Lady Hamiltonová

Slavný příběh Emmy Lyonové, pasačky ovcí, která se stala lady Hamiltonovou, manželkou anglického velvyslance v Neapoli, a posléze milenkou anglického admirála Nelsona.

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29038/lady-hamiltonova-qM6-29038.jpg 3.990

La San Felice (3.)

Lady Hamilton ou Souvenirs d'une favorite (1865)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Euromedia

Andi

Přečteno za odpoledne. Od knihy jsem odběhla snad jen dvakrát - a to na záchod. Tak mě Emma a její příběh pohltil. Chtěla jsem vědět a znát víc, kam dál jí osud zavede, co dalšího zažije. Fandila jsem ji. Oblíbila jsem si ji. Opravdu jsem uveřila, že má admirála Nelsona ráda. (ikdyž v La San Felice jsem se dočetla, že ve skutečnosti by to snad mohlo být i jinak). Nevadí, jsem ráda za to, že jsem na knihu náhodně vztáhla ruku s tím, že zkusím od autora, po 3 mušketýrech, něco nového. A nelituji. Ani podruhé. Ani potřetí. Líbí se mi, jak Alexandre píše. Tak čtivě a poutavě. Mám jeho knihy ráda.
Je to zajímavá děva, ta Emma, se zajímavým životem. To jo.

klaramal

Příběh Lady Hamiltonové mě bavil a četla jsem ho s chutí, hlavně tedy v první části, kde se tolik nezabrušuje do politiky, přestože i ta mě většinou bavila. Musím se přiznat, že mě její život zaujal tak moc, že jsem si hledala doplňující informace na netu, takže jsem si před koncem knihy všechno vyspoilovala (možná proto mě ten konec tolik nebavil :D) každopádně určitě doporučuji))

bigbabe

Moje druhá kniha, když na vesnici pršelo a počítače nebyly (čteno v r. 1995).
Pamatuji si, že to bylo moc krásné a romantické a dokonce mě uchvátily právě i ty politické historické události.

Kája95
27.12.2017

V začátku jsem hltala každou stránku, závěrem mi přišli až nudné kapitoly, kde byla vylíčena politika a bitevní události. Chvílemi mi přišlo, že hlavni postava byla vykreslena jako největší chudinka, ktera za nic nemůže a přitom se vlastně vzdala bez ostychu svých prvních děti a manžela měla jen jako figurku aby se dostala do společnosti. Roman je výborně napsaný, ale jednu hvězdičku uberu za vykreslení Lady Emmy

intelektuálka
16.09.2017

Pěkný a čtivý příběh z historie Francie

03.09.2017

Moc zajímavá kniha, popisující pravdivý příběh, který se opravdu stal. A co mi bylo opravdu sympatické, byl osud Emminy dcery Horatie, která nakonec žila úplně jinak než její matka...

Leňa287
10.02.2017

Povedená kniha, dobře se čte.

beveron
30.12.2016

Me se to líbilo.

Veve131
26.08.2016

Velmi pěkně popsaný život Emmy Lyonové.. Historické romány ráda čtu.

Scarlett44
13.07.2016

Čítam veľa faktografie a rozhodne mi neprekáža. Človek má však občas chuť na poriadny, šťavnatý historický román plný napätia, dobrodružstva, takej správnej romantiky a samozrejme neodmysliteľne prepletený s historickým podtextom, pri ktorom sa človek mnoho naučí a ani si to nevšimne. V písaní podobných románov je pán Dumas majster a radí sa medzi mojich najobľúbenejších autorov vôbec.

Bohužiaľ, "Lady Hamiltonová" je z 3/4 sucho napísaná faktografia. Po čase som celkom zabudla, že príbeh vlastne rozpráva Emma Hamiltonová, pretože nekonečné odstavce histórie zneli ako prepis učebnice dejepisu, na ktorú som práve nemala náladu, keďže som bažila po príbehu. Táto dáma ma z Dumasovho podania ničím neoslovila ani nezaujala, hoci jej život bol plný zaujímavých udalostí, pretože jej postave chýbala akákoľvek hĺbka popri tom kvante nezáživne podávaných faktov. Posledných 100 strán som preskakovala po masívnych odstavcoch.

Ďalší menší problém som mala s Dumasovým vykreslením Márie Karolíny, ktorú zobrazuje v nepríliš lichotivom svetle ako vypočítavú, občas priam bezcitnú mrchu s nespočetnými milencami. Je to asi prvýkrát, čo vo mne nejaké jeho dielo vzbudilo podobnú nedôveru, pretože sa jeho verzii tejto vládkyne akosi zdráham uveriť.

Marllene
20.03.2016

Kniha s historickým podtextem, ukazuje zajímavé souvislosti a dokáže přeněst čtenáře do oné doby. Místy obtížnější na čtení, ale jinak jsem si čtení užila :)

asperula
17.10.2015

Zpočátku se mi líbil, celkově mě ještě žádný román od Dumase nezklamal. Ale v tomto románu mi přišlo pár věcí nedotažených do konce a v celkovém dojmu mě pak velice rozčilovala jak hlavní hrdinka, tak nedotažený děj. Třeba jen to, že Emma porodila tři děti, o kterých pak dále nebyla už ani zmínka. Co se s nima stalo? To na ně zapomněla jejich matka nebo autor? Potom mě nudily pasáže o průběhu všech bitev a roztržek. Které byly vlastně obsahem celé druhé poloviny knihy.

arthera
07.06.2015

Je to velice kvalitní román, ale kupodivu bych více ocenila, kdyby byl celý psaný ve stylu jeho první části, tedy milostné poloze. Dějepisné reálie a pozadí, které v jeho druhé půlce zabraly velkou část popisků knihy, jsem pak už měla tendence nevnímat a trochu mě to nudilo.

Kabátice
12.03.2015

Ačkoli zrovna nemiluji romány s přemírou historických událostí, kniha se mi líbila. Tím, že události byly sledovány a prožity ženou, která měla opravdu pestrý a ne vždy jednoduchý život, úplně mě kniha pohltila.

tandula
18.08.2013

Moc krásná a čtivá kniha. Rozdělila bych ji do 3/3. V první třetině čtenář pozoruje život Emmy Lyonové od dětství až po ranou dospělost, kdy se dostává do Anglie a poté odjíždí se svým manželem Williamem Hamiltonem do Itálie. Druhá třetina líčí převážně historické události, které pro obyčejného čtenáře nejsou tolik poutavé. Třetí třetina vypráví o dalších letech až po smrt hrdinky Emmy. Jsem s knihou moc spokojená, takhle nějak - geniálně napsanou - jsem si ji představovala :).

Brčko :)
26.05.2013

Já si myslím, že tato kniha je velice povedená. Mimo to, že popisuje život jedné ženy, také ukazuje tu dobu a jak to tam vypadalo. Podle mě to dělá proto, aby čtenáře více zaujal, vtáhl do děje a dokázal si to vše lépe představit.
Patří mezi mé nejoblíbenější.

hortenzie
19.01.2013

Kniha mne dost zklamala, je to úplně jiný styl, než jakým Dumas psal. V mládí jsem viděla stejnomenný film, který se mi líbil.

zuzka.usata
13.03.2011odpad!

musím přiznat, že mě tato kniha moc nezaujala a hlavně mě moc nebavila, já na ty války moc nejsem a tam je hlavně popis války a napoleona...