Kroky slunce

Kroky slunce jsou příběhem Bena Belsona, newyorského finančníka v 21. století, který jediný nechce ztratit naději v budoucnost civilizace. Píše se rok 2063 a všechny energetické zdroje jsou vyčerpány. Začíná nová doba ledová. A Belson, nedotčený úpadkem celé Ameriky, se vydává na cestu za novými zdroji surovin. Ke hvězdám...

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/21881/kroky-slunce-mWM-21881.jpg 431

The Steps of the Sun (1983)

Romány, Sci-fi
Vydáno:, Winston Smith

Belisima

Tak a mám toho ubožáka impotentního plné zuby a končím asi v polovine knihy. Je vidět, že kdo má tolik peněz, tak ztrácí motivaci k životu. Ty jeho vzpomínky jaký byl a stale je debil mě už unavují. Jediné co bylo zajímavé, byly planety a on popisuje svoje vzpomínky na nicovatý život? Rozmazlený starý spratek.

kap66

Někdy sama sebe úplně nechápu. Hlavní postava je chlap neustále řešící svůj obrovský majetek a nefunkční penis, nezvládající vztahy, závislák na morfiu, sobec - a když pak vysloví takovéhle klišé: "Trvalo mi víc jak padesát let života, než jsem si správně srovnal hodnoty a poznal, že láska je důležitější než peníze." - já mu to věřím. Protože je to tak dobře napsané. Protože mě to bavilo číst. A protože je to další kniha, která mě potkala až v tom správném věku. Takže zpět - v tomhle případě sama sebe chápu.

sisad.

krásná a čistá, upřímně jsem si přála, aby nikdy neskončila. zajímavej hlavní hrdina se vší arogancí, sebestředností (viz bezelstné pojmenování planety) a otevřeností. taky o závislostech a léčení

Atanone
21.04.2017

Taková citlivá kniha o mužském přechodu (mimo jiné). Jelikož miluju ležení v trávě a dobré knihy,tahle je moje velmi oblíbená.

Schary
22.04.2016

Pěkné sci-fi s cestou do vesmíru, cizími planetami a napětím...Jako bonus je zde cesta do nitra chlapské duše, kdy nad globálními problémy s energiemi, novou dobou ledovou a láskou ční zásadní problém s potencí....A ten byl opravdu rozpytván....Jinak kniha dobrá, Tevis je čtiví autor a při mém druhém pokusu nezklamal.....

Minas
20.02.2016

Zajímavé, netypické. Od anotace jsem očekával cestování ve vesmíru, což jsem sice dostal, ale k tomu jako bonus také sebezpytování vlastního nitra, tíživé hledání vlastního smyslu života. Charakter hlavního hrdiny je vskutku sepsán troufale, impotentní miliardář, který si potřebuje dokázat, jak je báječný, na úkor svých životních zklamání a sexuálních pudů.

Maodongwan
11.01.2016

Úžasné čítanie. Tevis je žalostne nedocenením autorom. Kroky slunce to deklaruju na každom riadku.

Marky.F
03.11.2014

Od knížky jsem původně čekala trochu něco jiného, možná nějaký hlubší popis společnosti a větší zaměření na lidstvo se svými problémy. Nakonec mi to ani nepřipadalo příliš jako scifi, ale spíše jako příběh, který je úplně o něčem jiném a pouze se odehrává na pozadí světa v budoucnosti. Příběh byl v první polovině zaměřen hodně na hlavní postavu, jeho život, problémy a mozkové pochody a i když to bylo docela zajímavé, tak mi děj přišel trochu roztahaný a moc mě to nechytlo. Druhá část mi zase přišla taková spíš obchodně politická, ale děj se rozhýbal a nakonec mě druhá polovina bavila více než první. Každopádně knížka se mi určitě líbila i jako celek.

opic 12
28.02.2014

Přesto jsem tu na Belsonu sám.
Nicméně,mám svou zeleninu. A morfium. Vyšly prstence. Je čas vypnout počítač,který tohle tiskne,vybrat ze syntetizéru morfium a šlehnout si. Přál bych si,abych mohl právě ted masturbovat,sám,pod prstenci planety,která nese mé jméno.

Tomu se říká jemný humor :-) To jen tak pro představu. Vnitřní pochody hlavní postavy,morfium,ženy,hledání smyslu toho všeho konání. Ve výsledku skvělý W. Tevis.

tsal
14.08.2012

První polovina knihy mě naprosto strhla a připomněla mi, jaké to je číst opravdu skvělou knihu. V druhé polovině se příběh bohužel trochu změnil a byť byl stále zajímavý, přesun od psychických a emočních problémů hlavního hrdiny k problémům více materialistickým mě poněkud zklamal. Ben Belson je přesto velmi zajímavou literární postavou.

Walter Tevis

Walter Tevis