bigbabe bigbabe komentáře u knih

Háčkování - Vzory od A do Z Háčkování - Vzory od A do Z Sarah Hazell

Moc překrásná kniha vzorů.

19.03.2019 4 z 5

Státní bezpečnost na dvoře Rudolfa II Státní bezpečnost na dvoře Rudolfa II Martin Herzán

Téma dobré, ale čtenost nic moc, musela jsem si občas odstavec přečíst dvakrát.

19.03.2019 3 z 5

Cukr - náš zabiják Cukr - náš zabiják Robert H. Lustig

Zajímavé si přečíst a zjistit, že nic neovlivníte.

19.03.2019 4 z 5

Paleo strava pro české jedlíky Paleo strava pro české jedlíky Hana Šimková

Co se týká teorie, tak stručné a nudné. Co se týká receptů, ... ať žije ovesná kaše s čímkoli.

03.03.2019 2 z 5

Moje zero-waste kuchyně Moje zero-waste kuchyně Kate Turner

Kniha možná dobrá pro lidi, kteří už úplně ztratili zdravý selský rozum. Takže pro Američany.(:
A smoothie z banánoých slupek si fakt dělat nebudu.

03.03.2019 1 z 5

Vše o tucích typu omega-3 Vše o tucích typu omega-3 Clara Felix

Krom poslední kapitoly, kde se tedy píše, v jakých potravinách to je, je to jen stále dokola o zázračných účincích.

02.03.2019 2 z 5

Nahá opice Nahá opice Desmond Morris

Tak i přesto, že toto je první díl a údajně lepší než Lidská ZOO, tak já jsem se na rozdíl od Lidské ZOO, kterou jsem četla jako první nemohla začít. Přišlo mi to moc odborné, nezáživné.

02.03.2019 2 z 5

Bohémské háčkování Bohémské háčkování Marike Slump

Moc krásných vzorů, na které jako začátečník ale ještě nemám. Kytičky, srdíčka ... (-:

02.03.2019 3 z 5

Háčkování Háčkování Lenka Bednářová

I pro začátečníka docela rozumně napsané, jen mi chybí třeba seznam zkratek, protože člověk musí hledat na těch prvních 10 stranách, co která zkratka znamená.

20.02.2019 3 z 5

Háčkované kabelky a doplňky Háčkované kabelky a doplňky Radka Modrová

Je to tak, že člověk hodnotí knihu dle svého osobního zájmu a proto pro mě opačně než pro Boudiku to nebylo zajímavé, protože tam bylo hodně tuniského háčkování.
A všeobecně celá kniha je taková na můj vkus hippies.
Takže jsem ani nehodnotila návody jako takové.

14.02.2019 2 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Nejsem detektivkářský typ, tak nevím, jestli to umím ocenit. Příběh to byl hezký, rozluštění logické, ale žádný trhák, u kterého bych byla napnutá, jak struna.

10.02.2019 3 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Přeskakováno, nedočteno. Inspirativní knihy jsou tedy i lepší, tohle se mi nelíbilo.
Četla jsem jí asi na 8x, mezitím jsem přečetla několik knih a byla několikrát v divadle a nepomohlo to.
Prostě se to nedá číst.

06.02.2019 2 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Už jsem přečetla dva díly, tak přečíst třetí je povinnost. Opět oddechová literatura na nedělní odpoledne. O něco málo zábavnější než druhý díl.

20.01.2019 3 z 5

...a bude hůř ...a bude hůř Jan Pelc

Nevím, co si o tom myslet. Z první části knihy se mi chtělo zvracet, z druhé také, třetí se trochu podobala knize. Ano, není to literatura, je to zpověď. Zpověď koho? Nejsem a nebudu žádný moralista, ale život podle téhle zpovědi? Ne děkuji, určitě radši ten, co tam tak haní.
Chvilku je kniha psaná v 1. pádě, hned zas ve 3. Větu od věty se postava nachází v přítomnosti a hned zas v minulosti nebo ve snech nebo v bludách. Chvílemi jsem nevěděla, jestli nečtu během jedné věty úplně jinou knihu.

19.01.2019 3 z 5

Lidská ZOO Lidská ZOO Desmond Morris

Kniha se mi líbila, ale už si z ní nic nepamatuji. Je to takový zvláštní pocit, na jednu stranu zajímavé informace nad kterými se člověk zamyslel, ale v hlavě nic nezůstalo.

19.01.2019 3 z 5

Šílenosti doby korektní aneb konec MeToo (mýtů) Šílenosti doby korektní aneb konec MeToo (mýtů) Patrik Nacher

Začátek ušel a dal se číst, ke konci jsem už přeskakovala odstavce. I přesto, že se autor snaží o opak a i na to poukazuje, tak je to bohužel jen jeho osobní názor a tím pádem vlastně populismus a ovlivňování.

12.01.2019 3 z 5

Dieta pro muže pijícího pivo, víno a alkohol Dieta pro muže pijícího pivo, víno a alkohol Jameson Gardner

Stručné, výstižné a vracející se do módy.

06.01.2019 3 z 5

Matka Matka Karel Čapek

Určitě by si měl každý přečíst, aby neřešil v dnešní době takové maličkosti a nějaké žabomyší války.

29.12.2018 3 z 5

Sestra smrt Sestra smrt Daniel Petr

Občas čtu i několik knih najednou, většinou jiného žánru. Teď jsem měla pocit, že čtu dvě detektivky, až na konci se kostrbatě vše propojí.

26.12.2018 3 z 5

Podivné konce českých panovníků Podivné konce českých panovníků Jan Bauer

Krásná kniha, krásný styl psaní, ale na každé druhé straně nějaká tisková chyba. To mě vždycky zasekne. Nepomlouvám to, pro mě je to prakticky těžké číst knihy s chybami.

26.12.2018 3 z 5