betka betka komentáře u knih

Bible Bible neznámý - neuveden

betka Tuto knihu bych si vzala na osamělý ostrov- je nekonečná.

03.06.2013 5 z 5

Cesta - Paměti české aristokratky Cesta - Paměti české aristokratky Cecilia Sternberg

Přečetla jsem ji s velkým zájmem provedla mě nejen historií Stenbergrů ale i světovou od 1.republiky až komunismus. Bohužel se paní hraběnka nedočkala svobody . Obdivuji dceru Dianu Stenberg jak vede zámek v Častolovicích. Jsem na vozíku a fascinoval mě bezbariérový přístup po celém areálu i v zámku. Myslím ,že je důstojným pokračovatelem rodu. knize dávám 100%

24.07.2013 5 z 5

Exodus Exodus Leon Uris

betka

Tato kniha mne pohltila, je to již 4 kniha o historii židů kterou jsem četla a tak se mi skládá mozaika vzniku státu Izrael a historie židů- národu velmi silných lidí,kterých si si lze jen vážit a obdivovat.Kniha nejen,že objasňuje vznik Izraele ,ale i zaznamenává život židů v jednotlivých státech. Také je velmi zajímavý /aspoň pro mne / chování jednotlivých vlád k tomuto národu.Milostný příběh je jen na doplnění o soukromém životě ,který v době vzniku a bojů o stát, nebyl jednoduchý.

Dalo by se psát o této knize hodiny. Ale chtěla jsem vás jen navnadit k přečtení a přemýšlení o této knize.

26.05.2013 5 z 5

Labyrint Labyrint Kate Mosse

Tato kniha mě uchvátila jak výr na vodě byla jsem nasátá do děje. Doporučuji.

06.01.2012

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

Zajímavá a poutavá detektivka z historie

06.02.2020 5 z 5

Anabase Anabase Rudolf Medek

Betka
četla jsem všechny tři díly ze dvou důvodů: 1- nic jsme se o této části naší historie neučily
2-můj děda byl ruský legionář. Vrátil se až v roce 1920 plul kolem Číny až do Hamburku a tento důvod byl hnací silou ke koupi těchto knih na bazaru a přečtení- jedním dechem. Nevím kde a pod kým děda sloužil. Nejsilnější momentem byla smrt plukovníka Ševce a před tím pokus o odzbrojení legií. Myslím ,že by tato trilogie měla být povinnou četbou ve školách.Aby i naše děti byli hrdé na své předky.

25.01.2015 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Výborná kniha, vtáhla mě do do děje od začátku. Doručuji.

03.06.2013 5 z 5

Živá voda Živá voda Marcel Pagnol

Hezká kniha voňavá i pichlavá popisované zkutečnosti jsou univerzální pro všechny vesnice světa tady jen k tomu se vznáší vůňe Provence

Tatínkova sláva Tatínkova sláva Marcel Pagnol

K této knize se ráda vracím dýchá na mě vůní tymiánu a hlavně z ní sálá klid a láska . Je to pro mne vždy pohlazení .
Když mi není dobře a mám trápení kdy potřebuji pohladit a zklidnit vždy si ji vezmu do ruky a je mi dobře.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Je půvabná a hladivá jak jarní vánek a opojná jako sklenka dobrého vína. Prostě uchvatná

Navždy Provence! Navždy Provence! Peter Mayle

Laskavá a humorná kniha

06.02.2020 5 z 5

Dědicové země Dědicové země Ildefonso Falcones

Úchvatný příběh ze středověku kde poznáváme nejen hlavního hrdinu, ale i život ve středověku.Moc se mi kniha líbila a zaujala mne od začátku až do konce.Je to čtení pro ty kdo se zajímá o historii. Betka

04.11.2018 5 z 5

Úžasná sága chytla celou rodinu, zobrazuje vznik husitství

30.06.2017 5 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

betka
četla jsem jedním dechem,život této silné ženy je neuvěřitelný až opojný jak silné víno. U konce mě bylo velmi smutno . .

12.04.2013 5 z 5

Zabij jako první Zabij jako první Ronen Bergman

Senzační kniha
Náročná na čtení, ale zajímavá a to tak, že velmi. Kniha mě vcucla do sebe .Je to čtivě napsaná historie tajných služeb Izraele .Vřele doporučuji. Už jsem o Blízkém Východu přečetla několik kniha krásně se mi historie tohoto regionu skládá.

30.12.2020 5 z 5

Zvláštní zpráva č. 4 (tajné) Zvláštní zpráva č. 4 (tajné) Jiří Hanzelka

Zajímavé čtení o stavu ruského lidu za vlády Chruščova.Je to pro ty kdo nezažil totáč nepochopitelné ,ale bylo to tak.

06.02.2020

Vtahující čtení o naší historii. Přiblížilo mě to husitské hnutí proč vzniklo a jeho průběh okolnosti ,které k němu vedly a to vše na rodu Prokopů. Ač obsáhlá zato velmi čtivá sága. Doporučuji všem co mají rádi historii.

04.02.2019

3x Hercule Poirot 3x Hercule Poirot Agatha Christie

senzační kniha Agatu prostě miluji ta nezklame. Poirot je kouzelný svým šarmem a neomylností.

06.01.2012

Moje válečná odyssea Moje válečná odyssea Vladimír Vaněk

Deník legionáře v Rusku i jeho špionáž pro Mafii v Čsku
Je to podrobný deník o legiích z jeho samotného začátku až po konec .Leg.Vaněk cestoval utajeně pro účely odboje z Ruska do Čech a zpět přes narukování do c. k. rakouské armády zpět do Ruska k legiím. Deník končí cestou severní domů končí v Hamburku r. 1920. Je přiložena bohata fotodokumentace. Betka

21.11.2018

Obrazy z dějin národa českého Obrazy z dějin národa českého Vladislav Vančura