berila berila komentáře u knih

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Tady se nedá dělat nic jiného, než souhlasit se všemi chválami. Spisovatelka patří mezi mé nejoblíbenější, každá její kniha je úžasná. Tato poslední patří mezi její úplně nejlepší.

07.02.2020 5 z 5

Moucha Moucha Dominik Dán

První kniha od autora, styl psaní mi vyhovuje, ale za 5* to za mě nebude. Přemýšlím o dalším dílu, protože přímo navazuje na tento.

02.02.2020 4 z 5

Dokonalá podoba Dokonalá podoba Tana French

Výborné čtení, ale místy takové zbytečně dlouhé popisy, to nemusím. Přesto si u mě zaslouží celých 5*. Určitě doporučuji - ale lepší je začít celou sérii od začátku.

02.02.2020 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Toto je autor podle mého gusta. Chytne už na první stránce a nepustí. Zatím nikdy nezklamal, ono se ani nelze divit. Když kouknu na žebříček thrillerů, tak má mezi prvními jedenácti knihami hned čtyři a to už o něčem svědčí.

16.01.2020 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Tak nevím, takové rozvleklé, nějak mi úplně nesedí styl psaní. Je to třetí přečtená kniha od autora, předchozí mě také příliš nenadchly, ale autor to určitě je dobrý. Trochu si od něj odpočinu, ale zpět se nejspíše vrátím.

16.01.2020 3 z 5

Proti proudu Proti proudu Rachel Caine (p)

Tak tohle byla opravdu síla. Velký nápor na mou psychiku a snad se mi ještě nikdy nestalo, že bych u thrilleru brečela jak želva. Nešlo se od příběhu odtrhnout. Opravdu moc a moc povedený thriller, všem vřele doporučuji - ale je třeba začít prvním dílem, krásně vše navazuje.

10.01.2020 5 z 5

Rychlopalba Rychlopalba Štěpán Kopřiva

Bohužel, u mě se žádné nadšení nekoná. Styl psaní mi příliš nesedl, spousta různých zkratek a věčné citování paragrafů mi dost překáželo. Určitě to není špatně napsané, ale můj šálek kávy to není.

07.01.2020 3 z 5

Na dně Na dně Rachel Caine (p)

Tohle se tedy opravdu povedlo, nejde se od příběhu odtrhnout. Hned se vrhám na další díl.

07.01.2020 5 z 5

Mokrá ryba Mokrá ryba Volker Kutscher

Trochu váhám nad hodnocením. Kniha se četla dobře, i když zpočátku jsem se nějak nemohla začíst, ale dále už to bylo v pohodě. Hlavní hrdina mně dost vadil, k srdci mi tedy určitě nepřirostl.

07.01.2020 3 z 5

Vraždy bez svědomí Vraždy bez svědomí Luke Delaney

Uvedeno jako detektivka, ale za mě opravdu povedený thriller se vším, co je k tomuto žánru třeba. Doporučuji všem milovníkům thrillerů.

15.12.2019 5 z 5

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

Zpočátku jsem se nemohla začíst, ale naštěstí se vše k lepšímu obrátilo. Vadilo mě více linií a přeskakování mezi nimi. Co však mi dost vadí (a to prozatím ve všech dílech autora) je značná brutalita. Konec - nekonec - nejspíše pokračování v dalším díle (motiv x) a když se dívám, tak to bude diptych, takže opět neukončené. Ale určitě si další díly přečtu, otázka je, zda se budu pamatovat předchozí děj. Vypadá to, že si začnu dělat poznámky.

12.12.2019 4 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Tak tohle byl opravdu thriller jak má být. Všem doporučuji k přečtení.

05.12.2019 5 z 5

Chladný den pro vraždu Chladný den pro vraždu Dana Stabenow

Bohužel, hrozná nuda. Váhám si přečíst další knihu autorky.

28.11.2019 1 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Opět velmi povedená kniha, hlavní hrdina sympatický.

26.11.2019 4 z 5

Co jsi to za matku? Co jsi to za matku? Paula Daly

První knížka od autorky a četla se moc dobře. Děj plynulý, žádné dlouhé popisy, konec překvapivý. Určitě doporučuji.

26.11.2019 4 z 5

Vždycky je to manžel Vždycky je to manžel Michele Campbell

Vůbec to nebylo špatné čtení, určitě doporučuji hlavně ženám k přečtení.

26.11.2019 5 z 5

Nenechám tě odejít Nenechám tě odejít Chevy Stevens (p)

První kniha od této autorky a určitě ne poslední. Opravdu výborný psychotriller, napínavý až do konce.

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Tak tohle bylo opravdu moc dobré. Všem doporučuji.

Pohřběte své mrtvé Pohřběte své mrtvé Louise Penny

Tento díl se mi na rozdíl od ostatních tolik nelíbil. Mně osobně vadily ty tři linie a hrozné přeskakování mezi nimi, chvílemi jsem se trochu ztrácela, proto jen čtyři *.

06.11.2019 4 z 5

Hladový duch Hladový duch Louise Penny

Opět výborná kniha, není co dodat. Přečetla jsem si předem recenze, takže jsem věděla, že to co bylo v této knize nedořešené, vyřeší následující díl. Naprostá spokojenost.