Mužský šovinismus pro pokročilé

Mužský šovinismus pro pokročilé

Kniha navazuje na bestseller "Základy mužského šovinismu".
2. vyání - doplněné a rozšířené o komentáře Radima Uzla a kolegů

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33350/muzsky-sovinismus-pro-pokrocile-33350.jpg 3.727
Literatura česká, Sociologie
Vydáno:, Reneco

donnadarko
15.12.2017

odpad...mělo by se to jmenovat "mein kampf - gegen frauen " .... (můj boj proti ženám) ... autor je ubožák.

LucKub
13.09.2015

Zaklady muzskeho sovinismu se mi libili velmi, tahle kniha uz mene. Nenadchla ani neurazila, proste prumer, ktery stacilo precist jednou a vicekrat se k ni vracet nemusim (na rozdil od Zakladu muzskeho sovinismu)

pobijecmuch
27.09.2014

Na DK mně nedělá problém si přečíst komentáře k jakékoliv knížce různých žánrů. To co zde předložila moje předchůdkyně - binýsek už, ale není komentář ke knížce, ale spíše citování nějakých textů z feministických článků. Nebo mně napadá ještě jedna myšlenka zda to nebyla skrytá reakce na komentář uživatele LordSnape.
Ale, abych tady už "nežvanil" a raději něco komentoval (nakonec od toho je to komentář ke knize). Tato kniha se mně líbila možná ještě více než předchozí "Základy ....." Některé názory pana Hausmanna tu jdou až do extrému, ale bral jsem to s určitou nadsázkou. Prostě jsem se dobře bavil a o to v knížce má jít.
Za mně plný počet a také si to vezmu do nemocnice.

LordSnape
27.09.2014

Pokračování šovinistického pnutí, které Hausmann odstartoval v devadesátých letech má své opodstatnění. Útočí zde více na feminismus, než na ženy jako takové, ale hlavním trumfem knihy jsou velmi podnětné a trefné komentáře pod čarou od psychologa a sexuologa Radima Uzla, které mě místy opravdu dostávaly do kolen. Už to není tak vtipné, ani moc radikální, ale více poučné a prakticky si po přečtení uvědomíte, že jen 10% populace žen je rozumná a může normálně fungovat s mužem v moderní společnosti, kde jsou ty staré programy z dob jeskynních lovců a sběračů už víceméně zastaralé.

Objevuje se i důraz na roli otce, což je jedno veliké téma, protože i já pocházím z generace, kde byl muž (otec) ženou zapuzen a styk s dětmi soudy velmi omezen, protože chlapec vychováván jen ženami, bez mužského vzoru je jedna veliká pohroma, a já jsem toho živým důkazem. Jsem velmi rád i za kapitolu o domácím násilí, protože se stále častěji objevují případy, kdy je to prostě "obráceně". A celkově jsem rád, že se aspoň na toto téma hovoří a že se o něm píše, protože jen aktivity Ligy otevřených mužů, o.s. na toto obsáhlé společenské téma bohužel nestačí.

kiddlinka
13.04.2012

Ono nejde o to, že by snad Hausmannovy postřehy byly úplně mimo, naopak (viz sekce o de facto institucionalizované diskriminaci mužů). Problém je v tom, že autorova metoda je taková, řekněme fejetonská: tuhle něco nakousnout, tamhle něco podotknout, onde si odporovat, od téhle myšlenky utéct k nějaké lepší, teď zevšeobecňovat, za chvíli se uchýlit k osobním zkušenostem...Příkladem toho, jak je kniha zmatečná, nepříliš souvislá a hlavně teoreticky nedomyšlená, je Hausmannovo neustálé opakování onoho zažitého nesmyslu, že pro ženu je lubrikantem ne kouzlo mužské osobnosti, ale moc a peníze, což vyniká nejvíc na jeho velice neujasněném postoji k ženské strategii při výběru partnerů. (Zasvítí ženské při pohledu na velký majetek očka a probudí se v ní pragmatická kurva? Samo. Zamiluje se kvůli tomu, zvlhne a dosáhne orgasmu? Ne. Člověka by napadlo, že když je Hausmann schopen všimnout si neblahého vlivu sociálního státu na rozvodovost, neujde mu ani, že dnešní ženská nemá nejmenší problém nakopnout majetného zaopatřovatele a vyměnit ho za zchudlého rockera, který nenechá jediné kalhotky suché. Stát se totiž postará. A podobných nelogických směšování a nedomyšleností je kniha plná.) Ve výsledku je bohužel velice snadné nad Hausmannovými knihami mávnout rukou jako nad hospodskými kecy. Někdo by měl autorovi poslat výtisk Straussovy Hry.

No ale pak si jako hrdá majitelka vaječníků přečtu misandrické žvásty uživatelky binysek, která zcela zjevně nemá nejmenší problém bagatelizovat roli a lidskost mužů, a především otců, a dostanu neovladatelnou chuť za a) na just lupnout Hausmanovi pět hvězd a b) lobovat za státem nařízenou psychiatrickou léčbu na estrogenovou debilitu s vedlejším kurzem rozvoje základní empatie, soucitu a nesobectví u naprostých necitelných psychopatů. Kdepak, slovo feminismus není ani v nejmenším zneužíváno, binysek názorně předvádí, že to, co si pod ním většinová společnost představí, tj. nemilosrdný boj za ženskou supremaci, je naprosto přesné.

odejana
28.12.2011

Stejně jako první díl i tato knížka provádí osvětovou dřinu na téma vztahy mezi muži a ženami. Stereotypy v chování žen i mužů jsou dány geneticky od pramáti, která po svém nutila partnera k vyššímu výkonu, aby všichni přežili, a od praotce, který se nechal buzerovat, ponižovat atd. Ti "hodní" a ohleduplní a empatičtí prostě další statisíce let nepřežili. Jen doufám, že jsem řádně zmutovaná, protože upřednostňování ženského pohlaví ve všem je fakt děsivé. Alarmující jsou postřehy týkající se ideologického a celospolečenského boomu "ženského" pohledu na domácí násilí, výchovu dětí po rozvodu, upřednostňování žen ženami soudkyněmi atd. Žánrem "humor" bych knížku rozhodně neoznačovala, i když se to na první pohled zdá vtipné. Ne, je to velesmutné! (Ale dobré a osvětové.)

šovinismus muži partnerské vztahy feminismus

Josef Hausmann

Josef Hausmann