Digitální detox

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Najděte v přetechnizovaném světě ztracenou vnitřní rovnováhu Kdy jste si naposledy vyšli na procházku bez chytrého zařízení? Kolik času denně strávíte zíráním do podsvícených obrazovek? Je první věcí, kterou ráno uděláte, to, že sáhnete po mobilu? A necítíte se někdy zválcovaní přetlakem informací, textovek, mailů a upozornění? Možná přišel čas, abyste si dopřáli digitální detox. Na stránkách této knihy naleznete příklady, jak digitální technologie negativně vplývají na každodenní životy nás všech, ale i rady a tipy, jak se z jejich vlivu vymanit. V žádném případě nejde o to, abyste techniku přestali používat úplně. Jen se stanete jejím pánem a začnete ji využívat efektivněji. Přehledné detoxikační plány vás provedou drobnými změnami, které můžete učinit v běžném režimu dne, i delšími pauzami, kdy si od techniky odpočinete opravdu intenzivně....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366291/digitalni-detox-o4G-366291.jpeg 3.214
Žánr
Zdraví
Vydáno, CPress
Orig. název

The Essential Digital Detox Plan: How to achieve balance in a digital world, 2015

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Digitální detox

Přidat komentář
Zania
27.03.2019

Kniha nijak zvlášt neoslnila. Na každé straně statistika, které mě absolutně odrazuje nebo mi nepřipadá zajímavá. Na druhou stranu tipy na aplikace doporučuji a pomohla zamyslet se a zbavit se zbytečných soc. sítí i aplikací.

jsemvlastovka
12.02.2019

Od knihy jsem nic nečekala, ale příjemně mě překvapila. Obsahuje konkrétní tipy a triky, doporučuje aplikace, je opravdu velice praktická. Bála jsem se, že si jen přečtu něco ve smyslu "být pořád online ti škodí, tak přestaň," ale kniha je vážně nápomocná.


bigbabe
16.09.2018

Tak vím díky této knize, že nejsem digitální závislá, což jsem tedy věděla i před tím, nenosím ze zásady mobil do hospody, na výlety, na párty ... ale bohužel jsem v knize našla spousty svých známých či (převážně mladších) kolegů, kteří k tomu mají dost blízko.
Průzkumy a statistiky byli prováděny v USA a tam bych to i nechala, na Evropu myslím, že to to trochu přitažené. Možná to k nám dojde, možná ne, nejsem až takový zaslepenci (si myslím).

sola_lupa
12.08.2018

I po přečtení jsem z knížky taková lehce rozpačitá. Nejprve bych chtěla zmínit že jsem si ji půjčila hlavně ze zvědavosti.
Co se začátku knihy týče, je to docela hezký souhrn toho, jak je naše celosvětová populace podle všech dostupných průzkumů a vyjádření degradovaná díky informačním technologiím, tedy pardon, hlavně díky smskám (a jejich zkratkám jako ASAP) a sociálním sítím. Tato část pro mě byla asi nejzajímavější. Poté přišly narážky, že vlastně jediné online zlo jsou maily a sociální sítě (asi ještě neznají youtube a neúnavné pročítání náhodných stránek na internetu, které jsou hned za sociálními sítěmi tím největším zlem).
Co do postupů jak se odpojit... No, spíš mi to přišlo jako žít podle seznamů, které by mě zavalily stejně rychle a účinně jako přemíra digitálních informací. Z celé knihy jsem měla pocit, jako kdybychom neuměli žít sami o sobě bez návodu na "šťastný" život.
Místo knihy by bylo jednodušší a asi i bohužel účinnější říct: "Neseď na zadku a pojď si se mnou zahrát badminton nebo se projít na Praděd a ten mobil použij jen jako měřák ušlých kroků, ať víme, jestli si budujeme fyzičku a hlavně se díky němu neztratíme, protože to má pořádnou mapu, která je podrobnější než turistická mapa."

SuperMum
11.05.2018

Tato útlá knížka je velmi pěkně zpracovaná a čtivá. Je proložena příjemně zelenkavými stránkami a rámečky se studiemi, citáty nebo novými kapitolami, takže už v průběhu četby jsem měla pocit úspěšné detoxikace.