Benjiki Benjiki komentáře u knih

Jak nevodit policii za nos Jak nevodit policii za nos Donald E. Westlake

Neskutečná zabijárna, plavný převelice. Tohle je naprosto dokonalý, černý humor vol. 99. Nikdy nezapomenu, jak jsem tuhle knihu prostě MUSEL DOČÍST, až jsem dorazil na jistou schůzku pozdě, jak sem se u ní smál a nevěřícně kroutil hlavou. Naprosto nečekané zamotání a rozmotání, tomuhle prostě pálím plný počet a absolutní doporučení všem. A koho to nepobaví, ten je nemocný.
10/10

02.01.2016 5 z 5

Případ kulhavého kanárka Případ kulhavého kanárka Erle Stanley Gardner

Takže takhle si představuji precizní detektivku. Víc dodat netřeba. Kvalita.

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Jakoby fajnovej horor. Ten závěr a celková zápletka je prostě dobrá a dobrá vždycky bude. Mhouřím oči a pálím tam za tři, Oscara uznávám jako dost dobrého spisovatele i jako borce, co pil tehdejší upjaté společnosti krev. Ale vracet se k tomu asi nebudu, i když je to legenda a blablabla. 6/10

Otec Goriot Otec Goriot Honoré de Balzac

Byla by to určitě úžasná kniha s úžasným poučením... Kdyby to nebyla neskutečně natahovaná nuda. Blablablablablabla knoflíky blablablablablabla kabát blablablablablabla morální dilema blablablablablabla napiju se čaje blablablablablabla máme za sebou deset stránek. Jo, je to starý a je to realistický a já nevim co ještě, ale nebudu tomu dávat velký hodnocení proto, že je to legenda. Kdyby byla kniha tak o tři čtvrtiny kratší, byla by to příjemná novela. Takhle je to dlouhá okecávačka, určitě dobře napsaná, ale okecávačka. 2.8/10

02.01.2016 1 z 5

Gantz 1 Gantz 1 Hiroja Oku

Hele já proti všem úchylárnám mangy nic nemám, ale tohle je asi moc. Nepochopil sem absolutně myšlenku. Vraždění mimozemšťanů mrtvými, dloooooooooozuuuuuuuuheeeeeeeeeee záběry na ooooooooobříííí kozyyyyyyy, nesmyslné dialogy a nevýrazné postavy - až na tu co má ooooooooobříííí kozyyyyyyy, neasi. Tohle je i na mně moc jiný a lituji peněz co sem do toho investoval. Možná že to v příštích dílech začne dávat smysl, ale tohle je... No neříkám nic. Jen proto, že je to první díl, nedávám odpad. Ale co, nemůžu pochopit všechno.

02.01.2016 1 z 5

Vaříme s Láďou Hruškou Vaříme s Láďou Hruškou Ladislav Hruška

Hruška na pána dodává knihu, která nesmí chybět v žádné správné domácnosti! Těším se na pokračování, ve kterém bude vývar z použitých obalů od cigaret a chipsů, to celé zhuštěné kousky jaderného odpadu. Zajímavé je, že se nejprodávanější knihou stalo to, na co všichni nadávají - že by to nějaký milionář s ochranářským komplexem, ze všech knihkupectví skupoval, aby tyhle knihy náhodou nepřišly do kontaktu s dětmi? Btw první kniha kterou si dovolím hodnotit a komentovat po rychlém prolistování. Následně ji moje drahá rodina rituálně spálila.

02.01.2016 odpad!

Komu zvoní hrana Komu zvoní hrana Ernest Hemingway

Zajímavý, že už jen kvůli úvodnímu mottu a závěrečný kapitole a větě nahodím tři hvězdy. Vyvarovat se nudnějším pasážím nejde, koneckonců je to starší literatura, neasi, ale opět důkaz, že Hemi byl prostě jiný a lepší. 6.4/10

02.01.2016 3 z 5

Milá, hravá pohádka, která má s Pánem prstenů společné jen některé postavy. Přesto začátek jednoho z největších eposů literatury a přitom to všechno začalo jedním graffiti na dveře, Gandalfe, ty vandale a podvodníku! Hádanky s Glumem jsou legendární a všichni trpaslíci jen křoví. Ilustrace jsou neskutečně k smíchu - ve zlém -, stejně jako filmová trilogie Džeksna.

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Ten pocit když takovou koncentraci radosti, klukovského štěstí a nesmrtelného humoru napíše někdo v koncentráku. Smekám. A to hodně hluboko, mistře Poláčku.

01.01.2016 4 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

I přes zjevnou dokonalost hlavního páru to je postapo jako řemen. Vlastně to má všechny ingredience postapa v té nejlepší kombinaci, podobně jako komiks Walking dead - tam jsou lepší mezilidské vztahy a psychický pád a temnota, tady je zase mnohem lepší prostředí a důvody apokalypsy. Dost nepříjemná kniha, stačí si jen na jedinou minutu představit, že ráno otevřete oči a...nic. Čtivé, člověk chce vědět co bude dál a fandí a fandí a fandí. Dal bych osmapůl z deseti ale už jen legendární úvodní věta to sama vytáhne na 9/10. Povinnost pro všechny fandy zániku civilizace.

Safírová růže Safírová růže David Eddings

I přes nechutný happy end dávám znovu tři, důstojný ukončení trilogie. Ono celá trilogie se čte tak dobře, že vypadá líp než jaká ve skutečnosti je. A to je důkazem Eddgovských kvalit. Už si sice nepamatuji co přesně se tam dělo, ale když má člověk fantasy absťák a nic jiného není po ruce, uspokojí ho to víc než dobře.

Rubínový rytíř Rubínový rytíř David Eddings

Platí stejný úžasně napsaný komentář, jaký jsem vyplodil u dílu předchozího. Spokojenost.

Diamantový trůn Diamantový trůn David Eddings

Příjemná oddychovka se kterou sem prakticky neměl problém. Nebylo to tupý a bylo to dobře napsaný, vlastně hodně dobře. Můžu doporučit, klasická epická fantasy se všemi zápory, ale na nic si nehraje a je v některých ohledech vážně příjemná. Navíc příběh je uzavřený dostatečně brzy, než začnou být klišé otravný. 6.5/10

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Většina starých knih se nečte dobře. To je prostě fakt. Ale tohle je jeden z těch případů, kdy na věku nezáleží, protože tahle dáma je pořád dost šikovná. Celý příběh jsem cítil emoce, což je právě u těch starších knih dost problém, a na konci mi bylo do breku. Silný dílo, který rozhodně jen tak nezestárne. 8/10

01.01.2016 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Podepisuji se pod komentář Ondřeje Vašíčka. Nemám co dodat. Jako jinak fajnové dílko.

Zelená míle Zelená míle Stephen King

10/10
Největší důkaz, že King je jeden z největších spisovatelů vůbec. Ta kniha má všechno - napětí, nečekané zápletky, nechutný zločin (u vraždy dvou holčiček mi bylo hodně špatně), sympatický hrdiny, neotřelé prostředí - a k tomu neskutečnou dávku spisovatelského umu s pořádnou dávku hořkosti. Protože když přijde na svět Ježíš, lidé ho vždycky nechají popravit. Povinnost, stejně jako film, který je důkazem, že jde do filmu zachytit genialitu předlohy.

Hrdinové Hrdinové Joe Abercrombie

Dost dobrá řezničina. Hlavní postava šedivého žoldáka je dost sympatická, vlastně jako všichni z jeho tuctu - Whirrun pls! - o které jsem se vážně celou dobu bál. Popis bitev surový a dostatečně realistický. Popravdě, jeden z nejlepších co jsem kdy četl. Svým vražedným cynismem mi to občas připomínalo seriál Fargo, ale to jen tak pomimo. Kniha která si na nic nehraje a dává dost velkou zábavu, všechny postavičky jsou svým způsobem cool, "ach ano pane, vsechno je v pořádku, jen umírám touhou šoustat vaší dceru "....jo, prostě lahůdka. Oblíbená postava: Whirrun z Blighu. 9/10

Země čarodějů Země čarodějů Markéta Prášková

Tak tohle je moc. Tohle má takovéhle hodnocení? Hnusná obálka, nudný děj bez jakékoliv hodnoty A KOPÍROVÁNÍ. Taková Morie je úplně jasná. Dal bych jednu hvězdu za to, že děti to možná lehce ocení, ale ne. Odpad odpad odpad! A vy, co tady hodnotíte, jste taky odpad.

01.01.2016 odpad!

Hrrr na ně! Hrrr na ně! Terry Pratchett

Pratchett je bůh. Ok, tohle budu psát před každým komentářem k jeho knize, protože je to pravda a nic než pravda. Hrr na ně je z cyklu mnou méně oblíbeného Elánia a celkově na mě tahle kniha působila rozplizlejším dojmem. To že je to slabé na Pratchetta ale neznamená, že to není jako celek super. 7.8/10

01.01.2016 4 z 5

Křiklan hype! Jsem rád že JK ukázala, že ze Zmijozelu pochází i správňáci. Tempo už je vysoké, hodně se vysvětluje a odhalují tajemství Voldemorta, velmi dobrým způsobem. Všechno to je ale zatím v komorní atmosféř, vztahy houstnou a ukazuje se, kdo bude důležitý ve finále. Princ dvojí krve je nejvíc. A pamatuji si, jak jsem jako malý scénu v astronomické věži četl několikrát za sebou. Nemohl jsem tomu uvěřit. 7.5/10