bigbabe bigbabe komentáře u knih

Alenka v říši divů / Alice in Wonderland Alenka v říši divů / Alice in Wonderland Lewis Carroll (p)

Alice můžeme mít zřejmě úspěch, nejen díky slovním hříčkám, které se nedají přeložit do jiného jazyka, ale také z důvodu jejího publika (anglické děti i dospělí).¨
Alenka na tom už tak dobře asi není i kvůli jinému českému smýšlení a myšlení.
V angličtině jsem se i zasmála, číst to pouze v češtině, tak bych asi kroutila hlavou, co to je za nonsense.

16.02.2018 3 z 5

Domácí krabičková dieta 2 Domácí krabičková dieta 2 Alena Doležalová

Stehenní kuřecí řízky, zasypte Kunovnakou nebo Moravankou, přidejte kečup ? a worcester, vegeta !? a pečte ...

14.02.2018 2 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Důležité téma, o kterém by se mělo psát, ale poutavost byla až tak od poloviny knihy. V první polovině mi to přišlo takové utahané a moc chat a moc jmen, které ze začátku spolu neměli nic společného ...

14.02.2018 3 z 5

Jakub a jeho pán Jakub a jeho pán Milan Kundera

Přečetla jsem (nejen proto) v rámci ČV 2018 jako knihu, která byla zmíněná v jiné knize.
Divadelní hry ne vždy úplně pochopím. Jednou bych měla zkusit propojit vidět i číst.
Mnoho divadelních her jsem viděla a nečetla, pár jsem se jich snažila přečíst, ale neviděla.
V této hře jsem trochu měla zmatek v postavách a rozuzlení mě tak šokovalo, že jsem si to musela přečíst ještě jednou celé, abych se ujistila, že jsem se nespletla ☺.

12.02.2018 3 z 5

Sen jménem Harry Potter - Životní příběh J. K. Rowlingové Sen jménem Harry Potter - Životní příběh J. K. Rowlingové Sean Smith

Musím souhlasit s předešlými komentáři, že první polovina knihy stála za nic. Kdybych nepřeskočila pár stran, možná i kapitolu, tak bych ji asi odložila.
Nicméně od kapitoly, jak se vydala do Portugalska to začalo už být zajímavé.
Né úplně souhlasím s názorem, že je chudinka nebo, že si za svůj osud z Portugalska nemůže ... min. z 50 % je to její zásluha, ale každý má svůj pohled. Důležité je, že se tomu uměla postavit a jít dál.
Harryho jsem ještě nečetla, mám ho na seznamu, ale někde níže.
Jako biografie je kniha celkem slušná, jen napsaná moc brzy.

12.02.2018 3 z 5

Klenoty klasické evropské kuchyně Klenoty klasické evropské kuchyně Roman Vaněk

Je mi denodenním průvodcem.

10.02.2018 5 z 5

Domácí krabičková dieta Domácí krabičková dieta Alena Doležalová

Ze začátku to bylo zajímavé čtení pro někoho, kdo je v tomto "oboru" úplný nováček. Informace o vitamínech, živinách, bílkovinách, ... kalorické tabulky.
Ale, když jsem se dostala k receptům, tak jsem byla trochu v šoku. Vaří se z kečupu (to jsem ani před tím nikdy nejedla), vegety (to už vůbec snad nelze komentovat), majonézy, fazolí z konzervy, ...?
Tak to se myslím stravuji zdravěji a jdu se raději proběhnout, abych shodila ty kila po té, co jsem přestala kouřit. Zlatej Havlíček.

10.02.2018 2 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Vzhledem k počtu hodnocením Vám ho nijak nepokazím, ale abych byla spravedlivá k jiným knihám, kterým jsem dala víc hvězd, víc jich dát nemohu.
Příběh je jednoduchý přímočarý, nikam se nevyvíjí. Styl psaní také není nijak zvlášť úchvatný.
Přečetla jsem to za dva dny nemoci, asi jako když nedávají nic v televizi, tak se kouknete na cokoli.

10.02.2018 2 z 5

Romeo & Julie 2300 Romeo & Julie 2300 Vladimír Páral

Vybrala jsem si tuto knihu do Čtenářské výzvy na téma - autor mého kraje, ještě před přečtením jsem si řekla, že jí dám do tématu - kniha mého roku narození a tak po čtvrtině knihy jsem se rozhodla ji dát do tématu - žánr, který běžně nečtu.
A u toho i zůstane. Bohužel nemohu dát víc než dvě hvězdy, protože bych tím urazila knihy, kterým jsem dala tři. Chápu, že někdo má rád vdolky a někdo holky, ale tohle opravdu není šálek mého čaje.
Kromě žánru sci-fi a stylu podání romantického příběhu mě rozčiloval i styl psaní, kdy .. zřejmě úmyslně ... byla ve větách vynechávána slovesa a některé věty byly úplně divně stylizované, tam jsem pochopení už vůbec nenašla.
Myslela jsem si, že si dám dalšího Párala jako autora mého kraje, ale asi se raději vrhnu do Máchy a jeho Máje, to nemůže být horší.

03.02.2018 2 z 5

Jedna + 1 Jedna + 1 Monika Peetz

Vzhledem k sérii Úterních žen, kterým jsem dala po třech hvězdách, musím dát dvě. Není to špatná kniha, ale je to jednodenní oddechovka; žádná hloubka. Na relax nebo do čekárny k lékaři super.

22.01.2018 2 z 5

Einstein & Einstein Einstein & Einstein Marie Benedict (p)

Upřímně nevím, co k této knize říct. Podobně jako názory přede mnou. Je to beletrie? Pak je to slabý ženský románek. Je to pravda? Pak je to uchvacující příběh ženy, která si nechala ... na hlavu.
Víc k tomu nevím, co říct.

19.12.2017 3 z 5

Horem pádem - Kráska v nesnázích - Medvídek - Filmové povídky Horem pádem - Kráska v nesnázích - Medvídek - Filmové povídky Petr Jarchovský

Nevidět filmy, povídky by mě asi moc nezaujaly a možná bych byla i zmatená z postav.
Vyprávění bylo strohé bez bližších popisů pocitů, prostředí. Jen takový soupis, co se stalo.

26.11.2017 3 z 5

Úterní ženy Úterní ženy Monika Peetz

Průměrná četba, proto tři hvězdičky, ale super nedělní odpočinek. Určitě si přečtu i další díly.

01.10.2017 3 z 5

Strašné pověsti české aneb Hrdinné příběhy Bohemanů uprostřed Evropy (Od Keltů k Boleslavům) Strašné pověsti české aneb Hrdinné příběhy Bohemanů uprostřed Evropy (Od Keltů k Boleslavům) Ivan Krejčí

Pokud někdo chyběl ve škole na dějepis, tak je to ta nejlepší kniha. Zábavná a přesto poučná.

02.07.2017 4 z 5

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

Musím se připojit ke skupině, která asi nedospěla k pochopení významu této knihy a co nám chtěl autor říct. Vybrala jsem si ji pro Čtenářskou výzvu a matně si pamatovala, že už jsem ji četla. Tak ani tenkrát (r.2002) ani dnes jsem neviděla nic mezi řádky.

02.07.2017 2 z 5

Co si muži nepřejí, aby ženy věděly Co si muži nepřejí, aby ženy věděly Mike Smith

Prvních třicet stran jsem se smála, až jsem se za břicho popadala, ale pak to upadlo a ke konci to bylo jen o navádění žen k tomu, aby mužům hlídali peněženky, bankovní účty, diáře, telefony, aby jim stále telefonovaly, stále je hlídaly. A to už není moje kafe.

14.03.2013 2 z 5