bigbabe bigbabe komentáře u knih

Stalo se prvního září Stalo se prvního září Pavol Rankov

Po delší době kniha, od které jsem se opravdu nemohla odtrhnout. A opět zamyšlení nad tím jak ta doba byla zkurvená, 20 - 40 po válce horší než válka samotná.

19.10.2019 4 z 5

Postav si svou postavu Postav si svou postavu Nikola Bartáková

Jo, s tím filtrem mě to rozesmálo, ale jinak vcelku dobré, opsala jsem si 3-4 recepty a prolistovala již všude omílané cviky.

09.10.2019 3 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Znám jen Krysaře od Landy, to je asi jiný příběh. Tento byl poučný, dobře napsané, tragické i úsměvné.

06.10.2019 3 z 5

Zlomové osmičky - 1918, 1938, 1948, 1968 Zlomové osmičky - 1918, 1938, 1948, 1968 František Emmert

Výborná knihu, určitě by si měl každý přečíst, jen bych se chtěla zeptat autorů, kde pokračují věty ze stran 71 a 91?

19.09.2019 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

V první řadě mě po dlouho době potěšil formát textu. Že řádky nebyly zleva doprava, zhora dolu naňahňané na sobě a že ypsilon a větší písmeno v řádku pod ním se nemusely prát o místo. Velikost i font písma. Je to důležité. Můžete číst super knihu, ale když jí nemáte ani jak držet protože jsem písmenka úplně všude a ještě k tomu malá, tak to celkový dojem zničí.
Co se týká obsahu - takový průměr, proto tři hvězdy. Super odpočinková víkendová kniha, ale žádný zázrak. Rozluštění trochu moc rychlé a průhledné.

15.09.2019 3 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Poslední dobou vždy nevím, co o knize napsat resp., co si o knize myslet. Buď je to znamení, že si vybírám všeobecně špatné knihy (špatné ve smyslu; né mého stylu) nebo, že jsem unavena čtením a měla bych si dát pauzu.
Po dvou nadprůměrných knihách (Svět podle Garpa a Dokud tě nenajdu) a dvou, které jsem nepochopila (Imaginární přítelkyně a Manželství do 158 liber) jsem si řekla, že Pravidla moštárny by každý knihomol měl mít na svém seznamu přečtených knih.
Prvních cca 200 stran jsem se na to fakt chtěla vybodnou, rozvláčný děj, zbytečně dlouhé popisy nezajímavých postav nebo událostí, pak jakžtakž nějaký spád. Potom trochu naprosto nereálných situací (fakt si nedokážu představit, že by tohle někdo ve skutečném životě zkousl) a pak rychlý (v jedné poslední krátké kapitole) konec.
Nevím, jestli má Irving nějaké lépe hodnocené knihy, ale myslím, že ho pár let; možná navždy, nechám spát.

06.09.2019 2 z 5

Skoncujte s Alzheimerem, Parkinsonem a dalšími nemocemi Skoncujte s Alzheimerem, Parkinsonem a dalšími nemocemi Mary T. Newport

Četla jsem na toto téma lepší. A hlavně je to zase jedna z amerických knih, kdy Američan objevil Ameriku. ... ironie "to je nám ale nadělení, my furt jíme v těch fastfoodech a když najednou začneme jíst zeleninu, tak se cítíme lépe. ... Takže z tohoto pohledu je pro nás středoevropany tato kniha v podstatě nuda.

29.07.2019 2 z 5

Na vandru s Reflexem VII. Na vandru s Reflexem VII. Jan Zvelebil

Jako vždy výborné. Někdy je lepší si přečíst o zemi z bezpečnosti gauče, někdy vás to motivuje tam jet. Jediné, co bych v knihách uvítala, je mapa, kde zmíněná země je a nějaké informace o ní (ano, můžu si to najít na Wiki, ale) a také rok, kdy tam pisatel byl, aby si člověk udělal obrázek o aktuálnosti informací.

14.07.2019 5 z 5

Proces Proces Franz Kafka

No, na rozdíl od Zámku to mělo aspoň konec. Jak popsat litanii než litanií? Víc k tomu asi nemám.
Ano, téma je to důležité a v historie se opakuje, ale styl psaní prostě nedávám.

30.06.2019 2 z 5

Zámek Zámek Franz Kafka

Datum četby u této knihy mám červen 2005 - červen 2019. Je to proto, že v roce 2005 jsem jí nedočetla, ale nedalo mi to celých 14 let spát, že to je přece klasika, každý o tom mluví, to přece musím přečíst. Tak jsem to přečetla. Snížila jsem ze tří hvězdiček na dvě, protože pět hvězdiček si zaslouží knihy výjimečné, krásné, čtyři knížky super, tři knihy průměrné, které se hezky čtou. Tohle se nečte hezky, tohle se vlastně ani nečte. Musela jsem to hltat, ale proto, abych to měla už za sebou. Jednak je to strašně absurdní, nevím, jestli se to chce vyrovnat Orwelům apod. nebo co. Pak je to také vlastně perverzní, ráno miluje, odpoledne nemiluje, miluje jiného. Abych byla velký sebemrskač, tak mám rozečtený Proces a tam je to ještě horší. Omlouvám se za vulgarismus, ale přijde to jen mě, že tam jsou ženský kurvy? A nejhorší na tom je, že to nemá konec. Ve dvou třetinách knihy najednou konec, ty ostatní listy byly ještě větší bláboly jako: varianta začátku, fragmenty, místa škrtnutá autorem. No, mám to za sebou. Ten Proces ještě dohltnu a můžu říkat, že jsem přečetla Kafku ...

21.06.2019 2 z 5

Čekání na Godota Čekání na Godota Samuel Beckett

Co čekat od divadelní hry? (-: Je to na zamyšlení, jsem ráda, že jsem si to přečetla.

21.06.2019 3 z 5

Terapie Terapie David Lodge

O něco slabší než Nejtišší trest od stejného autora.První třetina taková rozvláčná, pak jsem se začetla a šlo to rychle. Bohužel mi to připomínalo jednoho muže v mém okolí, jsou takový chlapi bláznivý, zasněný, že neví, co se kolem nich děje, žijou jen svými "problémy" a pak se diví...

21.06.2019 3 z 5

Chůze pro zdravé srdce i mysl Chůze pro zdravé srdce i mysl Arianna Valentino

Ze začátku zajímavá kniha, ale postupně to začalo být nudné, opakující se a uvádění informací jak pro lidi, co je vypustili z vesmíru, prostě základní znalosti. A když Vás autorka vybízí, abyste se nebáli chodit bosi po pláži stylem, že je snad nemožné bydlet jinde než u pláže, tak to trochu na...štve.

02.06.2019 3 z 5

Žena, která si šla lehnout a rok nevstala Žena, která si šla lehnout a rok nevstala Sue Townsend

Já vždycky (téměř) knihu přečtu, i když třeba není mým šálkem kávy, jinak bych si netroufla ji hodnotit.
Toto co bylo?
Výkřik bláznivé sobecké feministky?
A další postavy? Sobec, lhář, podvodník, bezcitný děti, mladá coura, fanatičtí následovači, věřící v anděli apod. ...
Moc velká přehlídka zvláštních jedinců (individuí) na jednou místě v jedné knize.
Pak se mi také nelíbilo divný překlad příjmení do češtiny a ponechání jmen v angličtině. Fakt divný - Brian Bobr, Stanley Dopálený ...

12.05.2019 2 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Dobré čtení a proto 3 hvězdy. Hezký příběh, styl také dobrý. Běžné problémy života, člověk v tom může najít i nějaké své.

01.05.2019 3 z 5

Nejtišší trest Nejtišší trest David Lodge

Po delší době kniha, která se mi četla sama. Už jsem si začínala myslet, že mě opouští knihomolství, ale asi to bylo jen špatným výběrem knih. Původně jsem měla zálusk na Malý svět, ale ten v knihovně neměli a tak jsem šáhla po této knize. A jsem nadšená. Pěkný příběh, tak akorát postav, zbytečně žádné složitosti, problém, řešení.

28.04.2019 4 z 5

Zamrzlá evoluce aneb je to jinak, pane Darwin Zamrzlá evoluce aneb je to jinak, pane Darwin Jaroslav Flegr

Strašně jsem si to chtěla přečíst a těšila jsem se na tu knihu, ale nějak mi to prostě nešlo pod kůži. Takže pro mě zklamání a snad nebylo způsobeno jen očekáváním.

28.04.2019 2 z 5

Háčkování - 200 otázek a odpovědí Háčkování - 200 otázek a odpovědí Rita Taylor

Pro mě nej návod na háčkování, logicky uspořádané otázky a jednoduché odpovědi.
Super hledání témat, když něco potřebujete.

28.04.2019 4 z 5

Hotel v Paříži: pokoj č. 2 Hotel v Paříži: pokoj č. 2 Emma Mars

Tak oproti jedničce mě už spíš jen zajímalo rozluštění příběhu než erotika, která tam byla fádní a povrchní a nebo naopak přehnaná.
Ale vzhledem k tomu, že ležím s chřipkou v posteli, přečtu si i třetí díl, jak to dopadlo.

24.03.2019 2 z 5

Hotel v Paříži: Pokoj č. 1 Hotel v Paříži: Pokoj č. 1 Emma Mars

Když máte chřipku a nemůžete vylézt z postele, tak se to dá přečíst. Hodnotila bych to lehce pod průměr. Jako pozitivum je seznam erotické literatury, kde některá opravdu stojí za to.

22.03.2019 3 z 5