Gantz 1

Jak dlouho vydržíte ve hře? Poslední, co si Kei Kurono pamatuje, je, že ho přejelo metro, když se snažil zachránit opilého bezdomovce. Jak hloupá smrt. Ale přesto je stále... naživu? Ocitl se v místnosti, ze které nemůže odejít, v místnosti se spoustou dalších neznámých lidí. A uprostřed té místnosti je černá koule, která hlásí, že pokud chce zpátky svůj život, musí jít lovit bizarní mimozemšťany. Kei Kurono vstupuje do hry na život a na smrt. Obyčejní lidé vyzbrojeni sci-fi zbraněmi a proti nim bytosti silnější a nebezpečnější než si kdy dokázali představit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174876/big_gantz-gantz-1-gow-174876.jpg 3.6189

Gantz 1.

Literatura světová, Komiksy, Sci-fi

Vydáno: , Crew

ガンツ 1 (Gancu 1), 2000

Kniha Gantz 1

Catwoman292
22.09.2021

Jak jen začít? Do Gantzu se mi nejdříve nechtělo, ale pak jsem ho objevila v knihovně a navzdory hodnocení se do něj pustlila.
Po přečtení pěti dílů, mohu říci, že se mi samotný nápad a příběh vážně líbili! Ocenila jsem, že hlavní hrdina se vůbec nechoval "hrdinsky" a neměl potřebu všechny zachraňovat a do všeho se plést...
No ALE, co mě vážně otravovalo, byla doslova všude přítomná ženská nahota. Zvláště, když byla na každé stránce nové kapitoly, zatímco muži byli "hrdinsky" zakryti. Nic osobního proti prsům nemám, ale nedá se zrovna říci, že bych je potřebovala vidět každých 30 stránek... Chápu, že je manga převážně určená pro mužské publikum, ale tohle už bylo vážně moc! Co mě ale štvalo nejvíce a čím pro mě manga ztratila cenu je opakovaný pokus o v podstatě znásilnění jedné z ženských postav, a to několika různými postavami.
Závěrem, nejsem si vůbec jistá, jestli chci v této sérii pokračovat. Upřímně nemít mangu půjčenou asi bych ji hodnotila jinak...

Negan
17.04.2021

První díl série Gantz mě velmi zaujal a myslím, že i překvapil. Hlavní postavou je zde otravný teenager jménem Kei Kurono. Kurono umírá pod kolejemi metra a objevuje se v místnosti, tedy přesně v tajemném Tokijském bytě, což by nebylo tak zvláštní, všichni jsme přeci jednou byli uneseni do tajemného Tokijského bytu, avšak jsou tu tři problémy, za prvé v místnosti je hromada lidí, přičemž je (kromě hlavního hrdiny a prsatice) zde jen jedna zajímavá postava (dívám se na tebe bloncko), za druhé je zde černá koule a za třetí je tu hromada zbraní a může začít morbidní zábava! Děj je vcelku zvláštní, celkově začátek se táhl, ale na konci dostanete několik výborných zvratů, které dokáží překvapit. Obálka je hezká, není nejhezčí z celé série, ale vypadá dobře a rozložení postav je zde dobré, když jsme u obálky musíme mluvit i o kresbě, která je detailní a velmi dobrá. Vydání je dobré, nejsem však spokojen s kvalitou papíru, který je levný a občasně průsvitný, tak je to však u všech mang od krve (vyjma Zprávy Pro Adolfa).
Já komiks doporučuji, jako start série to funguje a jako zábava na cca 15 minut je to ideální.
Celkové hodnocení je nadhodnocené, ale jelikož tento svazek dokonale trefil do černého v mém vkusu dávám hodnocení 8/10.

OsolenéKnihy
20.02.2021odpad!

Tak tohle byl docela šok, zcela zřejmě pouze pro potěchu mužského čtenáře - žena je zde komplet nahá, mužům ale přirození zakryjeme, kdo je na ně zvědavej? Nechápu, s jakým úmyslem byla manga sepsána, dějově mě to ani v nejmenším nenalákalo na další díly a postavy se chovají snad nejhůř a jako největší ignoranti. Možná, že nápad by k zahození nebyl, ale zpracování mě naštvalo hodně.

RadimWiniarski
28.12.2020

Hodně zvláštní počtení. Představena je nám široká škála postav, které namísto toho, aby nás nějak více uvedli do děje, jedou mistrovství světa v předhánění se o to, kdo vypustí do světa více prapodivných citoslovců a nahoty. Některé scény bych řekl, že jsou možná už trošičku za hranou, ale co si budem. Co je pro mě za hranou, je pro Japonce klasickej normál.
Jak bylo řečeno, první díl nabízí jen minimum informací a spíše si jede svou cestičkou plnou bizarností a úchylných dialogů. Pokud tím chtěl autor nalákat čtenáře ke koupi dalšího dílu, tak si myslím, že se mu to úplně nevydařilo a o dost potenciálních čtenářů tímto dílem přišel.
Já však zkusím věřit zdejším komentářům v tom, že se další díly postupně zlepšují, a tak si dříve či později další díl pořídím. Přeci jen, vyloženě zlý první díl to nebyl. 60%

Alena_S
13.07.2020

Jó, na to se dlouho vzpomíná - jak dobrá manga, tak pitomý začátek :-) Nemyslím námět, myslím autorovu snahu nacpat na každou jednu stranu něco lechtivého (zlobivej pejsek!), nebo aspoň pořádně fuj - To aby neodešli čtenáři, dokud se on nerozhodne, kam děj směřovat.
Jak vidím v komentářích, odešlo jich hodně. Ale když vydržíte nějaký ten díl, rozjede se přehnaný, ale celkem dobrý příběh. Lepší, než se uchýlit k anime verzi; věřte mi, že u této série to není řešení...

Shaxx
08.06.2020

Zatím průměr, 3 hvězdy. Postavy jsou řádně na facku, pěkná sbírka nesympatických charakterů.
Pobavila cenzura, nahá ženská je ok, ale jakmile se svlékne chlap, rychle rozpixelovat choulostivé partie :D Celek vyvolává směsici pocitů - zhnusení, pobavení, zvědavost, opovržení. S tím se dá pracovat, je to celkem divná ujetina, ale to se dá čekat.. :D Další díly jsou hodnocené lépe, tak uvidíme.

Atlantis
18.05.2020

Já jsem se bavil. Trošku zvrhlé, lehce drsné, naprosto střelené... Není přesně tohle definice mangy?
První kniha končí zvláštním cliffhangerem, kdy není ještě nic vysvětleno a vy pořád ještě tápete stejně jako postavy, takže ideální nalákání na pokračování.
Gantz je v dnešní době již světoznámá série, která se mi doteď vyhýbala, ale určitě si seženu další díly.

antonin0999
11.02.2020

Jako čtenář odcházím od této knížky bez výraznějších emocí. Děj se posouvá velmi pomalu, stejně tak "rychle" poznáváme postavy - oproti tomu se mi nedostalo ani žádného nadšení z grafického zpracování. Přemýšlím, jestli dám šanci dalšímu dílu, ale myslím, že spíš zůstanu u sérií, které mě zásadně chytí na první dobrou alespoň něčím.
Rozhodně se dá říci, že je tato manga poměrně akční, libuje si v dlouhých předvídatelných záběrech a určitě obsahuje i prvky erotiky, ačkoliv i v tom tento díl zůstal jen na povrchu (a u mužů dokonce jen u kostiček).

Kniha hřbitova
Kniha hřbitova