Jakub a jeho pán

Znamenitá a úspěšná dramatizace Diderotova Jakuba Fatalisty, hravá i krutá studie proměn lidského osudu v neprohlédnutelném světě, je jediný autorův dramatický text patřící k dílům, která „má bez výhrad rád a chce vydávat“.

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/2017/jakub-a-jeho-pan-ctR-2017.jpg 4.3223
Divadelní hry, Literatura česká
Vydáno, Atlantis

Kniha Jakub a jeho pán

Jorgito
11.08.2020

krátké drama do vlaku na dvě až tři hodiny, ale obrovská perla, nikdy jsem nečetl něco ve stylu dramatu v dramatu a tam to je pravidelné, jednoznačný přesah knihy Diderota do současných dnů a ten jazyk je přímo skvostný, současná mánie kolem Kundery tomu dodává punc, ten pán věděl, jak své knihy prodat - vit předmluva a doslovy

Kverulant
05.01.2020

Velmi vtipná divadelní hra založená na hraní s vypravováním, s divácky vděčnými postavami, které si navzájem vyprávění hodnotí a mění. Hodně podařené dílko bavícího se Kundery, potěší i předmluva autora.

sika444
02.08.2019

Výborná hra, která člověka nutí přemýšlet nad časem, nad cílem cesty, autorem, který je nad námi, ale i nad tím, kdo je Jakub a kdo jeho pán. Výborné počtení i díky tomu, že autor nás donutí mít vizuální představu a hru si v hlavě přehrát.

theMarty
25.01.2019

Od Kundery už jsem zkoušela číst Žert a výrazně mě neuchvátil, proto jsem byla poměrně skeptická i k tomuto dílu. Ale tahle se, pane Kundero, skutečně povedla!

blonde_elis
19.04.2018

Přečteno v rámci povinné četby a byla jsem velmi překvapená. Kompletně se to lišilo od toho, co bych od školní četby očekávala a bylo to skutečně dobré. Vtipné a napsané běžným jazykem, lehce, srozumitelně, bez nějaké autocenzury :-).

bigbabe
12.02.2018

Přečetla jsem (nejen proto) v rámci ČV 2018 jako knihu, která byla zmíněná v jiné knize.
Divadelní hry ne vždy úplně pochopím. Jednou bych měla zkusit propojit vidět i číst.
Mnoho divadelních her jsem viděla a nečetla, pár jsem se jich snažila přečíst, ale neviděla.
V této hře jsem trochu měla zmatek v postavách a rozuzlení mě tak šokovalo, že jsem si to musela přečíst ještě jednou celé, abych se ujistila, že jsem se nespletla ☺.

hammond
30.01.2018

Je naozaj také zvláštne, keď si oveľa viac užijem autorov predhovor ku knihe, ako dielo samotné? Neviem, ale myslím, že v tomto prípade to iba podtrhuje to, ako veľmi mám rád Kunderové úvahy a jeho štýl písania.

Užil som si aj jeho dialógy a divadelné prevedenie, jeho humor, jazyk a myšlienky sa samozrejme nevytratili, nebol to však pre mňa ten "pravý kompletný Kundera".

* Čitateľská výzva 2018 - kniha žánru, který běžně nečtete

ajikkk
26.01.2018

Jedna z nejlepších divadelních her, kterou jsem kdy četla. Zápletka byla geniální