdivý. Zajímavý pohled tří odlišných lidí věkem, pohlavím i postavením na jednu stejnou životní situaci a rozuzlení na závěr - je to fakt Charakter!

02.10.2018 4 z 5

Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích!!! Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích!!! Petra Vejvodová

K zamyšlení.

24.09.2018 3 z 5

Digitální detox Digitální detox Orianna Fielding

Tak vím díky této knize, že nejsem digitální závislá, což jsem tedy věděla i před tím, nenosím ze zásady mobil do hospody, na výlety, na párty ... ale bohužel jsem v knize našla spousty svých známých či (převážně mladších) kolegů, kteří k tomu mají dost blízko.
Průzkumy a statistiky byli prováděny v USA a tam bych to i nechala, na Evropu myslím, že to to trochu přitažené. Možná to k nám dojde, možná ne, nejsem až takový zaslepenci (si myslím).

16.09.2018 2 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Hustý.

11.09.2018 4 z 5

Dobrodružství v kuchyni Dobrodružství v kuchyni Ladislav Zelinka

Moc se mi tato kniha líbila. Humorným stylem bylo popsáno mnoho historických skutečností, jak byli vynalezeny různé potraviny, pití a drogy.
Autor má neskutečný rozsah vědomostí ve všech oborech a v této knize je uměl využít.

09.09.2018 4 z 5

Magoři Magoři Dave Barry

50 stran, víc jsem nedala. Přednost, kterou uvádí na zádi knihy, že děj je prokládán úvahami s hlavním dějem nesouvisejí si čtenář s potěšením přečte, jsem teda nepochopila. Bylo to jako, když mluví nějaká babka z Babovřesků, která je úplně mimo. Nic se nedovíte, děj nikam nespěje. A humor? Nepostřehla jsem.

19.08.2018 2 z 5

Superjídelníček II. Superjídelníček II. Petra Lamschová

Co se týká receptů, tak dle mé chuti o něco lepší než 1. díl. Děkuji.

22.07.2018 3 z 5

Randit můžeš až od čtyřiceti Randit můžeš až od čtyřiceti Dave Barry

Tak trochu jsem se zasmála, ale žádnej trhák to není.
Přečetla jsem si to na doporučení kamarádky, která přečetla od stejného autora jinou knihu a prý to bylo vtipné. Tu u nás v knihovně nemají a po této zkušenosti myslím, že nebudu utrácet ani za meziknihovní výpůjčku.

22.07.2018 2 z 5