Safírová růže

Safírová růže obálka knihy
Mé hodnocení:

Třetí kniha Elenium. Nakonec rytíř Sparhawk získává Bhelliom, legendární kouzelný klenot, který má uzdravit královnu Ehlanu od smrtícího jedu. Ten již zabil jejího otce. Sparhawk a Sefrenie – mocná učitelka styrické magie – musí osvobodit Ehlanu z křišťálového obalu, uchovávajícího její život, zatímco se usilovně snaží najít lék. Ale objevení Bhelliomu provází další nebezpečí. Jen co vzal Sparhawk kámen do ruky, otvírají se brány temnot. Odvěký zemošský bůh Azash mobilizuje své hrůzné síly, aby se zmocnil vlády nad světem. Sefrenie ví, že pokud se zmocní safírové růže pekelné mocnosti, bude to znamenat smrtelné nebezpečí pro všechny živé. Uzdravení královny Ehlany je jen počátek Sparhawkova poslání. S pomocí čtyř oddaných rytířů musí čelit Ehlaninu nepříteli, krutému Anniovi, který se snaží zmocnit královského trůnu. Annias propadl moci svého tajemného pána, Azashe, který má v úmyslu jen jedno – získat Bhelliom! 1. vydání. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/80869/safirova-ruze-80869.jpg 4.3155

Elenium 3.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Classic And

The Sapphire Rose, 1991

Kniha Safírová růže

*Pájuše*
05.09.2020

Zakončení série bylo fenomenální. Všichni padouši jsou mrtví, teď je na řadě vyrovnání se s následky války. Nicméně epilog celou sérii zabil. Nebudu spoilerovat, chápu - nebo si to alespoň myslím - co autora k tomu vedlo, ale konec me opravdu neoslovil. Další třídílnou sérii se Sparhawkem si pro teď nechám ujít. Se zlou by se potácel.

denniys
14.01.2020

Tenhle díl mě vůbec nebavil :( nevím proč :( jinak celkem pěkný konec této pohádkové fantasy série, která se bohužel ztratí ve vodách průměru..

bobo7592
16.11.2018

Série Elenium. Celkem příjemná fantasy.

sarka9190
20.08.2018

Nebudu se opakovat jako u předchozích dvou:-) Prostě můj milášek:-) Akoráte to nejepičtější bylo v polovině knížky a konec byl takový dojezdový. a to je jedniné, co bych vytkla.

špulo
30.01.2018

Príjemné zakončenie veľmi príjemnej fantasy putovačky. Celá séria si zaslúži 85%. Okrem iného, v tomto vydaní aj za fajn preklad, ktorý je oproti predošlému minimálne o triedu vyššie...

Elerrina
09.07.2017

Mise číslo jedna - záchrana královny - končí hned na začátku a vzápětí startuje mise číslo dvě - záchrana celého světa, konkrétně pobití bossů. Ale klid, není zapotřebí se ničeho obávat, je to level pro blbečky. I když bacha, v jednu chvíli tam dojde i na matematiku. A (pozor spoiler!) v závěru dokonce jeden z té bandy namachrovaných supermanů zemře. Ale neprozradím, který. A všichni jsou z toho žalem bez sebe a celé odpoledne pak nevtipkují a nepošťuchují se.
Tentokrát s marcelou6183 souhlasím, kdyby celý příběh skončil uzdravením královny a záporáky by stihli zabít cestou, bylo by to mnohem lepší. A ano, ta královnina svatba je humus a ničí většinu kouzla obou předchozích dílů.
Dočteno jen s největším vypětím vůle. Více v komentáři k celému Eléniu.

Benjiki
01.01.2016

I přes nechutný happy end dávám znovu tři, důstojný ukončení trilogie. Ono celá trilogie se čte tak dobře, že vypadá líp než jaká ve skutečnosti je. A to je důkazem Eddgovských kvalit. Už si sice nepamatuji co přesně se tam dělo, ale když má člověk fantasy absťák a nic jiného není po ruce, uspokojí ho to víc než dobře.

Terva
28.10.2015

Tak jo, opět dávám za čtyři hvězdy, i když bych možná mohl dát i méně. Beru to však jako důstojné zakončení trilogie a hlavně proto, že jsem si Sparhawka velmi oblíbil. V tomto příběhu se musí Sparhawk a Sefrenie vypořádat s věcí, kterou museli použít v předešlém příběhu k ochraně královny Ehlany. Opět tu figuruje zemošský bůh Azash, ale je hrůznější a má více chutě k ovládnutí světa. Odvaha a láska se tu střetává s černou magií a je jen na osudu, jak tohle vše bude končit. A nebo teprve začínat? Malá ochutnávka: Ozval se ohlušující zvuk. Sparhawk si byl jistý tím, že se otřásl celý svět....... Důstojné ukončení trilogie Elenium a já jej mohu jen vřele doporučit, protože by byla ostuda nedočíst příběh.