Magoři

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Děj románu začíná v New Jersey, ale postupně se rozvíjí po celém světě, když se jeho dva protagonisté, kultivovaný Horkman a obhroublý Peckerman, kteří jsou vinou shody neuvěřitelných náhod považováni za nebezpečné teroristy, snaží nejprve vysvětlit svou nevinu a později už jen utíkají před policií. Kromě policie prchají i před skutečnými arabskými teroristy, před medvědy v zoologické zahradě, tajně plují na zaoceánském parníku, útočí s kubánskými revolucionáři na vládní palác, krmí hladové somálce, přispívají k zániku Hamásu, z hledaných teroristů se mění v obdivované hrdiny a nakonec shodou dalších neuvěřitelných náhod dokonce kandidují na úřad amerického prezidenta. Vyprávění je čtivé a děj má rychlý spád, občas prokládaný typickými vtipnými barryovskými úvahami o věcech, které s hlavním dějem vůbec nesouvisejí, ale které si člověk vždycky s potěšením přečte. kdo zná Barryho dřívější díla, toho tato kniha určitě nezklame, a kdo Barryho nezná, ten může se seznamováním začít třeba právě u ní. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169871/magori-169871.jpg 3.819
Žánr
Literatura světová, Humor
Vydáno, Talpress
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (9)

Kniha Magoři

Přidat komentář
james008
16.09.2019

Perfektní, gradace děje, střeštěné, byť okolo druhé poloviny poněkud předvídatelné a s nádechem jisté šablony. První polovina a následně hodnocení celku vychází pro mne výborně, protože jsem se u toho bavil, a to je nejdůležitější.

jprst
05.03.2019

Docela čtivá kniha, i když jsem toho názoru, že Barry už předvedl lepší věci, např. Velký průšvih. Ale tenhle barryovský způsob humoru mi docela sedne a tak jsem se příjemně pobavil, někdy je prostě záhodno dát si něco lehčího.


bigbabe
19.08.2018

50 stran, víc jsem nedala. Přednost, kterou uvádí na zádi knihy, že děj je prokládán úvahami s hlavním dějem nesouvisejí si čtenář s potěšením přečte, jsem teda nepochopila. Bylo to jako, když mluví nějaká babka z Babovřesků, která je úplně mimo. Nic se nedovíte, děj nikam nespěje. A humor? Nepostřehla jsem.

Mayaku
17.01.2018

Tohle je hodně zběsilá knížka s dost specifickým a místy i dost obhroublým humorem, který občas dosahuje docela mocné trapnosti a absurdity, a bláznivým příběhem plným neuvěřitelných náhod. Chvílemi mi bylo i trochu trapně, co to vlastně čtu, ale přesto mě kniha hodně pobavila a mnohokrát ve mně dokázala vyvolat masivní záchvaty smíchu.

karel0684
09.05.2016

Přečteno během jednoho dne. Místy jsem se smál a místy až styděl za určitou trapnost, kdy autor hnal situace až moc do krajnosti. Ale to je Dave Barry. Toho smíchu bylo víc. A vysvětlí mi někdo, proč je autor tak posedlý toaletami?

magnolia
12.11.2015

To byla šílenost, souhlasím s předchozími komentáři. Vtipné to je, i když humor je místy "fekální". D.Barryho už trochu znám, občas nezaškodí si něco takového přečíst, ale pravda je, že ke konci jsem už byla přesycená nevšedními zážitky obou magorů (a začínala se stydět za to, co to vlastně čtu:)

furba
27.08.2015

Výborná humoristická kniha, u které jsem několikrát vyprskl smíchy. Intelektuálně není příliš na výši, ale to se u podobné knihy ani moc neočekává. Hlavní je, že dokáže zlepšit náladu, a to opravdu dokonale. Děj knihy rychle plyne, takže jsem se při jejím čtení opravdu nenudil.

Clara del Valle
25.06.2015

Knihu jsem měla na dovolené a pobavila jsem se. Žádná velká literatůůůra, žádný intelektuální humor, nicméně mně knížka sedla:-)

1

Autoři knihy

Dave Barry
americká, 1947
Alan Zweibel
americká, 1950

Kniha Magoři je v

Právě čtených1x
Přečtených23x
Čtenářské výzvě4x
Doporučených3x
Knihotéce4x
Chystám se číst5x
Chci si koupit1x