Belisima Belisima komentáře u knih

Planeta mezi dvěma slunci Planeta mezi dvěma slunci Robert Fabian

Neoslovilo, styl psaní knížky je moc neosobní, bylo mi jedno co se děje. Už jsem od autora četla kdysi něco a měla jsem stejný problém. Možná jenom můj problém.

20.12.2018 1 z 5

Rituály dospělosti Rituály dospělosti Octavia Estelle Butler

Už to na mě stejný dojem jako první díl neudělalo, ale stejně se knížka četla dobře. Ráda bych přečetla 3. díl, jsem strašně zvědavá jak to celé dopadne, ale už ho nemůžu sehnat.

07.12.2018 4 z 5

Úsvit Úsvit Octavia Estelle Butler

Fascinujici. Ja se normalne bala. Vetsinou se bojim o hlavni hrdinku v knize, ale tady jsem se bala mimozemstanu. Spisovatelka je popsala opravdu hruzostrasne perfektne. To byl vynikajici zazitek. Lilith jako hlavni hrdinka byla uzasna. Knizka se nedala odlozit, vsemu jsem verila.

03.12.2018 5 z 5

Leviatan se probouzí Leviatan se probouzí James S. A. Corey

Knížka dočtená a já jsem spokojená. Ovšem, ještě před dočtením jsem se vrhla na seriál a ten byl v tomto případě lepší, nebo spíše v seriálu je to perfektně zpracované, ani moje fantazie neumí v hlavě vyčarovat takový vesmír. Za to ale kniha nemůže. Dávám 4 * ale knížka by si s klidem zasloužila 5, ale po přečtení cyklu Algor nemůžu hodnotit stejně.

27.11.2018 4 z 5

Pomníky zimy Pomníky zimy Jan Hlávka

Fenomenalni. Tak to byl zazitek. Ted bych si prala vymazat pamet a znovu to precist. Vsechny dily se v mem poradi posouvaji na prvni misto. Nic lepsiho v tomto zanru jsem necetla a trochu se bojim, ze ani neprectu. Nebudu spojlerovat a prozrazovat dej, ale muzu jenom rict, ze kdo ma rad scifi, tak bude nadseny. Treti dil je nejlepsi. Nejradsi bych si to precetla hned znovu, ale pockam na ctvrty a pak...

11.11.2018 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Do ted byl pro me Martan top kniha v zanru scifi, kterou nic nedokazalo prekonat. Ovsem, precetla jsem cyklus Algor od J. Hlavky a J. Vybiralove a tento cyklus porazil moji prvni pricku. A tak si rikam, ze si to nenecham jenom pro sebe a doporucim tento uzasny zazitek i ostatnim. Tak pratele dotoho. Je to skvost od ceskeho spisovatele a nenechte se odradit tloustkou ani mnozstvim postav, vse je dokonale promyslene.

11.11.2018 5 z 5

Tenký led Tenký led Jan Hlávka

Příběh rozehrán na všech stranách a na všech planetách perfektně. Vždy, když skončila kapitola v nejlepším, tak jsem byla nedočkavá, jak to dopadne, ale další kapitola byla ještě lepší, tak jsem byla přinucena číst dál, další kapitola zase z jiné planety a zase napínavé, a takto byl napsán celý druhý díl, tak že jsem se moc nevyspala. Dokonce to zašlo tak daleko, že abych se líp soustředila, tak jsem si dala doma sluchátka do uší a pustila filmovou hudbu, aby mi ani jedno slovíčko neušlo a aby mě nic nerušilo. Až jsem si říkala, až to dočtu tak si odpočinu, ale ono houby. Zavřela jsem druhý díl a hned otevřela třetí díl a čtu dál. Knihy se mi do knihovny nechce vracet, musím si všechny díly koupit i kdybych je dala do šatní skříně tak doma budou.

05.11.2018 5 z 5

Mráz a hry Mráz a hry Jan Hlávka

Nevím co napsat. Ta knížka byla tak dobrá, že nemám slov. Rozhodně doporučuji a nejen milovníkům scifi. V knížce bylo všechno a ještě víc. Ale co bylo nejúžasnější, to byli postavy. Charakter jste odvodili s chováni postav, nebyl nijak popsán a o to byla četba zajímavější. Vrhám se na druhý díl a jsem strašně šťastná, že druhý díl má ještě víc stran. U této série mi nevadí nosit bichli každý den v kabelce.

21.10.2018 5 z 5

Vládci loutek Vládci loutek Robert A. Heinlein

Nebylo to vůbec špatné. Ale mě to až tak nepohltilo. Dalo by se říct, že to bylo hodně naivní a neuvěřitelné.

10.10.2018 3 z 5

Kráľovstvo podvodníkov Kráľovstvo podvodníkov Leigh Bardugo

Ten chytrý parchant Kaz. Já ho prostě žeru. Knížka byla neuvěřitelně napsaná. Druhý díl nebyl lepší než první, ale měl koule. Možná to bylo trochu neuvěřitelné, ale je to předsi fantasy.

05.10.2018 5 z 5

Naprostý cizinec Naprostý cizinec Kay Schubach

Jedná se o ukázkový příklad manipulace. Obvykle to trvá roky a není to tak rychlé. Ale silný manipulátor v ženách vyvolává pocity, že on je ten hodný a ona je ta, která ubližuje. Pak tyto výčitky svědomí prohlubuje ponižováním a nedá vydechnout, intenzita takové manipulace je strašná, nedovolí samostatně přemýšlet, v hlavě jí znějí jeho slova, až se ona začne nesnášet a myslet si o sobě, že je nejhorší. Sebevědomí klesá a pak přijde strach, aby neřekla něco, co by mu ublížilo. On zatím stále prohlubuje ponižování a pocit viny dalšími urážkami, hraje na city a namluví jí, že nemá přátele, rodina ji neuvěří a pak vězí hluboko pod vlivem a v hlavě má pouze, že bez něj nic nemá, nemá kam jít, ani ji nikdo nepomůže. Manipulace se děje všude kolem nás, rodiče s námi manipulují, učitelé, přátelé, jde o to že ne všechny manipulace jsou špatné. Ale kdo nechápe hlavní hrdinku v této knize, tak měl štěstí, že silného manipulátora nepoznal.

02.10.2018 2 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Perfektní, originální příběh, promyšlený svět, zajímavé postavy. Spisovatelka má neuvěřitelný talent. Určitě si přečtu znovu, ale přečtu si i Grišu, ačkoliv má horší hodnocení, tak mě tento svět velice zaujal a přečtu od této autorky vše co napíše, protože psát umí. Teď hurá na druhý díl.

24.09.2018 5 z 5

Půjčovna masa Půjčovna masa Richard K. Morgan

Nebavilo mě to, ani seriál mě nebavil, ani jsem nedokoukala. Příběh nebyl špatný, ale spíš mi vadil styl knihy, vůbec mě to nepohltilo.

18.09.2018 1 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Knížka se četla sama. Žádná hluchá místa, vše velice realistické a zároveň nerealistické, ale já tomu věřila, protože jsem věřit chtěla. Užila jsem si čtení a ani po pár měsících, co jsem to četla, tak jsem na příběh nezapomněla.

18.09.2018 5 z 5

Kroky slunce Kroky slunce Walter Tevis

Tak a mám toho ubožáka impotentního plné zuby a končím asi v polovine knihy. Je vidět, že kdo má tolik peněz, tak ztrácí motivaci k životu. Ty jeho vzpomínky jaký byl a stale je debil mě už unavují. Jediné co bylo zajímavé, byly planety a on popisuje svoje vzpomínky na nicovatý život? Rozmazlený starý spratek.

17.09.2018 1 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Nechápu jak mi tento knižný klenot mohl tak dlouho unikat. Chování lidí v době kdy byla kniha napsaná bylo dost drsné. Ale kdyby to někdo napsal v dnešní době, obávám se, že by jsme se chovali ještě hůř. Jinak to bylo geniální počteníčko.

14.09.2018 5 z 5

Tunel do nebes Tunel do nebes Robert A. Heinlein

Čekala jsem něco jiného. Knížka se mi líbila, četla se dobře, ale sci-fi to tedy moc nebylo. Všichni byli zahledění jenom do sebe, vůbec je nezajímala oblast kde se nachází, slunce, hvězdy, jenom politika, takhle se ale mladí nechovají.

12.09.2018 3 z 5

Anihilace Anihilace Jeff VanderMeer

Já jsem knížku horko těžko dočetla, zajímavý námět, ale zpracování mě neoslovilo. Ničemu jsem nevěřila, hlavní hrdinka byla divná. Vlastně všichni byli divní.

10.09.2018 2 z 5

Gravitace Gravitace Tess Gerritsen

Kdyby se to neodehrávalo ve vesmíru, tak bych to ani nečetla, nemám moc v oblibě knížky z lékařského prostředí. Ale tuto knížku jsem si vážně užila. Akorát mě po dočtení bolelo všechno, nevím jestli proto, že jsem to přečetla v jednom kuse bez pohnutí a občas jsem zapomínala dýchat, nebo proto že mě knížka nakazila nemocí... Každopádně strhující a napínavé čtení, po Marťanovi konečně něco co mě uchvátilo i když Marťana to nepřekoná.

10.09.2018 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Krásná a napínavá knížka. Rozhodně lepší než film. I když ve filmu to bylo krásně vizuálně zpracované, celá havárie a hory-nádhera. Knížce nemám co vytknout, chování obou postav bylo vynikající, celý příběh uvěřitelný. Ze začátku jsem lásce Bena ke svojí ženě nevěřila, ale na konci knihy jsem pochopila. Ve filmu mi vadilo chování hlavní hrdinky a to že Ben je černoch. Ale užila jsem si obojí.

10.09.2018 5 z 5