bigbabe bigbabe komentáře u knih

Já zhubnu zdravě a natrvalo: Můj průvodce na 12 týdnů Já zhubnu zdravě a natrvalo: Můj průvodce na 12 týdnů Iva Málková

No, četla jsem ji možná i déle než 12 měsíců. Dle mého názoru zatím nejlepší cena na toto téma i přesto nebo možná právě proto, že tam nebyl jediný recept.

10.07.2018 4 z 5

Dešťová hůl Dešťová hůl Jiří Hájíček

Z těch tří z trilogie se mi četla asi nejlépe.

05.07.2018 3 z 5

Červená královna Červená královna Matt Ridley

Uf, tak jsem to teda překousala. Ráda se něco dozvím, tak mám ráda populárně naučné knihy, ale tohle bylo naučné a nezáživně napsané, takže to byla spíš skripta povinná pro gymnázium než četba pro laika.

28.06.2018 2 z 5

Třicet dva hodin mezi psem a vlkem Třicet dva hodin mezi psem a vlkem Jan Tichý

Pribeh se odehrava ve meste, kde ziji, takze jsem pri popisu ulic a budov presne vedela o co jde a to je zvlastni pocit. Co se tyka pribehu; uz jsem takovych precetla mnoho a stale je to drsne.

21.06.2018 2 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Jako kniha ctena u more dobry, ale jinak bych si ji za 349,- teda nekoupila. Tretina stranek uz vypadana (z knihovny) a ja k tomu prispela nekolika dalsimi. Urcite zadny literarni zazitek. A bohuzel mozna i trochu menim nazor na autorku ... k horsimu. Ani jsem se moc nezasmala.

21.06.2018 2 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Krásný příběh o lidské povaze. Rozhodně to není dětská kniha. ♥

12.06.2018 4 z 5

Skleník Skleník Karel Václav Rais

3. kniha v krátké době, kde si nevím rady, jak se poprat s příběhem. Jak se lidi k sobě chovají v té době minulé.
Bohužel, když se nad tím ale člověk zamyslí; dnes jsme k sobě možná více upřímní (až to bolí) a pokrytečtí jiným způsobem než v těchto knihách popsáno jest.

11.06.2018 3 z 5

Já, Mattoni - Legenda o prodavači vody Já, Mattoni - Legenda o prodavači vody Petr Zikmund

Přečteno v rámci čtenářské výzvy.
Seriál jsem neviděla.
Opět jsem měla podobný pocit jako u čtení Jany Eyrové. Prostě někdy nechápu to chování lidí v minulém století nebo i tisiciletí, kde v rámci slušných mravů svým chováním ubližují sobě nebo ostatním. Je to paradox, který nějak nedokážu skousnout. Aby lidi neřekli nebo proto, že se to nehodí, tak se chovají tak, že někomu ublíží. Mám raději dnešní přímou dobu.
Žiju podle hesla: "Nenuť mě číst mezi řádky, řekni, co chceš nebo jdi do ...."
Jako příběh to bylo moc krásné a poučné i z oblasti historie.
Děkuji autorovi.

26.05.2018 3 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Taková odpočinkovka, některé pasáže byly trochu moc myslím nereálné.
Ale celkově super víkend.
Na rozdíl od ostatních, jak pročítám komentáře zde a u Okamžiků štěstí to mám naopak. Okamžiky mě nadchly, toto jen tak vyrelaxovalo.

06.05.2018 3 z 5

Cela číslo 17 Cela číslo 17 Dominik Dán

Detektivky běžně nečtu, jen když mi manžel něco strčí do ruky: to si musíš přečíst. Ale tohle nebyl ten případ. Dokonce ani výzva: co běžně nečtu, ale využila jsem to jako výzvu: kniha od slovenského autora.
Detektivky běžně nečtu, protože mě vždycky štve, když od poloviny či třičtvrtiny znám vraha. Nevím, jestli na to mám "talent", ale i zde se mi to stalo. Jen jsem počítala s jiným motivem vraždy.
Nicméně dávám tři hvězdy, čtyři dávám výborným knihám a pět výtečným. (-:

23.04.2018 3 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

I přes velikonoční povinnosti přečteno za dva dny. První knihu této volné trilogie jsem si přečetla kvůli výzvě jako oceněnou Magnesia Litera a z tohoto druhé dílu jsem příjemně překvapena.
Líbil se mi víc, mělo to švunk.

02.04.2018 4 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Jsem z toho unavená. Skoro tak unavená, jako z Atlasovi vzpoury. Tím neříkám ,že to nebyl hezký příběh, ale strašně těžký. V určitých místech jsem měla pocit, že čtu tři knihy najednou, které se dohromady splácaly a mají společné hrdiny, ale ne pointu.
První, co mě nepříjemně naladilo byl styl tisku tohoto vydání, písmenka strašně malá, řádky hodně nahuštěné a poslední řádek tak nízko, že při čtení posledního řádku byste knihu museli držet pinzetou.
Prvních devět kapitol jsem docela protrpěla, skoro víc než u předcházející knihy, kterou jsem četla. Nemohla jsem se ztotožnit se způsobem výchovy a chování zde popisujícím.
Od desáté kapitoly to začalo být trochu čtivější, hlavně se začalo také trochu něco dít. Od myslím sedmnácté a pak čtyřiadvacáté a devětadvacáté kapitoly jsem právě měla pocit, že jsem najednou v jiných knihách. A i v těchto jsem měla pocit, že se nemohu ztotožnit se způsobem chování a rozhodování postav na základě konvenční upjatosti i kdyby to samotného člověka stálo život. Nemyslím, že moje nepochopení by bylo způsobeno stoletím, ve kterém žiji. Např. neměla čas se starat o dítě, protože se musela starat o manžela? Co dnešní ženy, které k tomu chodí do práce a nemají žádné služebné? (-:
V několika kapitolách na mě kniha byla moc duchovní.
Když to porovnám s o čtvrt století starší knihou Rozum a cit, je toto moc utažené a složité.

31.03.2018 3 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Předem jsem si o knize nezjistila nic, moje knihovnice mi jí prostě strčila do ruky, když jsem jí požádala, že bych chtěla splnit bod tématu něco o válce v Knižní výzvě.
Byla jsem příjemně překvapena, že kniha nebyla jen o krátkém válečném nebo poválečném období, ale že zasahovala až do roku 2000. Že příběh šel společně s jednou ženou celým obdobím od války až do současnosti a bohužel ukázal, co se o Češích říká, že si prostě nechaj všechno líbit.
Odejde Němec, přijde Rus a Čech se podřídí zas.

11.03.2018 3 z 5

Zahradnictví Zahradnictví Petr Jarchovský

Mám ráda Jarchovského knihy i filmy. Knihu jsem i přes její tloušťku přečetla téměř jedním dechem.
Oba díly filmu jsem viděla až 5 měsích. Bylo to oddechové a jsem ráda, že jsem četla před tím knihu, člověk pak ví i ty detaily, které ve filmu jsou vynechané nebo jen naznačené.

02.03.2018 4 z 5

Sedm dní bez Sedm dní bez Monika Peetz

Tak takovou očistu bych nepřežila.

02.03.2018 3 z 5

Lady Hamiltonová Lady Hamiltonová Alexandre Dumas, st.

Moje druhá kniha, když na vesnici pršelo a počítače nebyly (čteno v r. 1995).
Pamatuji si, že to bylo moc krásné a romantické a dokonce mě uchvátily právě i ty politické historické události.

02.03.2018

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Tato kniha je moje první, co si pamatuji. Jestli jsem před tím přečetla nějaké pohádky, tak ani nevím, možná tak Dášenku. Knihu jsem si půjčila od tety na vesnici, kde jsem trávila prázdniny a zrovna pršelo (počítače fakt nebyly).
Pamatuji se, že jsem se bála a že se mi o tom dlouho zdálo a že jsem pak i napsala povídku na podobné téma.
V každém případě se dá říct, že jsem se díky této knize stala knihomolem, i přesto, že tento žánr dnes není mým nejoblíbenějším.

Tajemství numerologie Tajemství numerologie Dawne Kovan

Pro 13-ti letou holčičku super, zvláště, když si může spočítat všechny svoje kluky. Dnes už na tyto "vědy" nevěřím.

Málo černý Varlata Málo černý Varlata Iva Pekárková

Odpočinkové čtení, které můžete prokládat jinými knihami s těžkými tématy.

01.03.2018 3 z 5

Abych přežila Abych přežila Yeonmi Park

Na jednu stranu nerada čtu taková témata, ale na druhou stranu se po přečtení dlouho usmívám na svět a jsem na všechny milejší než obvykle ♥, protože si člověk uvědomí v čem žije, jak žije a jaké má banální starosti.

21.02.2018 5 z 5